فوتبال ایران / شناسه خبر: 88774 / تاریخ انتشار : 1397/8/19 15:46
|

ایران ورزشی آنلاین / سمیرا شیرمردی/ فولاد خوزستان که این روزها شرایط خوبی ندارد، این بار هم به دنبال تغییر دوباره در کادرفنی‌اش است. فولادی‌ها ظاهرا مذاکرات خود را با ایگور اسیتماچ شروع کردند اما هنوز به توافق نهایی نرسیدند. گفته می‌شود بحث دستیار خارجی در فولاد خوزستان مانعی برای توافق نهایی است که آن هم احتمالا به زودی حل خواهد شد. پس احتمالا به زودی بار دیگر شاهد تغییر و تحول در فولاد خوزستان خواهیم بود. با این شرایط ایلی استان بار دیگر مربی و دستیار خواهد شد. چراکه فولادی‌ها از سرمربیگری او راضی نیستند و معتقدند به عنوان دستیار می‌تواند کمک بیشتری به تیم داشته باشد.

 

فولاد خوزستان روند نسبتا خوبی را شروع لیگ هجدهم طی می‌کرد که ناگهان اتفاق عجیبی افتاد. وقتی سیروس پورموسوی در تمرین حضور داشت و کارش را دنبال می‌کرد، به او گفتند باید به جلسه برود. پورموسوی بعد از تمرین به جلسه رفت و متوجه شد اعضای هیات مدیره تصمیم به تغییر کادرفنی گرفتند. به این ترتیب پورموسوی کنار رفت. با این اتفاق، خبر رسید عبدا... ویسی و حسین فرکی گزینه‌های اصلی فولاد خوزستان برای سرمربیگری تیم هستند. از همان ابتدا البته خبرهای عجیب و غریب زیادی در مورد ویسی به گوش می‌رسید. اینکه او از قبل برای رسیدن به نیمکت فولاد خوزستان برنامه‌ریزی کرد.

به هر حال با حواشی زیادی که در این مورد به وجود آمد، مسئولان باشگاه تصمیم گرفتند به سراغ گزینه‌های دیگر بروند. در این زمینه گفته می‌شد با حسین فرکی هم مذاکره شد اما مبلغ پیشنهادی فرکی بالا بود و توافقی صورت نگرفت. شرایط داشت سخت و سخت‌تر می‌شد. از ایگور استیماچ هم به عنوان گزینه دیگر فولادی‌ها نام برده می‌شد اما مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان به صراحت اعلام کرد، به دلیل نوسان نرخ ارز، قصد ندارد مربی خارجی به خدمت بگیرد. با این شرایط، همه منتظر سرمربی جدید فولاد خوزستان بودند که روزها و هفته‌ها می‌گذشت و خبری نبود. در نهایت باشگاه به این نتیجه می‌رسد که هدایت تیم را به ایلی استان دستیار پورموسوی بدهد.

استان ظاهرا از زمانی که به ایران آمده بود، به قصد سرمربیگری کارش را شروع کرد که بالاخره این فرصت را به دست آورد. ایلی استان خیلی امیدوار بود با فولادی‌ها نتایج درخشانی بگیرد. او در بازی‌های دوستانه و تدارکاتی شاهد یک بازی خوب و تهاجمی از تیمش بود که با گل‌های زیاد به پایان می‌رسید اما در بازی‌های رسمی خبری از این بازی زیبا نبود. فولاد خوزستان با ایلی استان نتوانست نتایج خوبی بگیرد و کم‌کم به رده‌های پایین جدول رسید. این مساله نگرانی‌های زیادی برای هواداران فولاد خوزستان به وجود آورد اما خبری از تغییر دوباره نبود. مسئولان فولاد خوزستان فکر می‌کردند باید به این سرمربی رومانیایی فرصت بیشتری بدهند اما این فرصت بیشتر باعث حذف تیم از جام حذفی هم شد. فولاد خوزستان حالا در لیگ برتر هم اوضاع خوبی ندارد. به همین دلیل خبر می‌رسد مسئولان باشگاه فولاد خوزستان با گزینه‌های سرمربیگری وارد مذاکره شدند تا هر چه زودتر و البته خیلی بی سر و صدا کارها را پیش ببرند و تغییر دوباره‌ای در کادرفنی ایجاد کنند.

بر این اساس گفته می‌شود مسئولان باشگاه فولاد خوزستان با ایگور استیماچ بار دیگر مذاکرات خود را شروع کردند. ظاهرا تا الان مذاکرات هم خوب پیش رفته اما هنوز به توافق نهایی نرسیده. چراکه فولاد خوزستان برای استیماچ شرط گذاشته که با خود دستیار خارجی نیاورد. این مساله تا الان باعث یک سری اختلاف‌ها شده اما به نظر می‌رسد به زودی توافق نهایی صورت بگیرد. با این شرایط احتمالا بار دیگر شاهد تغییر در کادرفنی فولاد خوزستان خواهیم بود. این بار قرار است یک مربی کروات هدایت فولاد را به عهده بگیرد. مربی که سابقه حضور در سپاهان را دارد و البته در این تیم نتوانست به موفقیت برسد و در آخر اخراج شد. حالا این مربی قرار است ناجی فولاد خوزستان باشد. ناجی تیمی که هواداران زیادی دارد و همه به دنبال موفقیت آن هستند.

 

استان دستیار سرمربی آینده فولاد

فولاد خوزستان به دنبال تغییر دوباره در کادر فنی است. این اتفاق احتمالا خیلی زود رخ می‌دهد و شاهد حضور سرمربی جدید در تیم قرمز خوزستانی خواهیم بود. با این شرایط، ایلی استان که به عنوان مربی کارش را در فولاد خوزستان شروع کرد و پس از اخراج سیروس پورموسوی، سرمربی شد، با تغییر دوباره در کادرفنی فولاد خوزستان، بار دیگر مربی خواهد شد. در واقع با انتخاب سرمربی جدید برای فولاد خوزستان، این بار هم ایلی استان مربی و دستیار سرمربی جدید خواهد شد.

9-1

 

captcha
تازه ها
بیشتر