جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 89177 / تاریخ انتشار : 1397/8/24 03:21
|
سوئیس صفر - قطر یک

حماسه قطری یا فاجعه سوئیسی؟

در تنها بازی دوستانه چهارشنبه شب نتیجه عجیبی به دست آمد: سوئیس صفر – قطر یک! این نتیجه اما بیش از آن که حماسه قطر باشد، پیامد نمایش فاجعه‌بار سوئیس بود.

در تنها بازی دوستانه چهارشنبه شب نتیجه عجیبی به دست آمد: سوئیس صفر – قطر یک!

این نتیجه اما بیش از آن که حماسه قطر باشد، پیامد نمایش فاجعه‌بار سوئیس بود. در ورزشگاه کوچک لوگانو، بازیکنان سوئیس کاملا بی‌انگیزه به نظر می‌رسیدند و مشخص بود که بیشتر به فکر بازی حساس یکشنبه شب مقابل بلژیک هستند که می‌تواند آنها را به نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های اروپا بفرستد.

برای رسانه‌های سوئیس این شکست مشابه باخت یک بر صفر سوئیس با هدایت هیتسفلد مقابل لوکزامبورگ در سال 2008 است. در آن بازی هم «لا ناتی» نمایش فاجعه‌باری داشت تا در خانه شکست غیرمنتظره‌ای به نامش ثبت شود.

 

بیشتر بخوانید:

 

پتکوویچ هم برای این بازی چند غایب داشت و ترجیح داده بود چند بازیکن جدید را محک بزند. قطر پس از شتابزگی دقایق اول، توانست بر خودش مسلط شود و با دفاع فشرده راه حملات سوئیس را ببندد. میزبان جام جهانی 2022 با هیدوس و عفیف، دو مهاجم سریع السد چشم به ضدحملات داشت و سرانجام در دقیقه 86 یکی از آنها به گل تبدیل شد. عفیف پشت خط دفاع آشفته سوئیس به توپ رسید و پس از دریبل دروازه‌بان کار را تمام کرد.

 پتکوویچ در پاسخ به این سوال که آیا این شکست شرم‌آور بود یا یک حادثه گفت: «چیزی بین هر دو. اما آنچه قطعی است نیازی به آن نبود.» سرمربی سوئیس اضافه کرد: این روز بد ما بود. انگار تیم ما در زمین وجود نداشت. البته باید بگویم که قطر هم بازیکنان خیلی سریعی دارد و شایسته این نتیجه بود.»

ایوون ام‌ووگو، دروازه‌بان جدید سوئیس هم گفت: «ما نباید قطر را دست کم می‌گرفتیم. در دفاع ما فشردگی لازم را نداشتیم. گل ما به آنها یک هدیه بود که در این سطح نباید به حریف بدهید.»

فابین شار، مدافع سوئیس هم گفت: «روی این ضدحمله هرگز نباید گل می‌خوردیم. در این بازی از دقیقه اول تا آخر افتضاح بودیم.»

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر