فوتبال ایران / شناسه خبر: 88831 / تاریخ انتشار : 1397/8/20 00:43
|

برانکو، سرمربی پرسپولیس در کنفرانس خبری بعد از فینال گفت که به بازیکنانش بابت تلاش‌شان در لیگ قهرمانان آسیا افتخار می‌کند.

برانکو که تیمش نتوانست شکست بازی رفت را جبران کند و قهرمان آسیا شود، گفت: «به بازیکنانم افتخار می‌کنم. آن‌ها قهرمانان من هستند. تلاش زیادی کردند و آنها برای من پیروز هستند. جو خیلی خوبی در ورزشگاه حاکم بود و هواداران‌مان نشان دادند در دنیا بهترین هستند. بابت این حمایت و تشویق بسیار بزرگ از آنها تشکر می‌کنم. متاسفم قهرمان نشدیم. به کاشیما تبریک می‌گویم و برای این تیم در جام باشگاه‌های جهان آرزوی موفقیت دارم. بازی به گونه‌ای بود که هر کدام از دو تیم می‌توانستند پیروز شوند.»

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: «در تاریخ آسیا هرگز چنین فینالی در چنین فضایی برگزار نشده بود. هواداران و بازیکنانم به دنیا نشان دادند فوتبال در ایران چطور انجام می‌شود. از گرشاسبی و هیات مدیره محترم تشکر می‌کنم. در این نتیجه درخشان خیلی‌ها سهیم بودند. بعد از باخت در لیگ قهرمانان آسیا ساده نیست شرایط را برگردانید. انتظار داریم همین موضوع انگیزه‌ای برای کار بیشتر و نتایج بهتر باشد.»

 

 

برانکو درباره شرایط ویژه پرسپولیس که نیمکتش خالی بود گفت: «همیشه گفتم که به بازیکنانم اعتماد زیادی دارم. ما تجربه کمی در بازی‌های در این سطح داریم. در کنار سه بازیکنی که از تیم ما رفتند، سه بازیکن دیگر در این بازی غیبت داشتند. ماهینی و عالیشاه مصدوم بودند و سیامک نعمتی محروم شد. با این حال همین تیم خیلی عالی بازی کرد. باز هم به بازیکنانم تبریک می‌گویم. به گذشته فکر نمی‌کنم و به مسیر پیش روی فکر خواهم کرد.»

او در واکنش به این‌که چرا تیمش از نظر هجومی قدرت لازم را نداشت و بدون تمرکز بازی کرد گفت: «ما یک تیم جوان داریم. آنها دوست دارند هجومی بازی کنند و ما هجومی هستیم. به هر حال حریف جایگاه خاص خودش در بازی را دارد. آن ها خیلی سریع پاسکاری می کردند و طبیعی است که نتوانستیم به خواسته همیشگی خودمان برسیم. همین الان تعداد بازی بازیکنان جوان ما در آسیا بیش از لیگ برتر است. طبیعی است که به خاطر تجربه کم نمی‌توانند با سرعت در مسابقاتی که سخت‌ترین مسابقات در آسیا است، تطبیق پیدا کنند. خیلی سخت است به مدت ۹۰ دقیقه با کاشیما هجومی بازی کنیم. این موضوع را می‌توان در بازی رفت مشاهده کرد. اما هیچ گلایه‌ای از بازیکنانم نمی‌توانم داشته باشم.»

برانکو درباره حضور تماشاگران و خبرنگاران رن در ورزشگاه آزادی گفت: «چیزی حدود ۴ سال است که برای بار دوم در ایران هستم. روزانه با خانم‌هایی در شهر روبه‌رو می‌شوم که به فوتبال علاقه دارند. آنها هوادار فوتبال هستند. خوشحالم خانم‌ها در چنین جوی در ورزشگاه بودند. از همه مهم‌تر این که کوچکترین مشکلی خلق نشد. اطمینان دارم که مسئولین راه حلی پیدا خواهند کرد که بعد از این خانم‌های بیشتری در ورزشگاه حاضر شوند چرا که فضای ورزشگاه عالی بود و احساس خوبی وجود داشت.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر