ورزش ایران / شناسه خبر: 88703 / تاریخ انتشار : 1397/8/17 14:49
|
طلای المپیکم را مدیون زحمات کوروش باقری هستم

سعید محمدپور: سهراب در دنیای وزنه‌برداری مشابه ندارد

سعید محمدپور بعد از 6 سال در عشق آباد به مدال طلای المپیکش رسید. او که حالا نامش به لیست مشاهیر المپیک اضافه شده معتقد است، احساسش قابل توصیف نیست.

ایران ورزشی آنلاین /سعید محمدپور پس از کسب طلای المپیک لندن پس از شش سال می گوید:«تاماش آیان، رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری مدال من را اهداء کرد. البته نماینده کمیته بین‌المللی المپیک هم حضور داشت و به غیر از من  مدال دو نفر دیگر را هم دادند. سرود ایران هم در سالن نواخته شد و این مدال مبارک مردم، خانواده‌ام و البته کوروش باقری کسی که فراموش نمی‌کنم کمکم کرد تا به این مدال برسم، باشد. از آقای صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک هم تشکر کنم.»

محمدپور در مورد احساسش زمانی که مدال طلای المپیک را دور گردنش دید معتقد است:« حسی که آن لحظه داشتم، بیان کردنی نیست. البته شاید اگر درالمپیک لندن این مدال را می‌گرفتم لذتش بیشتر‌ بود اما باز هم خدا را شکر که بعد از این همه سال به حقم رسیدم.»

محمدپور در پاسخ به این پرسش که آیا زمان اهداء مدال، ایلیا ایلین هم در سالن حضور داشت و از مراسم اطلاع داشت؟ می گوید:« مطمئنا او هم در جریان این ماجرا  بود اما من در سالن ایلیا را ندیدم.»

قهرمان المپیک لندن در مورد قهرمانی سهراب مرادی  در جهان که درسالن مسابقه نظاره گر آن بود نیز تاکید می کند:«زمانی که سهراب مدال طلا گرفت لحظه غرورآفرینی بود. سهراب جزو نوابغ این رشته به شمار می رود و در دنیای وزنه برداری یک از چهره های ماندگار این رشته است. او رقابت دیدنی داشت و واقعا لذت بخش بود که رکورد دنیا را شکست و طلا گرفت. سطح رقابت در دسته ۹۶ کیلوگرم نسبت به وزن‌های دیگر خیلی بالا بود.»

او در پاسخ به این پرسش که شاهد حضور دوباره‌اش روی تخته مسابقات و حتی المپیک ۲۰۲۰ خواهیم بود یا خیر؟ معتقد است:« من مثل قبل تمریناتم را ادامه می‌دهم و روی دستم کار می‌کنم. انمیدوارم که بتوانم دوباره برگردم. رسیدن به المپیک ۲۰۲۰ کار سختی است اما دور از دسترس نیست. به هر حال ما دو سهمیه بیشتر نداریم و امیدوارم وضعیت دستم خوب شود و دوباره برگردم.»

5/ 670

captcha
تازه ها
بیشتر