فوتبال ایران / شناسه خبر: 89670 / تاریخ انتشار : 1397/9/2 12:24
|
فتحی: امیدوارم پرونده ۴۰۰ هزار دلاری بویان به فیفا نرسد

باشگاه استقلال: تیام را نمی‌‌خواهیم، با جبارف و نورافکن مذاکره می‌کنیم

امیرحسین فتحی، سرپرست موقت باشگاه استقلال اعلام کرده که این باشگاه تیام را نمی‌خواهد اما دنبال جذب جبارف و نورافکن است.

ایران ورزشی آنلاین / احتمال بازگشت کدام بازیکنان سابق به استقلال وجود دارد؟ امیرحسین فتحی، سرپرست موقت باشگاه استقلال در این باره حرف هایی دارد:« تیام دنبال بازگشت نیست و ما نیز او را نمی خواهیم. این پرونده بسته است و دو طرف علاقه ای به همکاری ندارند. اما نورافکن را می‌خواهیم. ما درازای 50 هزار دلار ایشان را واگذار کردیم و 300 هزار دلار را بخشیدیم و اکنون در حال مذاکره هستیم تا ایشان را برگردانیم. کار سختی است مگر اینکه باشگاه شالروا همکاری کند. با جبارف هم درحال رایزنی هستیم. البته هنوز نمی‌توانیم اظهارنظردقیقی درباره این بازیکن انجام دهیم. خبرهای خوشی درراه است.» سرپرست باشگاه استقلال درحالی از جذب بازیکنان جدید حرف زد که به مشکلات مالی این باشگاه هم اشاره دارد. او می‌گوید:« استقلال جزئی از جامعه است و مشکلات مالی استقلال هم عدیده است. متأسفانه باشگاه وضعیت مالی مناسبی ندارد. البته متأسفانه در فضای مجازی هم مواردی مطرح شده است که صحیح نیست و این موضوع که به خاطر بدهکاری برق و آب باشگاه را قطع کرده باشند، درست نیست. اسپانسر به تعهداتش عمل کرده و فقط زمان پرداختی اسپانسر با زمان پرداختی‌های ما همزمان نیست و امیدواریم با تدبیر مناسب، این مشکل برطرف شود. ما ارتباط خوبی با اسپانسر داریم و جلسات متعددی برگزار کردیم. امیدواریم به زودی مشکلات مالی استقلال هم برطرف شود. قراردادی بین حامی مالی با باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس منعقد شده و میزان پرداختی به باشگاه‌ها مشخص است و اسپانسر به همان میزان که تعهد کرده، پرداختی داشته است.»

وی درباره این موضوع که سیدرضا افتخاری، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال مدعی شده بود تمام بدهی‌های استقلال تسویه شده است، گفت:« ضمن احترام برای همه عزیزانی که قبلاً مسئولیت داشتند می‌گویم که همه آنها به اندازه بضاعت‌شان کمک کردند. بنده از روزی که مسئولیت گرفتم یک کوهی از پرونده‌های به سرانجام نرسیده جلوی روی من بوده است. ما بحث صدور مجوز حرفه‌ای را هم داشتیم و بیش از 11 میلیارد تومان بدهی پرداخت کردیم که پرونده‌شان در AFC و کمیته استیناف مطرح بوده است که یکی از مشکلات اصلی ما برای صدور مجوز حرفه‌ای بود.»

سرپرست باشگاه استقلال درادامه حرف هایش گفت:«از روزی که من آمدم بحث تیام، جپاروف و مجید حسینی مطرح بوده است. ده‌ها هزار دلار هزینه رفت و برگشت به ترکیه و دبی شد تا مشکلات‌مان برطرف شود. بحث مشکلات حقوقی ما با بازیکنان خارجی‌مان همچنان مطرح است. پرونده بویان یک مسئله بغرنجی است که حدود 400 هزار دلار طلب از باشگاه استقلال دارد. ما در حال مذاکره هستیم و امیدواریم این پرونده به کمیته انضباطی فیفا نرسد و حل کنیم. آقای خطیر زحمات بسیاری در این خصوص کشیده و پرونده‌ها را تک‌تک پیگیری می‌کند. یکی دیگر از مسائل ما، پرونده گومز است که حدود 675 هزار دلار مطالبه کرده. من هیچ علاقه‌ای ندارم نسبت به گذشته اظهارنظر کنم. عرض می‌کنم که این پرونده‌ها مفتوح است و حدوداً در تاریخ  15 نوامبر کمیته حل اختلاف فیفا رأی داده که هنوز به ما ابلاغ نشده است و امیدواریم این رأی به نفع ما صادر شده باشد.»

فتحی درباره اینکه چرا استقلال باید دستمزد بازیکنی را بپردازد که هیچ گاه برای این تیم بازی نکردو به طوررسمی قرارداد هم منعقد نکرد، توضیحاتی دارد:« در پرونده گومز اشتباهی که صورت گرفته است این بوده که برای این بازیکن دعوت‌نامه‌ای ارسال شده بود که موازین حقوقی رعایت نشده بود و زمان قرارداد و تمام مفاد قرارداد و آپشن‌ها مطرح شده بود و فیفا این دعوت‌نامه را به عنوان قرارداد تلقی کرده است، در این ارتباط نماینده ما به سوئیس اعزام شده و نسبت به این پرونده دفاع کرده است و امیدواریم این رأی به نفع ما صادر شود و باشگاه متضرر نشود، این را هم باید بگویم که هیچ دفاعیه‌ای در این خصوص پیش از این از سوی باشگاه استقلال مطرح نشده بود.» 

10-670

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر