فوتبال ایران / شناسه خبر: 89150 / تاریخ انتشار : 1397/8/23 17:31
|

ایران ورزشی آنلاینامیر قلعه‌نویی سرمربی سپاهان معتقد است که نگاه به پرسپولیس با نگاه به استقلال در آخرین دوره حضور در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به هیچ وجه یکی نبوده. قلعه‌نویی درباره حضور استقلال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در سال 2013 و مقایسه آن با حمایتی که از پرسپولیس شد، ورود بانوان به ورزشگاه و الزام‌هایی که برای بازسازی ورزشگاه آزادی از سوی AFC ایجاد شده بود، صحبت‌های جالبی دارد.

* * *

- طی روزهای قبل از فینال، ورزشگاه آزادی با فشار نهادهای بین‌المللی مورد بازسازی قرار گرفت. به نظر می‌رسد برای این‌گونه کارها باید همیشه فشار روی ما وجود داشته باشد.

ببینید اگر این کار برای خدا و مردم باشد، خوب است ولی کارها این مدلی نیست. وظیفه دولت و حکومت این است که این کارها را انجام دهد ولی در مورد ورزشگاه آزادی، یک سری فشارهایی بود که کارها انجام شد. من به شما می‌گویم چرا نتوانستیم درست بازسازی کنیم؛ هر چند باز هم باید تشکر کرد ولی من می‌خواهم کار برای کشور و مردم باشد اما این کار خدایی و مردمی نیست. ما خیلی جاها این مشکلات را داریم. الان هندوستان و افغانستان هم زمین خوب دارند ولی ما هنوز مشکل داریم. باز در این بین باید از مجموعه فولاد خوزستان تشکر کرد که ورزشگاه خوبی درست کردند. واقعا باید به حال زمین‌های لیگ تاسف خورد و در لیگ یک که اوضاع خیلی خراب است و حتی برخی از تیم‌ها هتل ندارند. این‌ها درد است. یک سری ورزشگاه را هم طی سال‌های گذشته به صورت کاملا غیراصولی ساخته‌اند؛ این‌ها دردهای مملکت است اما باز هم فینال خوبی برگزار شد. امیدوارم این افکار و نگرش ادامه داشته باشد، فقط ای‌کاش با فشار این تغییرات انجام نمی‌شد.

- در بازی با کاشیما شاهد حضور گسترده‌تر بانوان هر چند باز هم به شکلی گزینشی بودیم.

اگر یادتان باشد من اولین کسی بودم که در این مورد سال‌ها پیش موضع‌گیری کردم و خوشحالم موضع‌گیری که داشتم، جلوتر از همه بوده. شروع این کار خوب بوده ولی باید آزاد باشد. ما مسئول بهشت و جهنم مردم نیستیم و فقط باید بستر را برای آرامش مردم فراهم کنیم. اگر جوان ایرانی بعد از سربازی و دانشگاه کار داشته باشد، ازدواج می‌کند ولی الان درآمد 6 میلیونی زیر خط فقرحساب می‌شود. یک سری نگرش‌ها درست نبوده که شرایط حالا اینگونه شده؛ با این حال زنان ما با محدودیت‌های زیادی که داشته‌اند، موفقیت‌های زیادی در همه عرصه‌ها کسب کردند که این زیاد خوب نیست. مهمتر از حضور، بستری است که باید برای بانوان فراهم شود؛ مثلا سرویس‌های بهداشتی؛ نمی‌شود که بانوان وارد ورزشگاه شوند و شرایط مناسبی در سرویس‌های بهداشتی فراهم نشود. شما تازه نباید فقط ورزشگاه آزادی را ببینید، بلکه باید در سایر شهرها هم این شرایط مهیا شود. ضمن اینکه نباید این حضور به خاطر فشار AFC باشد که اگر اینگونه باشد، خوب نیست. شما همین حالا ببینید، چند دستشویی در ورزشگاه آزادی کشف شد و ما هر جا شبکه‌های تلویزیونی را عوض می‌کردیم، صحبت از این دستشویی‌ها بود و جالب این است که اینقدر که از این دستشویی‌ها صحبت شد از معدن‌ها و چاه‌های نفتی که کشف می‌شوند، صحبت نمی‌شود. (باخنده)

- شما با استقلال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتید و در مقابل اف‌سی سئول بود که در دو بازی رفت و برگشت بازی را واگذار کردید؛ آیا شباهتی میان این دوره و آن دوره می‌بینید؟

 زمان ما خیلی متفاوت بود و نحوه بازی‌ها فرق داشت. ما باید به شرق آسیا می‌رفتیم و آن زمان از آقای تاج که مسئولیت داشت، خواهش کردیم بازی ما را با ذوب‌آهن عقب بیاندازند؛ تازه ما باید به فولادشهر هم می‌رفتیم ولی هر کاری کردیم نشد. من می‌خواهم این را بگویم که برای پرسپولیس همه بسیج شدند تا تیم موفق شود ولی برای استقلال در آن دوره همه بسیج شدند تا موفق نشویم. فقط آن زمان آقای قالیباف و حبیب کاشانی به ما کمک کردند، که همینجا باز هم از آنها تشکر می‌کنم. در آن دوره وزارت ورزش بسیج شد تا ما حذف شویم و نمی‌دانم چرا در آن زمان دنبال این بودند تا من و علی دایی را حذف کنند.

منبع: ورزش 3

590-11

captcha
تازه ها
بیشتر