ورزش جهان / شناسه خبر: 89426 / تاریخ انتشار : 1397/8/27 19:30
|

انگلیس با برتری دو بر یک مقابل کرواسی توانست به مرحله نهایی لیگ ملت‌های اروپا صعود کند و فینالیست جام جهانی را به دسته دوم این مسابقات فرستاد. انگلیس تا دقیقه 78 از حریفش عقب بود و در آستانه سقوط به دسته دوم قرار داشت، ولی با دو گل متوالی توانست سرنوشت این گروه را تغییر دهد.

نیمه اول کم‌حادثه بود و با تساوی بدون گل به پایان رسید. کراماریچ، مهاجم کرواسی در دقیقه 57 پس از دریبل جان استونز دروازه انگلیس را باز کرد. دقایقی بعد بروزویچ در موقعیت تک به تک فرصت زدن گل دوم را داشت، ولی تعلل بیش از اندازه هافبک کرواسی به مدافعان انگلیس اجازه داد برگردند و توپ را دفع کنند.

انگلیس تلاش زیادی برای جبران گل خورده داشت، ولی در خلق موقعیت ناکام بود. ساوت‌گیت برای تغییر جریان بازی دله الی، جس لینگارد و جیدون سانچو را به زمین فرستاد و توانست با فشار بیشتر در دقایق آخر به دو گل برسد.

در دقیقه 78 انگلیس روی یک اوت دستی بلند گومز به گل رسید. هری کین توپ را با ضربه سر به سمت دروازه فرستاد تا لینگارد از نزدیکی خط، دروازه را باز کند. البته این گل هم برای انگلیس کافی نبود و این تیم با تساوی هم سقوط می‌کرد.

فشار انگلیس ادامه پیدا کرد و در دقیقه 85 به گل برتری رسید. هری کین این بار سانتر چیلول روی یک ضربه ایستگاهی را با تکل به تور دروازه کرواسی رساند.

با این نتیجه انگلیس بالاتر از اسپانیا به نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های اروپا صعود کرد و کرواسی به دسته دوم رفت. شنبه شب هم پرتغال توانسته بود به نیمه نهایی صعود کند و میزبان مرحله نهایی خواهد بود. بلژیک یا سوئیس و هلند یا فرانسه مربع مرحله نهایی را تکمیل می‌کنند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر