ورزش جهان / شناسه خبر: 89429 / تاریخ انتشار : 1397/8/28 01:26
|

سوئیس در یک بازی فراموش‌نشدنی بلژیک را 5 بر 2 شکست داد و به نیمه نهایی لیگ ملت‌های اروپا رسید. سوئیس که بازی رفت را دو بر یک به بلژیک باخته بود برای صعود نیاز به برد داشت و در نهایت توانست تیم سوم جهان را با نتیجه‌ای خیره‌کننده شکست دهد.

سوئیس شروع خیلی بدی داشت و تا دقیقه 17 دو گل دریافت کرد. به نظر می‌رسید کار میزبان تمام شده باشد، ولی توانست خیلی زود به بازی برگردد و نتیجه حملات این تیم پنالتی دقیقه 26 بود که ریکاردو رودریگز، مدافع میلان به گل تبدیل کرد.

هریس صفروویچ، مهاجم سوئیس که ستاره بازی بود توانست در دقایق 31 و 44 دو بار دروازه کورتوا را باز کند و تیمش را با برتری به رختکن بفرستد.

با این حال سوئیس برای صعود نیاز به یک گل دیگر داشت و نیمه دوم را هم تهاجمی شروع کرد. برتری این تیم در دقیقه 62 نتیجه داد و الودی، مدافع سوئیس که روی گل اول بلژیک مقصر بود با ضربه سر گل چهارم تیمش را زد.

سوئیس بعد از این گل محتاط‌‌تر بازی کرد و بلژیک هم با اضافه کردن باتشوای به دنبال جبران بود. با این حال صفروویچ که دوندگی فوق‌العاده‌ای داشت در دقیقه 84 گل سوم خودش را زد و جشن سوئیس را تکمیل کرد.  خردان شکیری، هافبک لیورپول هم یکی از بهترین‌های سوئیس در این بازی بود.

بعد از پرتغال و انگلیس، سوئیس سومین تیمی است که به نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های اروپا می‌رسد. تیم چهارم از بین هلند و فرانسه انتخاب خواهد شد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر