فوتبال ایران / شناسه خبر: 90129 / تاریخ انتشار : 1397/9/10 14:55
|
عزیز فریسات دستیار اول سرمربی جدید

قطبی به اهواز رسید، با استقبال و هیاهو

افشین قطبی سرمربی فولاد خوزستان شد تا تجربه جدیدی از حضور در ایران داشته باشد. قطبی به زودی کارش را شروع خواهد کرد تا فولاد را به روزهای خوبش برساند، همان که هواداران بی‌صبرانه انتظارش را می‌کشند.

قطبی با استقبال هواداران فولاد به اهواز رسید

سمیرا شیرمردی / افشین قطبی بعد از ظهر شنبه (10 آذر 97) با استقبال پرشور هواداران فولاد وارد اهواز شد. قطبی که برای قراردادی 5/1 ساله با فولاد خوزستان به توافق رسید، به دنبال این است که تیم قرمز اهوازی را به روزهای خوبش برساند و بار دیگر در فوتبال ایران محبوبیت کسب کند اما این بار در اهواز. افشین قطبی ظاهرا برای این فصل قول رده‌های بالای جدول و بهتر شدن شرایط را داده اما برای فصل بعد بدون شک انتظارات بالاتری از او خواهد رفت، انتظار قهرمانی لیگ برتر، البته اگر شرایط مهیا باشد و بتواند آنطور که می‌خواهد کار کند.

افشین قطبی سرمربی فولاد خوزستان شد

فولاد خوزستان این فصل شرایط عجیب و متفاوتی داشت. آنها بعد از هفته ششم در تصمیمی ناگهانی سیروس پورموسوی را از سرمربیگری فولاد برکنار کردند تا به تیم شوک وارد کنند. در همان ابتدا خبر رسید عبدا... ویسی قرار است جای پورموسوی را بگیرد اما یک سری اتفاقات مانع شد. به هر حال فولادی‌ها مجبور شدند هدایت تیم را به ایلی استان بسپارند. به دستیار رومانیایی پورموسوی که قراردادی 150 دلاری با فولاد داشت. استان در بازی‌های دوستانه خیلی خوب نتیجه می‌گرفت و حریفان را گلباران می‌کرد اما در بازی‌های رسمی شرایط خوبی نداشت. به همین دلیل او هم بعد از 6 هفته برکنار شد تا این بار شانس به عزیز فریسات دیگر دستیار پورموسوی برسد. فریسات اگرچه هیچ تجربه‌ای در سرمربیگری نداشت اما خیلی خوب تیم را جمع و جور کرد و در 2 بازی مهم مقابل پیکان و ذوب‌آهن اصفهان 4 امتیاز گرفت. این نتایج در روزهایی اتفاق افتاد که مسئولان باشگاه فولاد خوزستان به صورت جدی با گزینه‌های سرمربیگری در حال مذاکره بودند. آنها با مربیان زیادی مذاکره کردند اما در نهایت با افشین قطبی به توافق رسیدند. در مورد افشین قطبی حدود یکی، دو هفته‌ای است که خبرهایی به گوش می‌رسید اما کمتر کسی آن را باور می‌کرد تا اینکه جمعه شب رسما اعلام شد او قراردادی به مدت 5/1 فصل با فولاد خواهد داشت. بر اساس اعلام باشگاه فولاد خوزستان، قطبی ساعت 14 به اهواز رفت تا رسما قرارداد خود را امضا کند. همین خبر کافی بود تا هواداران فولادی زیادی به فرودگاه بروند و با شعار «ای سید سرافراز، خوش آمدی به اهواز» از او استقبال کنند. البته میان هواداران پرشماری که برای خوشامدگویی به قطبی به فرودگاه رفته بودند، عده‌ای هم بودند که با این انتخاب مخالفت کردند و اعتقاد داشتند این شانس باید به مربیان بومی می‌رسید. حبیب رضایی مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در رابطه با این تعداد مخالفت می‌گوید: «هواداران زیادی از حضور قطبی در اهواز استقبال کردند و حتی از هیات مدیره و باشگاه تشکر کردند که او را انتخاب کردیم اما به هر حال تنوع سلیقه هم وجود دارد که ما به آنها هم احترام می‌گذاریم.»

افشین قطبی که حدود 9 سال در ایران سرمربیگری نکرده بود، بالاخره ساعت 14:30 به اهواز رسید و مورد استقبال بیش از 300 هوادار فولادی قرار گرفت. قطبی که زمان زیادی را با این هواداران گذراند و به احساسات آنها پاسخ داد. او با هواداران زیادی هم عکس یادگاری گرفت تا این روز برای همه آنها ثبت شود. روزی که امید زیادی به اوج گرفتن فولاد پیدا کردند. رضایی مدیرعامل باشگاه فولاد در رابطه با انتظاراتش از قطبی صحبت‌های جالبی دارد: «با این ورزشگاه مدرن، هواداران پرشور و حضور یک مربی کاربلد و خوب انتظار داریم این فصل فولاد به بالای جدول برسد و نتایج خوبی بگیرد. در مورد فصل آینده هم باید قبل از شروع فصل صحبت کنیم. اینکه بودجه‌مان چقدر خواهد بود و چه شرایطی خواهیم داشت.»

---

معمولا قراردادهای یک و نیم ساله به صورتی است که برای فصل بعد توافق می‌کنند و بعد مشخص می‌شود می‌توانند با هم کار کنند یا نه. در واقع قرارداد قطعی بسته نمی‌شود اما در مورد افشین قطبی و باشگاه فولاد خوزستان ظاهرا شرایط متفاوت است: «قرارداد یک و نیم ساله با قطبی قطعی است و اینطور نیست که فصل بعد را بگذاریم برای توافق در پایان این فصل.»

شاید برای خیلی‌ها هم این سوال به وجود بیاید که تکلیف دستیاران افشین قطبی چه خواهد شد و چه کسانی قرار است با او همکاری کنند. مدیرعامل باشگاه فولاد در این مورد می‌گوید: «خود آقای قطبی اعلام کرد دوست دارد عزیز فریسات در فولاد بماند و دستیارش باشد. قطبی شناخت خوبی از تیم و فریسات دارد که بر اساس آن، خودش خواست او به کارش در فولاد ادامه دهد. در مورد دیگر دستیاران هم قرار است خودش تصمیم بگیرد. ما همیشه دست همه مربیان را برای انتخاب دستیار باز گذاشتیم و قطبی هم چنین شرایطی دارد.»

هنوز افشین قطبی به اهواز نرسیده بود که خبر رسید لیست مازاد فولاد خوزستان آماده است. خیلی‌ها می‌گفتند این لیست را مدیریت باشگاه انتخاب کرده اما ظاهرا اینطور نیست: «ما هیچ‌وقت در کار کادرفنی دخالت نمی‌کنیم. همانطور که گفتم قطبی شناخت خوبی از فولاد داشت و در این 3 هفته که با هم مذاکره داشتیم ظاهرا اطلاعات خوبی از تیم کسب کرد. بر این اساس، او یک لیست مازاد انتخاب کرد که قرار است در مورد آن با عزیز فریسات هم مشورت کند. چرا که قطبی معتقد است در حال حاضر فریسات شناخت خوبی از تیم دارد که این مساله می‌تواند به پیش بردن اهداف در زمان کمتر کمک کند.»

به هر حال افشین قطبی سرمربی فولاد خوزستان شد تا تجربه جدیدی از حضور در ایران داشته باشد. قطبی به زودی کارش را شروع خواهد کرد تا فولاد را به روزهای خوبش برساند، همان که هواداران بی‌صبرانه انتظارش را می‌کشند.

9-1

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر