فوتبال ایران / شناسه خبر: 88798 / تاریخ انتشار : 1397/8/19 16:23
|
اسپرانس تونس به جام باشگاه‌های جهان رسید

کامبک در فینال آفریقا / ۲۴ ساعت قبل از فینال آسیا

بازگرداندن نتیجه بازی و قهرمانی تیم تونسی این حس را هم به وجود آورد که با توجه به اشتباهات داوری دیدار رفت، به نوعی حق به حقدار رسید و اسپرانس عنوانی را که مستحقش بود، به دست آورد.

ایران ورزشی آنلاین /در فاصله 24 ساعت قبل از اینکه آسیایی ها آخرین نبرد را برای تعیین نماینده قاره کهن در جام باشگاه های جهان برگزار کنند، دیگر تیم حاضر در این تورنمنت در کشور تونس مشخص شد.جمعه شب بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آفریقا بین تیم های اسپرانس تونس و الاهلی مصر انجام شد.این دو تیم در شرایطی به مصاف هم رفتند که بازی رفت را الاهلی در خاک مصر و در یک بازی بسیار جنجالی 3 بر یک به سود خود به پایان برده بود و اسپرانس چاره ای جز یک بازگشت شگفت انگیز برای قهرمانی نداشت.  به ویژه اینکه داور در بازی رفت پنالتی هایی جنجالی برای الاهلی اعلام کرده بود و اتفاقاتی افتاده بود که گفته می شد حق تیم تونسی در آن بازی پایمال شده است.

نماینده تونس در این بازی نیاز داشت که زودتر به گل برسد اما تلاش‌های آنها حدود یک نیمه کامل بی نتیجه بود.سرانجام نخستین گل اسپرانس در وقت های تلف شده نیمه اول وارد دروازه حریف شد و همین گل تونسی ها را با روحیه بالایی به رختکن فرستاد.

در نیمه دوم هم فشارهای اسپرانس روی دروازه الاهلی حفظ شد تا در دقایق 54 و 86 هم دو گل دیگر از سوی آنها زده شود و قهرمان آفریقا به شکلی دراماتیک عوض شود.بدین ترتیب اسپرانس رویاهای الاهلی را نقش بر آب کرد و با یک کامبک راهی جام باشگاه های جهان شد. بازگرداندن نتیجه بازی و قهرمانی تیم تونسی این حس را هم به وجود آورد که با توجه به اشتباهات داوری دیدار رفت، به نوعی حق به حقدار رسید و اسپرانس عنوانی را که مستحقش بود، به دست آورد.

3-270

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر