ورزش جهان / شناسه خبر: 89280 / تاریخ انتشار : 1397/8/26 11:24
|

     ایتالیا امشب در سن‌سیرو مسابقه حساسی برابر پرتغال در آخرین بازی مرحله گروهی لیگ ملت‌های اروپا دارد. تیم روبرتو مانچینی از پیروزی در آخرین بازی خود مقابل لهستان روحیه گرفته و امیدوار به صعود به مرحله نیمه‌نهایی شده . این بازی بهترین نمایش ایتالیا با مربی جدیدش بود و آتزوری را از سقوط به لیگ B نجات داد. این تیم در حال حاضر سه امتیاز دارد و پشت سر پرتغال است که هر دو بازی قبلی خود را با نتیجه یک بر صفر برده. ایتالیا با پیروزی در این بازی امیدوار به صدرنشینی گروه 3 و صعود به نیمه‌نهایی می‌ماند اما برای رسیدن به این هدف باید منتظر بماند تا لهستان هم سه‌شنبه در گیمارش بتواند از پرتغال امتیاز بگیرد.

ایتالیا با وجود باخت در دو بازی آخر خود مقابل پرتغال رکورد خوبی برابر این تیم در بازی‌های خانگی دارد و در 11 دیدار در خانه 10 برد و یک باخت به دست آورده و جالب اینکه هر چهار بازی‌اش در میلان را برابر این تیم با پیروزی به پایان رسانده است. میلان با میزبانی این بازی با رکورد رم که 58 مسابقه ایتالیا را برگزار کرده، برابر می‌شود. ایتالیا در 45 بازی آخر به میزبانی میلان 32 برد و 13 باخت داشته اما در این بازی به تمام جادوی خود مقابل پرتغالی که در 11 بازی اخیرش تنها یک شکست داشته، نیاز دارد.

اگرچه امیدهای ایتالیا برای صعود به نیمه‌نهایی نخستین دوره لیگ ملت‌های اروپا نحیف است اما مانچینی به دنبال اصلاح ساختار این تیم است که خود را برای مقدماتی یورو 2020 آماده می‌کند. مانچو با این ذهنیت از سیستم 3-3-4 استفاده می‌کند و با ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه امیدوار است دوران تغییر نسل به خوبی طی شود.

عمده تجربه تیم در قلب دفاع است که زوج یوونتوسی ایتالیا، جورجو کیه‌لینی و لئوناردو بونوچی در آن قرار دارند؛ این یکصدمین بازی ملی کیه‌لینی است. این دو مدافع باتجربه مقابل جان‌لوییجی دوناروما، دروازه‌بان میلان قرار می‌گیرند که قصد دارد خود را تا سال‌ها شماره یک تیم ملی کشورش نگه دارد. در راست و چپ دفاع به ترتیب الساندرو فلورنزی رم و کریستیانو بیراگی فیورنتینا بازی خواهند کرد و در این صورت دفاع تیم نسبت به بازی با لهستان دست نمی‌خورد.

ترکیب خط میانی نیز احتمالا بدون تغییر خواهد بود؛ مارکو وراتی از پاری‌سن‌ژرمن، ژورژینیوی چلسی و نیکولو بارلا کالیاری که در بازی آخر درخشیدند. احتمال حضور لورنزو پلگرینو از رم به جای بارلا هم هست اما با توجه به بازی خوب این مثلث، بعید است مانچینی به ترکیب تیمش دست بزند.

در خط حمله یک تغییر الزامی است. مقابل لهستان، مانچینی از لورنزو اینسینیه ناپولی به‌عنوان 9 کاذب استفاده کرد که دو سمتش، دو فدریکو بود: کیزا از فیورنتینا و برناردسکی از یووه اما برناردسکی سه‌شنبه به دلیل مصدومیت از اردوی ایتالیا کنار کشید و مانچو احتمالا از چیرو ایموبیله لاتزیو در نقش مهاجم کاذب استفاده می‌کند و اینسینیه را در کناره‌ها به خدمت می‌گیرد هر چند ممکن است مهاجم ناپولی را سرجای خودش بگذارد و از دومنیکو براردی ساسولو در کناره‌ها استفاده کند. هر کدام که باشند آتزوری باید دقت خود را بیشتر کند چون تنها 32 درصد شوت‌های این تیم در چارچوب هستند و این در میان 12 تیم حاضر در لیگ A بدترین آمار است.

پرتغال در این بازی هم بدون رونالدو خواهد بود که بعد از جام جهانی برای تیم ملی بازی نکرده تا کمی از فشار مسابقات فاصله بگیرد.

مانچینی: از روز اول به دنبال صعود بودیم

مانچینی در آستانه این بازی به شبکه رای گفت که هدف تیمش از ابتدا صعود به مرحله پایانی بوده: «در ابتدای این تورنمنت هدف ما صعود به مرحله پایانی بود. ما با یک تیم خیلی جوان به پرتغال باختیم اما حالا این شانس را داریم که در سن‌سیرو آنها را ببریم، باید روی پیروزی تمرکز کنیم و بعد ببینیم در بازی آنها چه می‌شود. ما ابتدا می‌خواهیم بازی خوبی انجام دهیم مثل دو بازی قبلی‌مان.»

مانچینی در دوران بازی در تیم ملی ایتالیا دو بار برابر پرتغال قرار گرفته: «در جام ملت‌های اروپای 1988 با تیمی خیلی قوی مقابل آنها بازی کردیم و 3 بر صفر برنده شدیم. بازی دوم هم پنج سال بعد بود که با گل دینو باجو برنده شدیم. امیدوارم این نشانه خوبی برای این بازی باشد.»

ترکیب احتمالی ایتالیا و پرتغال

ایتالیا: دوناروما، فلورنزی، بونوچی، کیه‌لینی، بیراگی، وراتی، ژورژینیو، بارلا، کیزا، ایموبیله، اینسینیه

پرتغال: پاتریشیو، کانسلو، دیاز، پپه، روی، نوز، کاروالیو، سیلوا، پیزی، برناردو سیلوا، آندره سیلوا

 

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر