فوتبال ایران / شناسه خبر: 89062 / تاریخ انتشار : 1397/8/22 16:41
|

آرمن ساروخانیان / 48 ساعت پس از پایان حکایت آسیایی پرسپولیس، خبرنگاران از برانکو درباره تکلیف بازی‌های عقب‌افتاده این تیم پرسیدند و مربی کروات درباره احتمال برگزاری این بازی‌ها پیش از جام ملت‌های آسیا گفت: «هرگز بدون ملی‌پوشان این بازی‌ها را انجام نمی‌دهیم. وقتی چهار بازیکن در تیم امید و دو بازیکن هم در تیم ملی داشته باشیم چطور ممکن است بازی‌های خود را انجام دهیم؟»

قابل انتظار بود که برگزاری این بازی‌ها به دردسر جدیدی برای سازمان لیگ و فوتبال ایران تبدیل شود. به خاطر حساسیت فینال در روزهای گذشته این ماجرا مسکوت ماند، ولی حالا زمانی است که رسانه‌ها و البته حریفان کنجکاوند درباره‌اش بدانند.

نیم‌فصل لیگ 15 آذر تمام می‌شود و تا آن روز باید پرونده مسابقات بسته شود و ملی‌پوشان به اردو بروند. پرسپولیس در این فاصله باید شش بازی برگزار کند، چرا که بعد از آن اردوی تیم ملی شروع خواهد شد.

اولین بازی از سری بازی‌های عقب‌افتاده پرسپولیس بنا به اعلام سازمان لیگ 28 آبان مقابل پیکان است، یکی از روزهای فیفا که پرسپولیس ملی‌پوشانش را در اختیار ندارد و برانکو حاضر نیست تیمش در این روز بازی کند.

سرمربی پرسپولیس هشدار داده که آنها به فیفا شکایت می‌کنند و از آن طرف فتاحی، مسئول سازمان لیگ معتقد است که باشگاه تعهد داده بدون ملی‌پوشانش بازی کند. باز کردن این گره کار سختی است و شاید بهتر بود سازمان لیگ اجازه نمی‌داد کار به اینجا بکشد.

 

 

تیم‌هایی که گرفتار مسابقات قاره‌ای هستند، مجبورند برنامه فشرده‌ای را پشت سر بگذارند. در سال‌های گذشته تیم‌های زیادی که در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا حاضر بودند، تاوانش را با افت نتایج در لیگ پرداختند.

در فوتبال آسیا هم از این نمونه‌ها زیاد است. اوراوا رد که سال گذشته قهرمان آسیا شد، در لیگ ژاپن نتوانست به رتبه‌ای بهتر از هفتمی برسد.

کاشیما هم امسال مجبور بوده با این فشردگی کنار بیاید. آنها سه روز قبل از هر دو بازی رفت و برگشت با پرسپولیس در لیگ ژاپن به میدان رفتند و در فاصله 17 روز پنج بازی داخلی و خارجی داشتند.

سازمان لیگ که حالا آچمز شده، قبل از همه باید خودش را سرزنش کند که در ماه‌های گذشته بازی‌های پرسپولیس را به تعویق انداخت.

آنچه به عنوان «نگاه ملی» بارها از طرف مدیران فوتبال تکرار می‌شد، حالا آنها را با اتهام حمایت از پرسپولیس روبرو کرده و اگر سازمان لیگ نتواند زمانی برای بازی‌های عقب‌افتاده مشخص کند با اعتراض شدید سایر تیم‌ها روبرو خواهد شد.

بخش زیادی از این مشکل هم به شرایط ویژه پرسپولیس برمی‌گردد که محدودیت بازیکن دارد، ولی اگر به این تیم اجازه داده شود که با بازی‌های عقب‌افتاده را با بازیکنان جدیدش برگزار کند، به معنی این است که جریمه اشتباه مدیریتی این باشگاه که منجر به محرومیت شد را باید رقیبان بپردازند.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر