فوتبال ایران / شناسه خبر: 89561 / تاریخ انتشار : 1397/8/29 17:33
|
برای همراه کردن مجلس و باقی دوستانش در هیات رئیسه

تاج تا ۱۵ آذر فداکاری می‌کند!

فعلا تا 15 آذر که زمان نهایی برای اجرایی کردن قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها است فدراسیون فوتبال وقت دارد و شاید تا آن موقع تعامل جدیدی بین فدراسیون فوتبال و مجلس شورای اسلامی شکل بگیرد.

ایران ورزشی آنلاین /تصور می‌شد مشکلات فدراسیون فوتبال و مدیران بازنشسه‌اش با ابقای تاج به نقطه امنی رسیده و سایر اعضای هیات رئیسه با چنین مشکلی مواجهند در حاشیه قرار خواهند گرفت اما انگار این داستان به این سادگی تمام نخواهد شد.چند روز قبل وقتی جلسه هیات رئیس با تاج برگزار شد تا جدید ترین را‌ه های برون رفت از این مساله را مرور کنند گفته شد محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال هم در این مجموعه ماندنی است و بقیه باید دنبال راهکاری برای فرار از قانون باشند اما انگار تاج دوست دارد تمام دوستانش را پیش خودش نگه دارد.البته رئیس فدراسیون فوتبال همچنان اصرار دارد به هیچ وجه دنبال دور زدن قانون نیستند و فقط با ظرفیت های قانونی در راس کار می مانند اما در شرایطی که مجلس پایش را کرده توی یک کفش که بازنشسته‌ها حتما بروند باید دید فدراسیون نشین‌ها از کدام ظرفیت برای ماندن استفاده می کنند.

بر اساس یکی از بندهای ماده یک اساسنامه فدراسیون فوتبال،این فدراسیون یک نهاد غیر دولتی به شمار می رود و بر این اساس شامل قانون منع بکارگیری بازنشسته ها نمی شود اما مجلس می گوید فدراسیون فوتبال یک نهاد عمومی غیر دولتی است و باید از قوانین جاری کشور از جمله قانون منع بکارگیری بازنشسته ها تبعیت کند و همچنان بر رفتن مهدی تاج و دیگر بازنشسته‌های فدراسیون فوتبال اصرار دارد.

وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک که به هیچ وجه موافق بحرانی شدن فوتبال کشور در آستانه جام ملت های آسیا نیستند به مهدی تاج پیشنهاد داده اند با استناد به ماده 60 قانون خدمات کشور درخواست بازگشت به کار را مطرح کند و در فدراسیون فوتبال به عنوان رئیس باقی بماند. پیشنهادی که البته مهدی تاج با اجرای آن خیلی مخالف نیست اما در صورت قبول این پیشنهاد دیگر بازنشسته‌های فدراسیون فوتبال از آنجایی که جانباز نیستند و نمی توانند بازگشت درخواست بکار را ارایه دهند باید ساختمان سئول را ترک کنند.نکته آزار دهنده برای مهدی تاج همین جای قصه است که دوستان او رفتنی می شوند.

اعضای هیات رئیسه در آخرین نشستی که با مهدی تاج داشتند از وی خواستند در برابر خواسته مجلس ایستادگی کند به خصوص که از نظر قانونی و به استناد ماده یک اساسنامه فدراسیون فوتبال حق با آنهاست نه مجلس. اما باید گفت مهدی تاج مدیری است که بیشتر به دنبال تعامل است و روحیه اش روحیه جنگندگی نیست. البته او تا همین جای کار هم مقاومت خوبی در برابر اجرای خواست مجلس داشته است. فعلا تا 15 آذر که زمان نهایی برای اجرایی کردن قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها است فدراسیون فوتبال وقت دارد و شاید تا آن موقع تعامل جدیدی بین فدراسیون فوتبال و مجلس شورای اسلامی شکل بگیرد.

در سایه تهدیدات کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که این دخالت دخالت دولت نیست. قانون منع بکارگیری بازنشسته ها توسط مجلس شورای اسلامی وضع شده و جالب اینکه موجب کناره گیری خیلی از مدیران دولتی در جاهای مخالف شده است. با این حال فیفا علاوه بر دولت دخالت شخص سوم را هم در فدراسیون فوتبال ممنوع کرده است و در کشوری که این اتفاق رخ دهد فوتبالش را به حالت تعلیق درخواهد آورد.

اما آینده این دعوا چه خواهد شد؟وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک همچنان در تلاش هستند که مهدی تاج را متقاعد کنند درخواست بازگشت به کار را ارایه دهد تا هم فیفا فوتبال ایران را تعلیق نکند و هم قانون منع بکارگیری بازنشسته ها در فدراسیون فوتبال اجرایی شود. همان طور که اشاره شد معضل ارایه این درخواست تنها رفتن دوستان مهدی تاج است.شاید رئیس فدراسیون فوتبال برای اینکه به دوستان خود ثابت کند در حمایت از آنها کم نگذاشته است تا روز 15 آذر صبر کند و البته می کوشد در نهایت مجلس را متقاعد کند که فدراسیون فوتبال را یک نهاد غیر دولتی به حساب بیاورد.او در صورتی که موفق به انجام این کار شود دست به یک کار بزرگ زده است.خیلی ها هم بر این عقیده اند آینده فوتبال ایران را جام ملت ها روشن کند. اگر تیم ملی در جام ملت ها قهرمان نشود مهدی تاج می رود چون با توجه به حمایت هایی که مهدی تاج از کارلوس کی روش داشته اگر تیم ملی قهرمان نشود فضای کار علاوه بر کی روش برای مهدی تاج هم سخت خواهد شد اما در صورت قهرمان شدن تیم ملی در جام ملت ها طبیعی است که مهدی تاج برای ماندن در فدراسیون فوتبال برنامه ریزی کند. حالا بر اساس تعامل با مجلس شورای اسلامی یا استناد به ماده 60 قانون خدمات کشوری.

3

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر