ورزش جهان / شناسه خبر: 89187 / تاریخ انتشار : 1397/8/25 01:44
|

در حساس‌ترین بازی پنجشنبه شب لیگ ملت‌های اروپا، اسپانیا در زمین کرواسی سه بر دو شکست خورد تا صعودش به مرحله نهایی این مسابقات به خطر بیفتد. پیش از بازی هم پیش‌بینی می‌شد که اسپانیا کار سختی داشته باشد و در نهایت مشخص شد نگرانی‌ها بی‌دلیل نبود. پس از شکست غیرمنتظره مرحله قبل مقابل انگلیس، برای اسپانیای 6 امتیازی تساوی در این بازی هم نتیجه خوبی محسوب می‌شد، در حالی که کرواسی برای زنده نگه داشتن امید صعود فقط باید به سه امتیاز می‌رسید.

اسپانیا در نیمه اول بازی را به خوبی کنترل کرد و با تساوی بدون گل به رختکن رفت، ولی در شروع نیمه دوم میزبان توانست به گل برسد. بازیکنان کرواسی در دقیقه 54 پاس سرخیو روبرتو را در زمین اسپانیا قطع کردند تا کراماریچ در موقعیت تک به تک قرار بگیرد و دروازه ده‌خئا را باز کند.

اسپانیا با حرکات ترکیبی و پاس‌های سریعش دست به حمله زد و تنها دو دقیقه بعد به گل تساوی رسید. سبایوس حرکتی را که از وسط زمین شروع کرده بود با پاس خوب ایسکو در مقابل دروازه خالی میزبان با یک بغل پا تمام کرد.

کرواسی در دقیقه 69 یک بار دیگر پیش افتاد و این بار یدوای روی یک کرنر دو ضرب و سانتر مودریچ با ضربه سر گل زد. این اولین گل ملی این مدافع چپ جوان بود.

اسپانیا دوباره حملاتش را شروع کرد و در دقیقه 78 به یک پنالتی رسید که راموس با خونسردی به گل تساوی تبدیل کرد.

بازی در دقایق باقی‌مانده ریتم بالایی داشت و هر دو تیم می‌توانستند به گل برتری برسند، ولی در نهایت کرواسی میزبان بود که در دقیقه 93 یک بار دیگر توسط یدوای به گل رسید و سه امتیاز ارزشمند این بازی را به دست آورد.

اسپانیا با وجود این شکست همچنان با شش امتیاز صدرنشین است، ولی دو تیم کرواسی و انگلیس 4 امتیاز دارند و هرکدام از آنها یکشنبه در ومبلی برنده شوند، به مرحله نهایی صعود می‌کنند. تنها تساوی دو تیم است که می‌تواند حکم به صعود اسپانیا بدهد.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر