فوتبال ایران / شناسه خبر: 88991 / تاریخ انتشار : 1397/8/21 16:54
|
AFC اشتباه کرد، قصد خداحافظی نداشتم

جلال حسینی: نگاه به پرسپولیس اصلا ملی نبود

قرارداد بعضی از جوان‌های ما، فقط 5 هزار دلار است.با همین بازیکنان، نه تنها در آسیا بلکه در لیگ هم باید به مصاف تیم‌هایی برویم که بازیکنان را با دلار جذب و از 500 هزار تا یک میلیون دلار هزینه کرده‌اند.

ایران ورزشی آنلاین / امیر اسدی / یک نفس و یک قدم تا جام قهرمانی فاصله داشت اما چه سود که دست‌های خالی، پرسپولیس و جلال حسینی را به هدف نرساندند. کاپیتانی که این روزها، نقشی فراتر از یک کاپیتان را بر عهده دارد. به بازیکنان جوان روحیه می‌دهد، از آن‌ها حمایت می‌کند و یک‌تنه مقابل انتقادها می‌ایستد. چه خوب که اگر کاپیتان می‌توانست جام را هم به‌دست بگیرد و شادی‌اش را هم با همین جوا‌ن‌ترها تقسیم کند. حسینی چند روز بعد از پایان آن فینال حسرت‌برانگیز، به سوال‌های ایران‌ورزشی پاسخ می‌دهد. از حواشی می‌گوید و اینکه نگاه به پرسپولیس هرگز ملی نبوده است.

 

_ دو، سه روز از فینال گذشته اما حرف و حدیث‌ها به پایان نرسیده. تو بعد از پایان بازی برگشت، از بازی کثیف کاشیما صحبت کردی. دفاع آن‌ها مورد پسند تو نبود و از این روش بازی حریف انتقاد کردی. هنوز هم روی حرف‌هایت هستی؟

کاشیما در ژاپن 2 گل زد و به تهران آمد تا از آن‌ها محافظت کند. به همین خاطر، فوتبال آن‌ها بیشتر شکل دفاعی داشت. کاشیما البته تیمی بود که توانست این روش را به بهترین شکل ممکن اجرا کند. ما هم می‌توانستیم در ژاپن دفاعی بازی کنیم اما این کار را انجام ندادیم و دیدید که تعداد حمله‌های پرسپولیس بیشتر از کاشیما بود. فوتبال همین است، یک تیم دفاع می‌کند و تیم دیگر دوست دارد هجومی بازی کند.

_ اما این هم یک نوع روش در فوتبال امروز است. مورینیو با این سبک از بازی، بارها به عنوان قهرمانی در انگلیس و اروپا رسید.

درست می‌گویید، مورینیو با این سبک قهرمان می‌شود اما ما دوست نداشتیم و نداریم که دفاع کنیم. کاشیما این کار را انجام داد و قهرمان هم شد. بازیکنان پرسپولیس هم تلاش کردند اما چه سود که در نهایت نتوانستیم جام را بالای سر ببریم.

_ البته هواداران پرسپولیس هم بعد از بازی شما را تنها نگذاشتند و با تشویق‌های مداوم خود نشان دادند که قدر تلاش‌های شما را می‌دانند.

هواداران که سنگ تمام گذاشتند و ما را حتی در نایب‌قهرمانی همراهی کردند. متاسفانه برای موفقیت در فینال، دست‌های برانکو خالی بود و البته گرشاسبی نیز یک‌تنه جلوی خیلی‌ها ایستاد. بازیکنان هم که حساب‌شان جداست. واقعا تلاش کردند و نباید زحمات آن‌ها، مدیریت و کادر فنی فراموش شود. همین که با دست‌های خالی تا فینال رسیدیم، یک موفقیت است.

_ پرسپولیس بازیکنان آسیب‌دیده زیادی داشت اما بعد از قهرمانی کاشیما، یک عکس منتشر شد که نشان می‌داد آن‌ها هم چند بازیکن خود را به دلیل مصدمیت در اختیار نداشتند. آن عکس را دیدی؟

نه اما اصلا اینطور نیست که برخی می‌گویند. تا آنجا که من می‌دانم فقط یک بازیکن از کاشیما به دلیل مصدومیت غایب بود و بقیه این تیم را همراهی کردند. تازه ما به جز مصدومیت ماهینی، عالیشاه و انصاری، یک فصل است که بازیکن نگرفته‌ایم. آیا کاشیما چنین وضعیتی داشت؟ بنابراین شرایط دو تیم را هرگز با هم مقایسه نکنید. این‌ها دروغ‌هایی است که گفته می‌شود و متاسفانه عده‌ای هم آن‌ها را باور می‌کنند.

_ آسیب‌دیدگی محمد انصاری هم مشکل دیگری است که پرسپولیس را قطعا تحت تأثیر قرار می‌دهد. اینطور نیست؟

صد در صد. روز به روز به مشکلات ما اضافه می‌شود و نمی‌دانیم باید چکار کنیم. ابتدای فصل این حرف‌ها را زده بودم، چون می‌دانستم چه شرایطی در انتظارمان است. نیم‌فصل بازیکنان جدیدی اضافه می‌شوند اما نباید مصدوم‌ها را فراموش کنیم. آن‌ها زحمت کشیدند و باید به وضعیت‌‌شان رسیدگی شود.

_ این آسیب‌دیدگی‌ها به خاطر فشردگی بازی‌ها است؟

دقیقا همینطور است، آن‌وقت عده‌ای می گویند کاشیما مصدوم داشت و با تمام قوا به تهران نیامد. 8 تا 9 بازیکن پرسپولیس، در یک سال اخیر بازی‌های بسیاری انجام داده‌اند و این یعنی تحت فشار هستند. مبلغ قرارداد بعضی از جوان‌های ما با تبدیل ریال به دلار، فقط 5 هزار دلار است. با همین بازیکنان مقابل تیم‌هایی بازی کرده‌ایم که قراردادهای میلیون دلاری دارند. نه تنها در آسیا بلکه در لیگ ایران هم باید به مصاف تیم‌هایی برویم که بازیکنان را با دلار جذب و از 500 هزار تا یک میلیون دلار هم  هزینه کرده‌اند.

_ همین‌ها البته کاشیما آنتلرز را هم تنها نگذاشتند و حتی پرچم ژاپن به ورزشگاه بردند.

از آن‌هایی که کاشیما را تشویق کردند تشکر می‌کنم. بازیکنان حریف واقعا خوشحال شدند، چون نمی‌دانستند در ایران هم غریبه نیستند. فقط نمی‌دانم چرا مدام می‌گویند به این بازی، نگاه ملی شده. چون هواداران پرسپولیس، بخش زیادی از جامعه را تشکیل می‌دهند، همه فکر می‌کنند کل ایران بسیج شدند تا تیم ما قهرمان شود.

_ یعنی معتقدی به پرسپولیس، نگاه ملی نشد؟

هیچ نگاه ملی روی پرسپولیس نبود. نگاه یعنی اینکه ما مستقیم به ژاپن برویم، نه اینکه ابتدا به دبی سفر کنیم و بعد از چند روز راهی کاشیما شویم. تازه همه هزینه‌ها هم از راه درآمدزایی به‌دست آمده و کسی ما را همراهی نکرده.

_ در فضای مجازی البته از حمایت‌های سلطانی فر صحبت می‌شود و هواداران سایر تیم‌ها معتقدند که وزیر ورزش برای پرسپولیس سنگ تمام گذاشته است.

آقای سلطانی‌فر به همه ورزش کمک می‌کند و همین مسئله باعث شده تا نتایج درخشانی هم در تمام رشته‌ها به‌دست بیاید. این حرف‌ها را آن‌هایی می‌زنند که تا توانسته‌اند بازیکن بگیرند و پول‌های زیادی هم هزینه کنند اما نمی‌توانند نتایج پرسپولیس را بپذیرند.

_ انگار قرار است برنامه لیگ هم تغییر کند و پرسپولیس در تعطیلات بازی کند. این را شنیده‌ای؟

با کدام بازیکنان بازی کنیم؟ همه به تعطیلات رفته‌اند و برانکو هم به کرواسی سفر کرده. متاسفانه فتاحی فقط حرف می‌زند و خودش هم نمی‌داند چه می‌گوید. پرسپولیس با 2 پرواز به ژاپن رفت و فقط 2 روز در راه بود. دوست دارم فتاحی یک بار به شرق آسیا برود و برگردد تا بداند شرایط چه‌قدر سخت است. ما با همین وضعیت تا فینال آسیا رفتیم و مطمئن باشید که در لیگ هم چنین نتایجی را رقم می‌زنیم.

_ به عنوان سوال پایانی. قبل از بازی رفت مقابل کاشیما آنتلرز، سایت AFC  در گزارشی عنوان کرد که تو بعد از قهرمانی آسیا از فوتبال خداحافظی می‌کنی. خبر AFC درست بود؟ چنین قصدی داشتی؟

اصلا چنین قصدی نداشتم و نمی‌دانم سایت AFC به چه چیزی استناد کرده که این گزارش را نوشته. الان، پرسپولیس در لیگی که کسی برایش ارزش قائل نمی‌شود به همه بازیکنانش احتیاج دارد و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. هیچ بازیکنی از فردای خود خبر ندارد اما هرگز قصد خداحافظی از فوتبال را نداشتم. چون می‌دانم پرسپولیس با چه شرایطی باید فصل را به پایان برساند.

captcha
تازه ها
بیشتر