ورزش جهان / شناسه خبر: 88990 / تاریخ انتشار : 1397/8/21 16:59
|
موفقیت مربی موقت آرژانتینی رئال در آزمون دو هفته‌ای

سولاری برای خودش وقت خرید

سولاری هر 4 بازی‌اش روی نیمکت رئال را برده. اعداد جایی برای تردید باقی نمی‌گذارد بخصوص وقتی در نظر بگیریم مربی قبلی رئال، در هفت بازی آخرش پنج شکست داشت.

ریک شارما / سانتیاگو سولاری آزمون دو هفته‌ای خود را پشت سر گذاشت و از آن نمره کامل گرفت. پیروزی 4 بر 2 در زمین سلتاویگو باعث شد مربی موقت رئال مادرید رکورد صددرصدی خود را حفظ کند و تیمش را به رده ششم جدول برساند. این آرژانتینی در چهار بازی در رقابت‌های مختلف روی نیمکت رئال نشست که نتیجه همه آنها پیروزی بود با 15 گل زده و سه کلین‌شیت. اعداد جایی برای تردید باقی نمی‌گذارد بخصوص وقتی در نظر بگیریم مربی قبلی رئال، در هفت بازی آخرش پنج شکست داشت.

بر‌اساس قوانین لالیگا مربی موقت دو هفته می‌تواند با این عنوان کار کند و بعد از آن باید ابقا شود یا فرد دیگری جایش را بگیرد. آنطور که منابع اسپانیایی اعلام کرده‌اند و منطق هم اینگونه حکم می‌کند، سولاری تا پایان فصل به‌عنوان مربی رئال به کارش ادامه می‌دهد.

روی فرم آمدن رئال به علاوه در دسترس نبودن مربی‌های مورد علاقه، فلورنتینو پرس را مجاب می‌کند کلید تیم را به دست سولاری بسپارد البته اگر اوضاع خوب پیش نرود و پرس مربی دلخواهش را پیدا کند، شاید دوران مربیگری سولاری خیلی کوتاه باشد اما در حال حاضر نتایج گویا است.

البته شانس هم با سولاری همراه بوده و این چیزی است که لوپتگی کمتر از آن بهره برد. این سومین بازی متوالی بود که رئال به تیرهای دروازه‌اش برای گل نخوردن محتاج شد چون ضربه اوکای یوکوشلو، هافبک ترک سلتا، اوایل بازی به تیرک خورد و بعد از آن بود که رئال ابتکار عمل را به دست گرفت و با گل کریم بنزما پیش افتاد. گل به خودی گوستاوو کابرال که بعدا اخراج شد، دیگر نمونه از خوش‌شانسی رئال بود یا خطای بی‌مورد داوید خونکا روی آلوارو اودریوسولا که پنالتی‌اش را سرخیو راموس گل کرد.

 

 

در طول سه ماه حضور لوپتگی، رئال همینطور بازی می‌کرد بدون آنکه پیروز شود، هرچند سولاری به خاطر کارش شایسته تحسین است. او بنزما را که در اواخر دوران لوپتگی تمام شده به نظر می‌رسید، احیا کرده و مهاجم فرانسوی در سه بازی زیر نظر سولاری سه گل زده. اما جایی که سولاری اصلا شانس نیاورده، در بخش مصدومیت‌ها است.

رئال با خط دفاعی تغییر شکل یافته بازی را شروع کرد و به دلیل مصدومیت مارسلو، رافائل واران و دنی کارواخال، و‌‌در بالایدوس به این فهرست اضافه شد. کاسمیرو بعد از 18 دقیقه زمین را ترک کرد، سرخیو رگیلون، جانشین مارسلو درست کمی قبل از پایان نیمه اول مجبور به ترک زمین شد و هنگامی که ناچو فرناندس دچار مصدومیت شد، لوکاس واسکس، بال راست رئال مجبور به انتقال به دفاع چپ شد.

با این وجود رئال برابر سلتا که مهاجمان خطرناکی دارد، مقاومت کرد و این یعنی سولاری اعتماد به نفس و خودباوری را به تیمی تزریق کرد که دو هفته قبل مثل یک کشتی در حال غرق شدن بود.

هنوز مشکلاتی هست که باید حل شود، مثلا سولاری هنوز نتوانسته از گرت بیل بهترین بازی را بگیرد. بال ولزی همچنان در بازی سرگردان به نظر می‌رسد و با ستاره‌ای که قرار بوده باشد، فاصله زیادی دارد اما هر چه هست سولاری به اندازه کافی برای خودش وقت خریده تا مسائل تیم را حل کند.

منبع: سایت گل

 

captcha
تازه ها
بیشتر