فوتبال ایران / شناسه خبر: 88838 / تاریخ انتشار : 1397/8/20 12:50
|
استقلال با چند ملی پوش به جام ملت ها می رود؟

چراغ قرمزکی‌روش مقابل استقلال / آغاز ریزش در تیم ملی

۳ بازیکن استقلال ناگهان از اردوی تیم ملی خط خوردند. این حذف چشمگیر می تواند برای آبی ها یک هشدار بزرگ در آستانه جام ملت‌ها باشد.

ایران ورزشی آنلاین / حمیدرضا عرب/ استقلال ریزش چشمگیری در لیست جدید تیم ملی داشته است. 3 بازیکن که پیش تر در اردوهای تیم ملی حاضر بودند، این بار از سوی کارلوس کی‌روش به اردوی تیم ملی دعوت نشده اند. این ریزش ناشی از مصدومیت هایی است که گریبان برخی بازیکنان را گرفته اما نباید در این اتفاق از کنار نتایج نامطلوب آبی ها در فصل هجدهم نیز به سادگی گذشت. استقلال شرایط مطلوبی در جدول رده بندی ندارد و امتیازهای چشمگیری جمع نکرده که همین وضعیت بهانه ای برای سرمربی تیم ملی بود تا از تعداد ملی پوشان استقلال بکاهد.

 در اردوی جدید تیم ملی پژمان منتظری به دلیل مصدومیت حضور ندارد و این سوال به وجود آمده که چرا کی روش به مانند قبل روند درمانی منتظری را در اردوی تیم ملی طی نکرده است. آیا کی روش از این مدافع قطع امید کرده است؟ علی کریمی هم ظاهرا به دلیل مصدومیت از بین اردو نشین ها حذف شده است. کریمی در هفته های اخیر با مصدومیت های پی در پی مواجه بوده و شاید سرمربی تیم ملی هم به این نتیجه رسیده که با این وضعیت نمی‌تواند حساب آن چنانی روی این هافبک دفاعی باز کند. البته کریمی 3 هفته پی درپی عملکرد درخشانی در ترکیب استقلال داشت و جزو بهترین ها بود اما مصدومیت های ناگهانی باعث شده کی‌روش نیز از دعوت دوباره این بازیکن به تیم ملی خودداری کند. درباره او نیز این استدلال وجود دارد که اگر کی روش به داشتن چنین بازیکنی علاقه داشت مانند بسیاری از نمونه های قبلی در اردوی تیم ملی درمان او را پی می گرفت.

 دیگر خط خورده استقلال آرمین سهرابیان است. مدافعی که بعد از حضور در اردوی پیش تیم ملی گفته شد به شدت مورد توجه کارلوس کی‌روش است و سرمربی تیم ملی علاقه زیادی به این بازیکن دارد. حذف سهرابیان از حضور در اردوی جدید تیم ملی اما نشان می‌دهد که این مدافع جوان نیز چندان هم مورد توجه کی‌روش نبوده است. دعوت از محمدحسین کنعانی زادگان از سویی بیانگر این نکته مهم است که کی‌روش همچنان علاقه بیشتری به این مدافع دارد. کنعانی زادگان که در بازی با استقلال هم یکی از بازیکنان خوب ماشین سازی بود حتی در مقطعی وقتی با مصدومیت رو به رو بود، به اردوی تیم ملی دعوت می‌شد و تمریناتش را زیر نظر سرمربی تیم ملی دنبال می‌کرد. بدون شک سهرابیان برای اینکه دوباره به اردوی تیم ملی دعوت شود، باید درخشش بیشتری در قیاس با این مدافع داشته باشد. گرچه عملکرد نه چندان ایده ال دفاعی استقلال در هفته های اخیر را هم نباید نادیده گرفت. استقلال تیم چندان مستحکمی در فاز دفاعی نبوده و شاید این هم یکی از دلایلی بوده که سرمربی تیم ملی را مجاب به حذف مدافعان استقلال از حضور در اردوی تازه تیم ملی کرده است.

 ظاهرا منتظری هم برای بازگشت دوباره به تیم ملی باید زحمت بیشتری بکشد. این احتمال وجود دارد که او نیز بعد از بهبودی از سوی سرمربی تیم ملی دیگر به تیم ملی دعوت نشود. اکنون محمدرضا خانزاده شرایط فنی مطلوبی در تیم الاهلی قطر دارد و دوباره به تیم ملی دعوت شده است. اگر بخواهیم واقع بینانه به دعوت این دو بازیکن بنگریم باید به نتیجه برسیم که خانزاده و کنعانی زادگان بعد از سیدمجید حسینی و مرتضی پورعلی‌گنجی پرشانس ترین بازیکنان برای قرارگرفتن در ترکیب اصلی تیم ملی هستند وچنانچه به هردلیل یکی از این دو مدافع(حسینی و پورعلی‌گنجی) درترکیب اصلی تیم ملی حضور نداشته باشند، کنعانی زادگان و خانزاده در ترکیب اصلی قرار می‌گیرند.

 البته باید به نام روزبه چشمی هم توجه داشت. هافبک-مدافعی که در سال های اخیر بارها به اردوی تیم ملی دعوت شده و حتی با تیم ملی به جام جهانی هم رفته است. اما مسئله چشمی که در میان دعوت شده های جدید تیم ملی دیده می‌شود مصدومیت های زیاد است. چشمی حتی به همین دلیل جام جهانی را نیمه کاره رها کرد وبه ایران بازگشت و یقینا کارلوس کی‌روش ازتکرارچنین سناریویی واهمه دارد واز این می‌ترسد که شاید چشمی را در جام ملت های آسیا هم از دست بدهد. بنا براین هیچ بعید نیست که سرمربی تیم ملی با وسواس چشمی را مسافر جام ملت ها کند وحتی درصدی هم وجود دارد که او قید این بازیکن را بزند.

حسینی نزدیک ترین ملی پوش به جام ملت ها

نگاهی به دعوت شده های جدید استقلال به تیم ملی نشان می‌دهد که سیدحسین حسینی شانس بیشتری درقیاس با 2 بازیکن دیگر برای حضوردرجام ملت های آسیا دارد. نمایش ضعیف رشید مظاهری در هفته های اخیر بدون شک کی‌روش را بیش از پیش متوجه این دروازه بان می‌کند. حسینی عملکرد بدی هم در استقلال این فصل نداشته و با اینکه بازی های زیادی انجام نداده اما از استعداد وظرفیت کافی برای بازی کردن در ترکیب تیم ملی هم برخورداراست. حتی این احتمال وجود دارد که حسینی دربازی با ونزوئلا درترکیب اصلی تیم ملی قرار بگیرد و محک بخورد. شانس حسینی برای رفتن به جام ملت های آسیا حتی بیشتر از وریا غفوری هم هست؛ مدافع راستی که این بار هم در اردوی تیم ملی دیده می‌شود اما همه می‌دانند که کی‌روش علاقه بیشتری به رامین رضاییان و حتی صادق محرمی دارد و فضا برای تداوم او در تیم ملی بسیار محدود است.

نتیجه اینکه هیچ بعید نیست آینده برای ملی پوشان استقلال طوری رقم بخورد که از استقلال یک یا دو بازیکن به جام ملت های آسیا بروند. هرچند که نباید تحولات آنی را هم در این ماجرا بی اثر بدانیم.

10-1

captcha
تازه ها
بیشتر