فوتبال ایران / شناسه خبر: 88790 / تاریخ انتشار : 1397/8/19 14:45
|
نگاهی به اهمیت نقش مسعود برای سرمربی تراکتور

شجاعی، محبوب نیمکت‌ها

هرچقدر شجاعی روی سکوها تا امروز نتوانسته برای خودش طرفدار جمع کند روی نیمکت هواخاهان زیادی دارد و مربیان او را دوست دارند.

ایران ورزشی آنلاین / تراکتورسازی دیروز و در هفته دوازدهم ذوب آهن را با 4 گل شکست داده و حضورش را  به همه مدعیان قهرمانی در این فصل به طور رسمی اعلام کرد. اما این برد فوق العاده در روزی به دست آمد که گرچه در طول بازی هواداران در برخی دقایق بازی از معتقد بودند مسعود شجاعی باکیفیت بازی نمی‌کند اما  به اعتقاد خیلی از کارشناسان نقش اول تیم تراکتورسازی کسی نبود جز «مسعود شجاعی». حرف های محمد تقوی که در کنفرانس خبری بعد از بازی درباره مسعود شجاعی گفت، بهترین دلیل برای اهمیت نقش این بازیکن است:

«بازیکنان، با توجه به حضور هواداران احساسی شده بودند که بین دو نیمه به آنها گفتم باید خودتان باشید. همچنین باید از مسعود شجاعی شخصاً تشکر کنم که بین دو نیمه با بازیکنان صحبت کرد و توانست تیم را جمع کند.»

«ما پس از آزاد شدن مهدی‌پور در نیمه دوم توانستیم از ظرفیت خوب مسعود شجاعی نیز بهتر استفاده کنیم.»

«تاکتیک تیم ما در این بازی 2-4-4 لوزی بود و قصد داشتیم با این سیستم فضای بیشتری را در میانه زمین در اختیار مسعود شجاعی قرار دهیم.»

«شجاعی زحمات زیادی را در زمین می‌کشد و بهترین بازیکن من است. مسعود بازیکن غیرقابل تعویضی برای من است، اما در فوتبال همه بازیکنان مرتکب اشتباه می‌شوند. مطمئن باشید شجاعی خودش می‌داند در زمین چگونه بازی کند. تنها حضور این بازیکن باتجربه در زمین برای من کافی است. اگر او امروز 10 پاس اشتباه داد، اما با یک گل در دقایقی پایانی تمام اشتباهاتش را جبران کرد.»

«در بین دو نیمه با مسعود صحبت کردم که نباید به هیچ عنوان احساسی شود. شجاعی در طول هفته مصدوم بود و در چند روز قبل از این دیدار به سختی راه می‌رفت. او با خواهش من در این دیدار به میدان رفت.»

می توان گفت بخش زیادی از کنفرانس خبری سرمربی تراکتورسازی درباره اهمیت نقش مسعود شجاعی در موفقیت این تیم در این بازی بود. در واقع هرچقدر شجاعی روی سکوها تا امروز نتوانسته برای خودش طرفدار جمع کند روی نیمکت هواخاهان زیادی دارد و مربیان او را دوست دارند. از برانکو تا کی روش و علی دایی، از کاماچو تا قطبی و محمد تقوی. همه آن ها طرفدار بازی مسعود شجاعی بوده اند.

با این حال اما مسعود شجاعی با وجود بازی های ملی زیاد هیچگاه محبوبیت و حمایت کامل سکوها را نداشته است شاید اصلی ترین دلیلش این باشد که او در مدت زمان فوتبالش تا قبل از حضورش در تراکتورسازی در هیچ تیم پرطرفدار ایرانی بازی نکرده بود. با وجود آن که تقریبا مشخص شده بود که او تمایل به رنگ آبی و استقلال دارد اما عدم بازی کردن در یکی از دو تیم رنگی پایتخت باعث شد او پایگاه مردمی خیلی قدرتمندی نداشته باشد و حتی مورد بی مهری سکوها و هواداران باشد.

 

400 - 9

captcha
تازه ها
بیشتر