فوتبال ایران / شناسه خبر: 88896 / تاریخ انتشار : 1397/8/20 18:08
|
با اعلام رسمی سایت ای اف سی از فینال

آزادی دوباره صدهزار نفری شد!

سایت ای اف سی در مشخصات بازی پرسپولیس- کاشیما آنتلرز اعلام کرد 100 هزار تماشاگر در بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی حضور داشته اند.

ایران ورزشی آنلاین /شاید اگر چنین آماری در یک بازی لیگ برتری ثبت می شد، آن را می شد آمیخته به اغراق و بازی رسانه‌ای خواند اما این بار خودِ AFC و با نظارت بر گیت های الکترونیکی چنین آمار فوق العاده‌ای را اعلام کرد تا بازی پرسپولیس - کاشیما، با اختلاف پرتماشاگرترین فینال لیگ قهرمانان آسیا در تاریخ این مسابقات- و نه تورنمنت های پیشین- باشد.

این در حالی است که باشگاه پرسپولیس پیش‌تر اعلام کرده بود تنها 75 هزار بلیت فروخته شده و ورزشگاه آزادی نیز 78 و 116 صندلی دارد اما حضور پرشور قرمزها و استقرار آنها در 70 راهروی بین جایگاه‌ها و همچنین استقرار فشرده تماشاگران باعث شد جمعیت 20 هزار نفری بیشتری نسبت به ظرفیت ورزشگاه در استادیوم آزادی حضور داشته باشند.

آخرین باری که آزادی چنین جمعیتی را به خود دید در لیگ قهرمانان 2015 و بازی بین پرسپولیس - الهلال بود. البته آن زمان هنوز طبقه دوم صندلی‌گذاری نشده بود و اساسا ظرفیت ورزشگاه همان 100 هزار نفر عنوان می شد.

البته بی نظمی موجود روی سکوها بدون شک باعث جریمه از سوی AFC خواهد شد چون تراکم جمعیت و ایستادن بسیاری از تماشاگران در طبقه دوم،امنیت طرفداران را به خطر می اندازد و در تناقض با قوانین ای اف سی است.

3-670

 

captcha
تازه ها
بیشتر