فوتبال ایران / شناسه خبر: 88820 / تاریخ انتشار : 1397/8/19 21:11
|
نایب قهرمانی، دست‌کمی از قهرمانی نداشت

موهای‌تان را بتراشید، سبیل بگذارید

پرسپولیس با همه محدودیت‌هایی که داشت و مشکلات بزرگی که تجربه کرد،دست کمی از یک قهرمان نداشت. توصیه ما، تراشیدن موی بازیکنان و تغییر در ظاهر برانکو با سبیل‌های جدید است.این نشانه‌ای است برای یک قهرمان.

امیر اسدی/ این نوشته نه توجیه است و نه متنی برای حمایت از پرسپولیس، بعد از ناکامی در فینال لیگ قهرمانان آسیا. کافی است به فهرست بازیکنان برانکو در این بازی نگاه کنید تا شاید با دغدغه‌های او و چرایی از دست رفتن عنوان قهرمانی بهتر کنار بیایید. محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالات، مسئله ساده‌ای نیست. اینکه یک تیم نتواند حدود یک سال بازیکنی جذب کند و البته خیلی از ستاره‌های خود را نیز از دست بدهد، به خودی خود لطمه جبران‌ناپذیری است که به استخوانبندی‌اش وارد می‌شود. لطمه‌ای که پرسپولیس را بارها زمین زد اما این تیم بلند شد، تلاش کرد و با انبوهی از مشکلات الدحیل و السد را شکست داد و به فینال رسید.

به همه این مشکلات، اخراج سیامک نعمتی و آسیب‌دیدگی امید عالیشاه را در آستانه بازی با کاشیما اضافه کنید. دو بازیکنی که یکی با عملکرد درخشان‌اش، پرسپولیس را به فینال رساند و دیگری حداقل از لحاظ تجربه کمک بزرگی برای این تیم بود. آن‌هم در شرایطی که در غیاب آن‌ها، پرسپولیس بازیکن جایگزینی نداشت و برانکو بالاجبار از آدام همتی در ترکیب ثابت استفاده کرد.

انگار که پرسپولیس طلسم شده بود. این همه بازیکن مصدوم یک‌طرف و آسیب‌دیدگی محمد انصاری در نیمه دوم بازی با کاشیما طرف دیگر. پیچیدن مچ پای انصاری، ضربه دیگری بر پیکره پرسپولیس بود. بخصوص که پرسپولیس با تعویض آدام همتی و ورود محسن ربیع‌خواه، قرار بود برنامه جدیدی را در زمین اجرا کند که البته هرگز نتوانست.

 

 

با وجود همه این مشکلات، پرسپولیس توانی نداشت تا بر کاشیما غلبه کند. استفاده از احسان علوان‌زاده در فینال و جایی که بازیکنان تعویضی باید تأثیری روی نتیجه بگذارند، خود گویای همه چیز است. علوان‌زاده که این فصل روی هم 30 دقیقه برای پرسپولیس بازی نکرده بود، در فینال به زمین آمد تا گره‌گشا باشد که نبود.

با علوان‌زاده، همتی، حسین‌پور و طاهرخانی نمی‌شود قهرمان شد. حسابش را کنید دو بازیکن باکیفیت برزیلی به نام‌های سرجینیو و لئو سیلوا یک طرف زمین قرار دارند و این بازیکنان جوان سوی دیگر. انتظار برای موفقیت، وقتی به نام بازیکنان نگاه می‌کنیم، انتظاری بیهوده و غیرمنصفانه است.

برای بازیکنان پرسپولیس و البته برانکو ایوانکوویچ توصیه‌ای داریم. آن‌هایی که قرار بود بعد از کسب عنوان قهرمانی موهای خود را بتراشند و البته برانکو که وعده داده بود تغییر چهره می‌دهد و برای مدتی با سبیل روی نیمکت می‌نشیند. توصیه، تراشیدن موی بازیکنان و تغییر در ظاهر برانکو است. پرسپولیس با همه محدودیت‌هایی که داشت و مشکلات بزرگی که تجربه کرد، دست کمی از یک قهرمان نداشت. بنابراین امیدواریم برخی بازیکنان پرسپولیس را با موهای تراشیده ببینیم و البته برانکو را با تغییری جدید در چهره‌اش. این نشانه‌ای است برای یک قهرمان، قهرمانی به نام پرسپولیس.  

 

12

captcha
تازه ها
بیشتر