ورزش جهان / شناسه خبر: 89484 / تاریخ انتشار : 1397/8/28 17:29
|

رونی: بازیکنان سابق تیم ملی انگلیس چشم دیدن موفقیت‌ تیم ساوت‌گیت را ندارند

وین رونی گفته که برخی بازیکنان سابق تیم ملی انگلیس نمی‌توانند موفقیت فعلی این تیم با گرت ساوت گیت را تحمل کنند. نسل جوان انگلیس با ساوت‌گیت توانست به نیمه‌نهایی جام جهانی روسیه برسد و یکشنبه با پیروزی مقابل کرواسی به نیمه‌نهایی لیگ اروپا صعود کرد.

رونی پنجشنبه در آخرین و صد و بیستمین بازی ملی خود به مصاف آمریکا رفت. این مهاجم دی‌سی یونایتد جزیی از نسل طلایی فوتبال انگلیس بود که اغلب از آنها انتقاد می‌شد، چرا که در تورنمنت‌های مهم نمی‌توانستند عملکرد خوبی داشته باشند.

رونی گفته که از نحوه به پایان رسیدن دورانش در تیم ملی ناراحت نیست اما اوضاع برای برخی از همبازی‌های سابق او فرق می‌کند: «من با برخی از بازیکنان سابق تیم ملی صحبت کرده‌ام و آنها نمی‌توانند با موفقیت‌های حال حاضر تیم کنار بیایند. این اشتباه است. من چنین آدمی نیستم. من حالا طرفدار تیم هستم. من می‌خواهم انگلیس عالی کار کند. افتخار می‌کنم که تا این حد بازی ملی در کارنامه دارم. دوران من تمام شد. من از آنچه در تیم ملی انجام دادم راضی‌ام و منتظر سال‌های پیش رو هستم و دوست دارم پیشرفت‌های تیم را ببینم.»

موفقیت انگلیس در جام جهانی باعث شد بسیاری از طرفدارانی که از این تیم روی‌گردان شده بودند، دوباره اخبار تیم را دنبال کنند. از رونی خواسته شد تیم انگلیس در زمان خودش را با نسل فعلی مقایسه کند و او گفت: «تیمی که در آن بازی می‌کردم فوق‌‌ستاره‌هایی داشت اما این تیم هم فوق‌ستاره دارد؛ هری کین، رحیم استرلینگ و جان استونز که یکی از بهترین مدافعان میانی دنیای فوتبال است. انگلیس بازیکنان بزرگی دارد و البته بازیکنان جوانی هم دارد. به نظرم این تیمی عالی است و بازیکنانی هم هستند که در صورت مصدومیت بازیکنان اصلی می‌توانند جانشین آنها شوند. من از نزدیک دیده‌ام که تیم چقدر خوب دارد هدایت می‌شود. مربیان ایده‌های خوبی دارند و بازیکنان هم عالی به این ایده‌ها واکنش نشان می‌دهند. امیدواریم که این تیم بتواند یک جام را به خانه بیاورد. همه می‌توانند ببینند که ظرفیت این تیم چقدر بالاست. آنها در جام جهانی بسیار موفق بوده‌اند اما به نظرم بازی مقابل اسپانیا بیشتر از جام جهانی اعتماد به نفس آنها را بالا برد. آنها نتیجه‌ای فوق‌العاده گرفتند. پیروزی در خانه اسپانیا دستاورد بزرگی است. من کنار تیم بودم و از نظر من مربیگری گرت عالی بود.»

تمجید رونی از سانچو

دوران رونی در تیم ملی به پایان رسید اما دوران جیدون سانچو دارد آغاز می‌شود. این بازیکن  18 ساله بوروسیا دورتموند در بازی مقابل آمریکا نخستین بازی ملی‌اش در ترکیب ثابت را تجربه کرد و رونی از دیدن او خوشحال بود: «من غافلگیر نشدم. او استعدادی رویایی است. من با او پیش از بازی صحبت کردم و او گفت که آشفته است که البته طبیعی است اما نکته مهم این بود که او نشان داد از اشتباه کردن نمی‌ترسد. او تازه 18 سال دارد. البته که اشتباه خواهد داشت. به او گفتم اثر خود را بر بازی بگذارد و کاری کند که در ذهن مردم بماند و او بی‌تردید همین کارها را کرد. من به او حسادت نمی‌کنم. من طرفدارش هستم. من دوران خودم را داشتم. البته که از دیدن بازی او ذوق می‌کنم.» سانچو در بازی مقابل کرواسی هم در نیمه دوم به زمین رفت و یکی از سه تعویض ساوت‌گیت بود که توانستند جریان بازی را تغییر دهند.

 

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر