فوتبال ایران / شناسه خبر: 90042 / تاریخ انتشار : 1397/9/8 21:50
|
بعد از اشتباهات کمک داور نساجی - سپیدرود

فریاد نساجی به آسمان رفت: اصفهانیان بساطش را جمع کند

نساجی شاید حق دارد منتقد داوری‌ها باشد و از اشتباهات شاید خسته شده اما ادبیات مسئولان باشگاه نساجی حرفه‌ای نیست و می‌تواند واکنش تند کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را در پی داشته باشد.

اعتراض تند نساجی به کمیته داوران

نساجی قائمشهر پس از تساوی خانگی مقابل سپیدرود از داوری به شدت گله دارد. اول اما بپرسید داور این بازی چه کسی بود؟ بله، علیرضا فغانی و همکارانش. انتقاد از فغانی و تیمش آسان نیست اما مسئولان باشگاه نساجی بیش از این حرف‌ها عصبانی هستند. جواد نکونام پس از تساوی ۲ - ۲ مقابل سپیدرود درباره دو صحنه آفساید گفت: صد در صد آفساید نبود و بازیکنانم باید با دروازه‌بان سپیدرود تک به تک می‌شدند.

ویدیو را اینجا تماشا کنید:

خلاصه بازی نساجی ۲ - سپیدرود ۲ (ویدیو)

بعد از نکونام اما منتظر فرزاد مجیدی، سرپرست تیم نساجی مازندران باشید. او درباره اشتباهات تیم داوری در دیدار با سپیدرود رشت گفت: در اینکه آقای فغانی از داوران جهانی و مسلط فوتبال ایران هستند، هیچ شکی نیست. من خودم از نحوه قضاوت ایشان لذت می‌برم. اما باید کمک‌های ایشان در حد و‌ اندازه خودشان باشد. اگر این اتفاق رخ ندهد، برای آقای فغانی دردسرساز می‌شود. چون ایشان خوب سوت می‌زند اما دو پرچم اشتباه سرنوشت مسابقه را عوض می‌کند. امروز اگر این دو صحنه نبود، به راحتی نتیجه بازی را به نفع خودمان می‌کردیم. اگر آقای فغانی جهانی است، پس باید یک کمک داور در حد نام او کنارش باشد. اگر این اشتباهات نبود، به نظرتان الان ما کجای جدول بودیم؟ اشتباهات داوری چقدر از ما امتیاز سلب کرده است؟

فرزاد مجیدی اما با همین حرف‌ها پرونده را نمی‌بندد و انتقاداتش اینگونه تند می‌شود: آقای اصفهانیان، اگر نمی‌توانید کاری کنید، لطفا جمع کنید و بروید. اگر نمی‌توانید کمیته داوران را اداره کنید و نتیجه بازی را با دو پرچم اشتباه عوض می‌کنید، لطفا بروید. این عدالت نیست و ظلم به تیم‌های پرطرفدار است.

---

علی امیری، مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران هم وارد این بساط انتقاد می‌شود. او با اعتراض شدید نسبت به اشتباهات کمک داور بازی با سپیدرود گفت: آقای اصفهانیان هرکس دیگری جای شما بود تا الان با این حجم از اشتباهات داوری ده بار استعفا داده بود ولی خدا را شکر شما همچنان مانده‌اید تا خدمت کنید چون با وجود بازنشسته بودن عاشق خدمت به خلق خدا و به ویژه فوتبال هستید. وقتی یک فرد نمی‌تواند کمک کند، واقعا این حس درون او به وجود نمی‌آید که بهتر است برود؟ آیا شما به عنوان مسئول اول کمیته داوران دچار عذاب وجدان نمی‌شوید؟ اگر نمی توانید مشکلات داوری را حل کنید همین حالا بروید و نگذارید بیش از این دیر شود.

علی امیری سپس فتیله انتقاد را بالاتر می‌کشد: ما که از شما و کمیته‌تان دست شستیم. هواداران نساجی بعد از بازی امروز سرشان را به در و دیوار می زدند و می‌گفتند از این به بعد می دانیم چطور با داوران برخورد کنیم. اگر هر اتفاقی در ادامه فصل رخ دهد، شما آقای اصفهانیان مسئول آن اتفاق هستید. باشگاه نساجی شما را عامل اصلی و مستقیم همه اشتباهات می‌داند و هیچکس غیر از شما مقصر نیست. نمی دانیم دیگر به چه کسی اعتراض کنیم چون صدای اعتراض یک استان به گوش هیچ‌کس نمی‌رسد.

گزارش بازی را اینجا بخوانید:

نساجی ۲ - سپیدرود ۲ / جذاب، آنطور که از نکو و کریمی برمی‌آید

امیری که اعتراضاتش پایان نداشت، به عبارت‌هایی زننده هم در انتقاداتش رسید که گفتنش در شان یک مدیرعامل نیست: منتظر هستیم مثل هفته های قبل داوری بازی ها را بررسی کنید و بگویید خدا را شکر این هفته هم اشتباه داوری نداشتیم و عملکرد داوران خوب بود! ظاهرا مردم ایران و همینطور فوتبالی‌ها را سیب زمینی و کور فرض کرده‌اید. آقای اصفهانیان همین الان از فوتبال بروید و این بساط را جمع کنید. نمی دانیم چطور تا امروز مسئولان رده بالای فدراسیون فوتبال اقدامی برای برکناری شما نکرده‌اند؟ در هر کجای دنیا فقط برای یک تیم اینقدر اشتباه داوری شود، رئیس کمیته داوران را کنار می‌گذارند ولی ظاهرا شما در کمیته داوران گارانتی شده‌اید.

نساجی شاید حق دارد منتقد داوری‌ها باشد و از اشتباهات شاید خسته شده اما ادبیات مسئولان باشگاه نساجی حرفه‌ای نیست و می‌تواند واکنش تند کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را در پی داشته باشد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر