فوتبال ایران / شناسه خبر: 88441 / تاریخ انتشار : 1397/8/12 11:30
|

کاشیما آنتلرز ژاپن دو – پرسپولیس ایران صفر/ امیدوار به آزادی

تیم فوتبال پرسپولیس ایران در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آُسیا، با نتیجه دو بر صفر در ژاپن از کاشیما آنتلرز شکست خورد.

شنبه 12/8/97، بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا، ساعت 9:30، ورزشگاه کاشیما ساکر ژاپن، تماشاگر:  35022 هزار نفر

کاشیما آنتلرز ژاپن: دو                 گل: لئو سیلوا(58)، سرجینیو دی الیویرا(70)

پرسپولیس ایران: صفر

داور: ما نینگ از چین      کمک‌ها: کایو یی و شی ژانگ

اخطار: هیروکی آبه(کاشیما آنتلرز)، سیامک نعمتی، شجاع خلیل‌زاده(پرسپولیس)

اخراج: سیامک نعمتی(2+90- کارت زرد دوم، پرسپولیس)

بازیکن برتر: لئو سیلوا (کاشیما آنتلرز ژاپن)

 

کاشیما  آنتلرز ژاپن:

کئون سونتائه ، شوجی گن ، لئو سیلوا، دوی شوما(80- ریوتا ناگاکی) ، یوما سوزوکی، شوتو یاماموتو، سرجینیو دی الویویرا(2+90- تاکشی کاناموری)، کنتو میسائو، نیشی دیاگو، هیروکی آبه(68- کوکی آنزای)، جونگ سئونگهیون.

سرمربی: گو اوی وا

 

پرسپولیس ایران:

علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی (کاپیتان)، شایان مصلح، محمد انصاری، شجاع خلیل‌زاده، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی(70- امید عالیشاه)، بشار رسن، سیامک نعمتی، گادوین منشا و علی علیپور

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

 

لحظات حساس:

دقیقه 4: ارسال بشار رسن توپ خوبی را نصیب علی علیپور کرد که ضربه این بازیکن در شش قدم با برخورد به سر بازیکن کاشیما راهی کرنر شد. این در حالی بود که بازیکنان پرسپولیس اعتقاد به خطای پنالتی داشتند اما در تصاویر آهسته مشخص بود که توپ به سر جون سئون کیون خورده است.

دقیقه 6: احمد نوراللهی مامور زدن ضربه کاشته پرسپولیس شد که دروازه بان کاشیما اجازه گل شدن این توپ را نداد.

دقیقه 10: ضربه کرنر کاشیما را احمد نوراللهی با ضربه سر بار دیگر به کرنر فرستاد. ضربه به قدری سنگین بود که نوراللهی تا دقایقی احساس گیجی داشت.

دقیقه 11: بشار رسن در فراری دیدنی به دنبال نزدیک شدن به محوطه جریمه بود که خطای آوه او را متوقف کرد و داور با یک کارت زرد این بازیکن  کاشیما را جریمه کرد.

دقیقه 17: حرکت بازیکن ژاپنی در آستانه ارسال از سمت چپ با تکل شایان مصلح یک کرنر نصیب کاشیما کرد که ارسال این ضربه هم با کرنر دیگری از سمت مخالف برای کاشیما همراه شد.

دقیقه 22: درست در لحظه‌ای که کاشیما حمله‌ای را به سمت دروازه پرسپولیس ترتیب داده بود، یک جیمی جامپ با پرچم ایران وارد زمین شد و بازی برای دقایقی متوقف شد. 

دقیقه 25: اولین تهدید جدی ژاپنی‌ها برای دروازه پرسپولیس. سوزوکی با چرخشی با پای راست توپی را به سمت دروازه پرسپولیس روانه کرد که توپ از کنار تیر مخالف دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 31: سوزوکی می‌رفت تا در موقعیتی تک به تک به علیرضا بیرانوند قرار بگیرد که شجاع خلیل زاده خود را مقابل توپ او انداخت و مانع گل شدن توپ او شد. شجاع در این صحنه به پست قبل خود در دفاع وسط و سمت چپ سید جلال برگشت و ناجی دروازه پرسپولیس شد.

دقیقه 35: گادوین منشا در شرایطی که در سمت راست می توانست نعمتی را صاحب موقعیت بهتری کند، ضربه خود به سمت دروازه را نواخت که توپ به راحتی در اختیار دروازه بان کاشیما آنتلرز قرار گرفت.

دقیقه 42: ضربه سر سوزوکی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 43: تکل خوب شایان مصلح مانع از نزدیک شدن سوزوکی به دروازه شد.

دقیقه 45: بازیکن شماره 20 کاشیما با بشار رسن برخورد داشت و رسن از ناحیه کمر دچار مشکل شد. 

دقیقه 48: حمله حساب شده بازیکنان ژاپن می‌توانست به گل بیانجامد اگر لئو سیلوا ضربه آخر را با فاصله از بالای دروازه به بیرون نمی‌فرستاد.

دقیقه 53: کرنر خطرناک کاشیما را علیرضا بیرانوند دفع کرد.

دقیقه 58: گل. لئو سیلوا از سمت راست زمین حرکت کرد، مدافعان پرسپولیس را پشت سر گذاشت و با شوت محکمی توپ را وارد دروازه پرسپولیس کرد. 

دقیقه 59: ضربه سرجینیو در موقعیتی آفساید وارد دروازه پرسپولیس شد.

دقیقه 62: نفوذ رسن به درون محوطه جریمه با پاس کات بک او همراه شد که مدافعان کاشیما توپ را راهی کرنر کردند.

دقیقه 69: داور ضربه سر احمد نوراللهی به سمت دروازه کاشیما را آفساید اعلام کرد. 

دقیقه 70: گل. هجوم همه جانبه بازیکنان کاشیما برای دستیابی به گل دوم در محوطه جریمه موقعیت ایده آلی را نصیب سرجینیو کرد تا او با ضربه از شش قدم بار دیگر بیرانوند را ناکام بگذارد.

دقیقه 79: کرنر ارسالی با دفع ناقص مدافعان پرسپولیس همراه شد که شوت دیاگو اینبار با برخورد به کمال راهی کرنر شد.

دقیقه 85: شوت کمال کامیابی نیا را گلر کاشیما دریافت کرد.

دقیقه 86: امید عالیشاه در الیکه پرسپولیس صاحب توپ بود به شکلی عجیب توپ را بیرون فرستاد.

دقیقه 87: پاس در عمق علیپور برای منشا موقعیتی خطرناک برای پرسپولیس بود که داور آفساید اعلام کرد.

دقیقه 2+90: خطای سیامک نعمتی روی بازیکن ژاپن باعث شد کارت زرد دوم را از داور بگیرد و اخراج شود. اتفاقی که کار را برای بازی برگشت پرسپولیس در آزادی بسیار سخت کرد. 

دقیقه 2+90: درگیری شجاع خلیل زاده با بازیکن کاشیما بر سر گرفتن توپ باعث شد بین بازیکنان دو تیم درگیری به وجود بیاید که با وساطت اطرافیان این اتفاق خاتمه یافت و بازی ادامه پیدا کرد.

 

گل‌ها: 

کاشیما آنتلرز یک - پرسپولیس صفر: سیلوا بعد از چند حرکت ترکیبی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک شوت دقیقه گل اول کاشیما را به ثمر رساند.

کاشیما آنتلرز 2 - پرسپولیس صفر: دفع توپ اشتباه سیدجلال حسینی به پشت محوطه جریمه را بازیکنان کاشیما با یک پاس دقیقه برای سرجینیو فرستادند که این بازیکن با یک بغل پا گل دوم را به ثمر رساند.

 

گزارش بازی:

 پرسپولیس بازی را با حمله آغاز کرد. چنان که در همان دقیقه 4 بازی می رفت تا گل اول را به ثمر برساند. این شرایط البته فقط به دقایق ابتدایی بازی محدود نمی‌شد. گرچه در ادامه کاشیما هم حملاتی روی دروازه پرسپولیس داشت اما این باعث نشد که پرسپولیس بازی را رها کند یا تسلیم حریف ژاپنی شود. بازیکنان پرسپولیس در این نیمه با اقتدار از دروازه دفاع کردند و از موقعیت‌های خود برای ضدحمله به خوبی استفاده کردند.

نیمه دوم اما کاملاً متفاوت آغاز شد. کاشیما آنتلرز نیمه دوم را به شدت طوفانی آغاز کرد. هرچه کاشیما قوی‌تر می‌شد، بازیکنان پرسپولیس با افت بدنی شدید مواجه شدند. طوری که شاگردان برانکو در نیمه دوم هیچ موقعیت خطرناکی روی دروازه حریف ژاپنی ایجاد نکردند و دو گل هم دریافت کردند. بازیکنان پرسپولیس بعد از دریافت گل اول، روحیه خود را از دست دادند و نظم تیمی و اعتماد به نفس خود را از دست دادند.

بازیکنان در آخرین دقایق بازی به شدت عصبی شده بودند و همین موضوع باعث درگیری و تنش‌هایی از سوی بازیکنان پرسپولیس شد. این درگیری‌ها اخراج نعمتی را در پی داشت و شجاع خلیل‌زاده را هم بارها در معرض خطر دریافت کارت قرمز قرار می‌داد. 

همه این اتفاقات دست به دست هم دادند تا پرسپولیس علی‌رغم شروع خوب این بازی، نتواند آن را به خوبی به پایان ببرد و امید شاگردان برانکو برای قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا به بازی برگشت در آزادی باشد. 

 

پرسپولیسی‌ها چه گفتند:

captcha
تازه ها
بیشتر