فوتبال ایران / شناسه خبر: 89616 / تاریخ انتشار : 1397/8/30 16:00
|
لیگ هجدهم دو سال مسن‌تر از لیگ هفدهم

پارس جنوبی پیرترین و سایپا جوان‌ترین تیم لیگ برتر

ایران ورزشی آنلاین / نگاهی به تیم‌های حاضر در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران نشان می‌دهد که از نظر میانگین سنی، تیم‌ها شرایطی نزدیک به هم دارند. لیگ برتر فوتبال ایران در حالی برای انجام بازی‌های باقی مانده تا نیم فصل که به زودی مجددا آغاز می‌شود، آماده خواهند شد که امسال نسبت به سال گذشته میانگین سنی لیگ برتر ایران دو سال افزایش پیدا کرده. میانگین دو سال البته عدد بالایی به حساب می‌آید. می‌توان گفت بازگشت برخی ستاره‌های پا به سن گذاشته به فوتبال ایران و البته ورودی کمتر بازیکنان جوان به مسابقات باعث افزایش میانگین سنی لیگ برتر شده است. با این وجود در حال حاضر میانگین لیگ برتر ایران 25.6 است در حالی که فصل گذشته و در لیگ هفدهم میانگین سنی لیگ برتر ایران 23.6 سال بوده است.

مسن‌ترین‌ها: پارس جنوبی، نفت مسجدسلیمان و سپاهان

پارس جنوبی با میانگین سنی 27.2 سال و نفت مسجدسلیمان با میانگین سنی 26.6 سال مسن‌ترین تیم‌های حال حاضر لیگ برتر هستند. سپاهان اصفهان هم با میانگین 26.4 سال سومین تیم مسن لیگ امسال تا پایان نیم فصل اول خواهد بود. تیم نساجی با 26.3 و تیم‌های سپیدورد و ماشین‌سازی با میانگین 26.1 سال دیگر تیم‌های مسن هستند.

استقلال و پرسپولیس مسن‌تر از تراکتور

در حالی که با توجه به حضور چند بازیکن باتجربه مثل اشکان دژاگه، مسعود شجاعی و احسان حاجی‌صفی انتظار می‌رفت تراکتورسازی در زمره تیم‌های مسن لیگ برتر باشد اما این تیم نسبت به تیم‌های استقلال و پرسپولیس از نظر میانگین سنی جوان‌تر است. استقلال و پرسپولیس با میانگین 25.4 سال در زمره مسن‌ترین‌ها هستند اما تراکتورسازی میانگین سنی‌اش 25 است. تیم پیکان هم میانگین سنی 25.3 سال را دارد.

جوانترین‌ها: سایپا و صنعت‌نفت آبادان

سایپا با میانگین 24.6 سال جوان‌ترین تیم این فصل از رقابت‌های لیگ برتر است و صنعت‌نفت آبادان با میانگین سنی 24.9 سال در رده دوم جوانترین‌ها قرار دارد.

340-9

captcha
تازه ها
بیشتر