فوتبال ایران / شناسه خبر: 88781 / تاریخ انتشار : 1397/8/19 12:45
|

ایران ورزشی آنلایناستقلال بازیکن ارمنی کم در ترکیب خود نداشته است. بازیکنانی که در کنار دیگر مردان، تاریخ طلایی این باشگاه را ساخته اند. اگر بخواهیم یکی از این مردان افتخارآفرین را معرفی کنیم به نام " کارو حق وردیان " می رسیم ، فوتبالیستی مودب و متین اما در عین حال خستگی ناپذیر. بازیکنی که در تیم ملی و باشگاه استقلال ( تاج ) مایه مباهات بود و در خط میانی به عنوان موتور محرکه تیم محسوب می‌شد. او در سیستم 3-3-4 که مرحوم "زدراکو رایکوف " به آن پایبند بود به مراه علی جباری و جوادقراب اضلاع مثلث قدرت را در خط میانی تشکیل می داد .

قهرمانی با استقلال در جام باشگاههای آسیا در سال 1970 ، همچنین قهرمانی با تیم ملی فوتبال کشورمان در جام ملتهای آسیا در سال 1972و کسب مدال خوش رنگ طلا در بازیهای آسیایی 1974 از جمله توفیق های ماندگاری است که کارو در آن نقش انکار ناپذیری داشت.
هافبک تلاشگر سالهای دور تیم استقلال که اکنون 73 بهار را پشت سرگذاشته، در مدتی که با فوتبال سروکار داشت با مربیان بزرگی همچون گارنیک مهرابیان ، رایکوف ، حشمت مهاجرانی ، محمد رنجبر، ایگور نتو ، پرویز دهداری ، محمود بیاتی و فرانک اوفارل فعالیت می کرد .
حق وردیان نخستین بازی ملی خود را در تاریخ 21اسفند ماه سال 1347 مقابل پاکستان انجام داد و سرانجام در تاریخ 22 فروردین 1356 رسما با دنیای قهرمانی وداع کرد و طی یک بازی خداحافظی ( منتخب ارامنه و استقلال ) برای همیشه کفشهایش را به دیوار آویخت .
حق وردیان اکنون در کشور آمریکا روزگار می‌گذراند.  آندرانیک اسکندریان، مائیس میناسیان، کنستانت هاروتونیان، یرواند سیرون، ادموند اختر، فرد ملکیان، سرژیک تیموریان و آندرانیک تیموریان نیز دیگر ارامنه باشگاه استقلال بودند.

10-270

کلیدواژه
استقلال
captcha
تازه ها
بیشتر