فوتبال ایران / شناسه خبر: 88782 / تاریخ انتشار : 1397/8/19 12:53
|
هت‌تریک، فقط در 7 دقیقه

اروین، رکورد برهانی و کریمی را شکست

لی اروین از دقیقه ۵۷ تا ۶۴، 3 گل برای تراکتورسازی به ثمر رساند تا نه تنها میزبان باخت یک بر صفر را با برد ۳ بر یک عوض کند بلکه این بازیکن رکورد سریع‌ترین هت‌تریک تاریخ لیگ برتر را به نام خود ثبت کند.

ایران ورزشی آنلاین /رکوردداران زمان هت‌تریک در تاریخ لیگ برتر، 2 بازیکن بودند. بازیکنانی که سابقه بازی برای استقلال را در کارنامه داشتند. یعقوب کریمی و آرش برهانی. برهانی 7 آبان 87 – لیگ هشتم- و در بازی مقابل پیکان در لیگ برتر توانست طی 8 دقیقه 3 گل بزند و  یک رکورد جدید به نام خود ثبت کند.

دوشنبه، 16 مرداد 1391 اتفاق جالبی در آبادان رخ داد. بازی نفت‌آبدان مقابل نفت‌تهران. یعقوق کریمی در این بازی موفق شد 3 بار و در عرض 8 دقیقه دروازه میزبان را باز کند و با رکورد آرش برهانی برابری کند. یعقوب در آن مقطع یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر بود و در پست بال چپ، بازی‌های فوق‌العاده‌ای برای نفت‌تهران انجام می‌داد.

هت‌تریک ایمون زاید را هم که به یاد دارید. در ان بازی معروف که پرسپولیس شکست 2 بر صفر مقابل استقلال را با پیروزی 3 بر 2 عوض کرد و توانست به یک برد ارزشکند و خاطره‌انگیز دست پیدا کند. ایمون زاید گل‌های خود را در دقایق 82،83 و 2+90 به ثمر رساند تا نامش را در جمع بهترین هت‌تریک‌های تاریخ لیگ برتر ثبت کند.

همه این رکوردها در هفته دوازدهم لیگ هجدهم شکسته شد.این بار توسط یک خارجی به نام لی هری اروین.  این مهاجم در نیمه دوم وارد زمین شد، در ترکیب تراکتورسازی قرار گرفت و از دقیقه ۵۷ تا ۶۴، 3 گل برای این تیم به ثمر رساند تا نه تنها میزبان باخت یک بر صفر را با برد ۳ بر یک عوض کند بلکه خود این بازیکن رکورد سریع‌ترین هت‌تریک تاریخ لیگ برتر را به نام خود ثبت کند.

 اروین با گل‌هایی که مقابل ذوب‌آهن زد، نشان داد که یک تعویض طلایی برای محمد تقوی و تیم تراکتورسازی است. مهاجمی اسکاتلندی که بعد از گلزنی مقابل سپیدرود در هفته یازدهم، این بار هم توانست برای تراکتورسازی موثر باشد و یکی از عوامل برد خانگی این تیم برابر ذوب‌آهن باشد.

لی اروین که برای هفته‌های متوالی، صحبت از کیفیت پایین‌اش می‌شد، حالا به یک بازیکن کلیدی در ترکیب تراکتورسازی تبدیل شده. بازیکنی که هواداران تبریزی می‌گفتند در حد و اندازه‌های استوکس نیست اما می‌بینیم که او توانسته در تراکتورسازی جا بیفتد و 4 گل حساس به ثمر برساند. ان‌هم در شرایطی که استوکس در 2 هفته اخیر توفیقی در گلزنی به‌دست نیاورده و گل‌های او روی عدد 8 متوقف شده است.

هدف اروین، بعد از رکوردشکنی، کسب عنوان آقای‌گلی لیگ هجدهم است. اتفاقی که با ادامه این روند شاید رخ بدهد و یک بازیکن کم‌حاشیه از تراکتورسازی چنین عنوان ارزشمندی را کسب کند. لی اروین که حالا به بازیکنی محبوب در تراکتورسازی و میان هواداران این تیم تبدیل شده، شاید بتواند محبوب تر هم شود و در پایان فصل عنوانی فردی را نیز تصاحب کند. 

 

230-9

captcha
تازه ها
بیشتر