ورزش جهان / شناسه خبر: 89509 / تاریخ انتشار : 1397/8/29 01:28
|

هلند با تساوی 2-2 مقابل آلمان توانست چهارمین و آخرین تیم صعودکننده به مرحله نهایی لیگ ملت‌های اروپا باشد. هلند تا دقیقه 85 از حریفش عقب بود، ولی توانست دو گل خورده را جبران کند و به لطف تفاضل گل بهتر از فرانسه در بازی‌های مستقیم صعود کند. پیش از این سه تیم پرتغال، انگلیس و سوئیس توانسته بودند به مرحله نهایی این مسابقات صعود کنند.

درباره لیگ ملت‌های اروپا بیشتر بخوانید:

آلمان از سه بازی قبلی یک امتیاز داشت و سقوطش به دسته دوم قطعی شده بود، ولی می‌خواست پرونده این مسابقات را در حضور تماشاگرانش با پیروزی ببندد. این تیم شروع خیلی خوبی داشت و با گل دقیقه 9 ورنر و دقیقه 20 سانه پیش افتاد.

لوو در این بازی تیمش را با خط دفاع سه نفره به زمین فرستاده بود و به لطف این تغییر ساختار دفاعی آلمان نسبت به بازی‌های قبلی استحکام بیشتری داشت. آلمان بعد از این دو گل هم توانست بازی را به خوبی کنترل کند و هلند که رایان بابل را هم در اواخر نیمه اول از دست داد، تیم بی‌آزاری به نظر می‌رسید.

هلند هرچند برای صعود به تساوی نیاز داشت، ولی در نیمه دوم هم توان تهدید دروازه نویر را نداشت و آلمان بازی را به خوبی کنترل کرده بود. لوو در این نیمه رویس و مولر را هم به زمین فرستاد و بازیکنانش چند بار فرصت زدن گل سوم را از دست دادند.

هلند که چیزی برای از دست دادن نداشت، در اواخر بازی با نفرات بیشتری حمله می‌کرد و در دقیقه 85 توانست با شوت پرومس به گل اول برسد. این گل امید هلند برای زدن گل تساوی را بیشتر کرد. در این دقایق فان‌دایک، کاپیتان و مدافع این تیم به خط حمله رفته بود و همین بازیکن موفق شد گل دوم را بزند. در دقیقه 90 خط دفاع آلمان در دفع یک توپ بلند ناموفق بود و همین توپ در برگشت به محوطه جریمه به فان‌دایک رسید تا با یک بغل پا کار را تمام کند.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر