فوتبال ایران / شناسه خبر: 88786 / تاریخ انتشار : 1397/8/19 13:36
|
رکورد ویژه، در 38 سالگی

صدمین کلین‌شیت رحمان در لیگ برتر

برد پارس‌جنوبی‌جم مقابل پیکان، یک دستاورد ویزه هم برای رحمان احمدی داشت. این دروازه‌بان 38 ساله موفق شد برای صدمین بار کلین‌شیت‌ کند و یک رکورد ویژه به ثبت برساند.

ایران ورزشی آنلاین /رحمان احمدی دروازه‌بان باتجربه‌ای که این فصل به پارس‌جنوبی‌جم پیوست تا در این تیم به فوتبالش ادامه بدهد، در بازی هفته یازدهم برابر تیم سابقش یعنی پیکان به میدان رفت و با نمایش خوبی که در این بازی ارائه داد، به پیروزی پرگل تیمش کمک کرد. بازیکنان پارس‌جنوبی‌جم در این بازثی خانگی برابر پیکان عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند که حاصل آن کسب پیروزی با 3 گل بود.

 علاوه بر نتیجه بازی، این دیدار یک دستاورد شخصی هم برای رحمان احمدی دروازه‌بان پارس‌جنوبی‌جم داشت. او که در این دیدار دومین بازی را برای تیم جدیدش انجام داد، توانست با بسته نگه داشتن دروازه تیمش، آمار کلین‌شیت‌های خود در تاریخ لیگ برتر را بهبود بخشید و به مرز ۱۰۰ کلین‌شیت در دوران فوتبالش در لیگ برتر رسید.

احمدی برای رسیدن به صدمین کلین‌شیت در لیگ برتر، زمانی بسیار طولانی را انتظار کشید. پیش از این بازی، دروازه‌بان سابق تیم‌های شموشک‌نوشهر، سایپا و سپاهان آخرین کلین‌شیت خود را در هفته نوزدهم لیگ برتر هفدهم انجام داده بود و در دیدار تیم های پیکان و سپیدرود رشت توانست دروازه خودروسازان را بسته نگه دارد. این بازی در اواسط دی‌ماه سال گذشته برگزار شد و پس از آن بازی، رحمان احمدی یا فرصت حضور در بازی را پیدا نکرد، و یا در صورت حضورش در زمین، در بسته نگه داشتن دروازه‌اش ناکام بود.

رحمان احمدی اولین بار با تیم شموشک‌نوشهر در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران حاضر شد و پس از آن به تیم‌های پیکان، سپاهان، پرسپولیس، سایپا و پارس‌جنوبی‌جم پیوست. رحمان احمدی بیشترین کلین‌شیت خود را در تیم سپاهان انجام داد و توانست در این تیم اصفهانی ۴۴ بار دروازه‌اش را بسته نگه دارد. نکته جالب اینکه احمدی در 38 سالگی و آخرین روزهای فوتبال خود این عنوان فردی را کسب کرد تا نامش میان بهترین دروازه‌بان‌های لیگ برتر ثبت شود.

احمدی این فصل را با آسیب‌دیدگی آغاز کرد و سپس روی نیمکت نشست تا حسین گوهری برای پارس‌جنوبی‌جم بازی کند. دروازه‌بان جوانی که بالاخره قافیه را به احمدی باخت تا حالا او روی نیمکت بنشیند و عملکرد رقیب باتجربه خود را تماشا کند. با توجه به کلین‌شیت احمدی مقابل پیکان، بعید است تارتار دست به تغییر درون دروازه پارس‌جنوبی‌جم بزند و دوباره از وجود گوهری استفاده کند. بنابراین از حالا می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که رحمان سوم آذرماه و مقابل ذوب‌آهن هم در ترکیب ثابت پارس‌جنوبی‌جم قرار می‌گیرد و برای این تیم بازی می‌کند.

 

9

captcha
تازه ها
بیشتر