فوتبال ایران / شناسه خبر: 89052 / تاریخ انتشار : 1397/8/22 16:16
|
کار ۴۰ روزه ورزشگاه آزادی ۱۸ روزه انجام شد

سلطانی‌فر: استقلال و پرسپولیس مشکل مالی ندارند

ایران ورزشی آنلاین / مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان گفت:«خدا را شاکریم که ورزشگاه سبک و مدرن منطبق با الزامات بازی های بین المللی افتتاح و به بهره برداری رسید. افتتاح استادیوم فولاد خوزستان در کنار ورزشگاه غدیر اهواز امکان و فرصت خوبی را برای میزبانی های بین المللی فراهم می کند. خوشبختانه در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ورزشگاه های بزرگی را افتتاح کرده ایم به خصوص در دو سال گذشته که استادیوم ٧٥ هزار نفری نقش جهان را به بهره برداری رساندیم پس از آن ورزشگاه پارس شیراز را به بهره برداری رسید و آستان قدس رضوی هم ورزشگاه با کلاس بالایی را احداث کرد و فولاد خوزستان هم این ورزشگاه مدرن را ساخت و پیش از آن نیز استادیوم 70 هزار نفری تبریز، ورزشگاه ثامن مشهد هم افتتاح شده بود.»


وزیر ورزش درباره درخواست میزبانی جام ملت‌های آسیا، این توضیحات را داد:« با مجموع این ورزشگاه ها شرایطی بوجود آمده که مسابقات جام ملت های آسیا در ایران میزبانی شود که درخواست میزبانی جام ملتهای ٢٠٢٣ را هم ارائه کرده ایم و امیدوارم با این استادیوم ها مجوز میزبانی مسابقات بزرگ را بتوانیم دریافت کنیم. شرایط ایران در زمینه نرم افزاری هم خوب است. در همین بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا، الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا ظرف 18 روز محقق شد در حالی که در شرایط عادی این کار 4 ماه زمان لازم داشت. الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا هم با تلاش شبانه روزی همکارانم در شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی محقق شد و در ظرف 18 روز کار ارزنده ای انجام شد و در زمینه برگزاری هم که در حد الزامات بین المللی بود و مورد ارزیابی محافل بین المللی قرار گرفت جای هیچ حرف و بحثی نگذاشت.»

وی خاطرنشان کرد:«در دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا، جدا از بحث امکانات، رفتار خوب تماشاگران نیز نمود ویژه‌ای داشت و  در کنار  کار ارزنده تیم پرسپولیس و رسیدن به فینال با تیمی که تقریبا ۱۳ بازیکن در اختیار داشت. رفتار تماشاگران نشانگر یک بلوغ فکری بود چرا که با توجه به اینکه تیم آنها جام نگرفت اما ،درک تماشاگران و واکنش‌های مثبتشان نشان دهنده این واقعیت است که برخی ناهنجاری های گذشته کاهش یافته و همه پرسپولیس را در حد قهرمان تحلیل کردند.»

وزیر ورزش با اشاره به اینکه سال ۹۷ را سال پر رویدادی است، می‌گوید:« تیم ملی فوتبال با حضور درخشانش در جام جهانی عملکرد افتخارآمیزی را به جای گذاشت و توانست بهترین و تاریخی‌ترین نتیجه‌اش را در طول پنج دوره از حضورش در ادوار جام جهانی کسب کند.»

سلطانی‌فر درباره نتایجی که ایران در بازی‌های آسیایی داشته، نیز این صحبت ها را مطرح کرد:« ورزشکارانمان در بازی‌های آسیایی جاکارتا ۶۲ مدال کسب کردند که بیشترین تعداد پس از پیروزی انقلاب به شمار می‌رود. در بازی های پاراآسیایی جاکارتا نسبت به دوره قبلی ارتقاء داشتیم، در المپیک جوانان آرژانتین از رتبه بیست و چهارم دوره گذشته به رتبه ارزشمند هفتم رسیدیم و ۱۷ پله صعود داشتیم. همچنین در لیگ قهرمانان آسیا برای اولین بار دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند و می‌توانستیم شاهد یک نیمه نهایی ایرانی باشیم. تیم ملی وزنه‌برداری با توجه به جوان‌گرایی از نظر مدالی در رتبه دوم و از نظر تیمی سوم دنیا شد و امیدواریم این موفقیت‌ها با قهرمانی فوتبال در جام ملت‌های آسیا کامل شود.»

وزیرورزش درباره وضعیت مالی سرخابی ها هم توضیحاتی دارد:« خوشبختانه قرارداد حامی مالی استقلال و پرسپولیس تا سال ۱۳۹۹ برقرار است و هیچ مشکل مالی این دو تیم پر طرفدار را تهدید نمی کند. خوشبختانه تمام بدهی اشخاص حقیقی و حقوقی هر دو باشگاه تعیین و تکلیف و پرداخت شده است. در بخش بدهی های مالیاتی هم با شفافیت و طی شدن مراحل قانونی، به سرعت بدهی ها و جرائم سنگین مالیاتی برجای مانده از سو مدیریت های حداقل ۲۰ سال گذشته در حال حل و فصل شدن است.»

وزیر ورزش و جوانان درباره خصوصی شدن و وارد شدن این ‌دو تیم به ساز و کار واگذاری هم این پاسخ را داد:« در حال برنامه ریزی هستیم و امیداریم تا پایان سال مجوز واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را بگیریم.» 

1

captcha
تازه ها
بیشتر