فوتبال ایران / شناسه خبر: 88379 / تاریخ انتشار : 1397/8/11 15:36
|
هواداران استقلال من را شرمنده کردند

دایی: به خودم افتخار کردم که چنین مردانی دارم

ایران ورزشی آنلاین / علی دایی سرمربی سایپا روز خوبی مقابل سایپا داشت. او نه تنها پیروزی و صعود تیمش را جشن گرفت، بلکه از سوی هواداران استقلال به شدت تشویق شد. دایی در مورد این پیروزی در مرحله یک هشتم پایانی جام حذفی می‌گوید: «قبل از هر چیز دوست دارم از بازیکنان تشکری ویژه داشته باشم. به خودم افتخار کردم که چنین مردانی دارم و با آنها کار می‌کنم. ما بالای 90 دقیقه 10 نفره بازی کردیم و بچه‌ها نشان دادند با کمک هم، همه کار می‌توانند انجام دهند. باید از هواداران استقلال هم تشکر کنم که مرا شرمنده کردند و امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشند.»

می‌توانستیم در طول بازی هم استقلال را شکست دهیم

سرمربی سایپا معتقد است تیمش می‌توانست در وقت‌های قانونی استقلال را شکست دهد: «ما شروع خوبی نداشتیم و توپ دست استقلال بود. زمانی که تسلطی در بازی نداشتیم، گل خوردیم و روی اشتباه بچه‌گانه پنالتی دادیم اما جبران و بازی را یک- یک کردیم. باز هم یک اشتباه دیگر و یک خطای دیگر باعث شد پنالتی بدهیم و 10 نفره شویم. با این حال بازیکنانم 10 نفره خوب بودند، بازی را مساوی کردند و حتی می‌توانستیم برنده باشیم اما موقعیت‌ها را از دست دادیم. ما تغییر روش دادیم، بازی را به دست گرفتیم و در نیمه دوم توپ‌مان به تیر خورد.»

موقعیت‌های ما بهتر و خطرناک‌تر از استقلال بود

علی دایی در رابطه با وقت‌های اضافه هم توضیح می‌دهد: «در وقت‌های اضافه ما یک موقعیت 50 درصدی هم به استقلالی‌ها ندادیم و بازی را بسته بودیم. به نظرم موقعیت‌های ما بهتر و خطرناک‌تر از استقلال بود. در پنالتی هم بچه‌های ما عالی کردند، به خصوص دروازه‌بان‌مان که فکر می‌کنم سه پنالتی را گرفت. بقیه بچه‌ها هم عالی کار کردند و نشان دادند 10 نفره هم می‌توان برنده شد. این برای دومین بار بود که نشان دادند 10 نفره هم می‌توان برنده شد. آن هم مقابل این تیم بزرگ در ورزشگاه آزادی که هواداران‌شان پشت‌شان بودند. ما سعی می‌کنیم در آینده هم بهتر شویم، پیشرفت کنیم و به لحاظ فوتبالی شرایط بهتری داشته باشیم و نتیجه بگیریم.»

تیم من شایسته بود و بهتر از استقلال بازی کرد

دایی در مورد اینکه این بازی می‌توانست در 90 دقیقه تمام شود و شوت آرمان رمضانی از خط عبور کرده بود که باز هم این امکان وجود داشت سایپا از ناحیه داوری ضربه بخورد، می‌گوید: «من کاری به این مساله ندارم و کار خودمان را انجام می‌دهیم. دیدید حتی زمانی که بازیکن ما اخراج شد، اعتراضی نکردیم چون خودم می‌دانستم هم اخراج درست است و هم پنالتی. در نیمه اول پشت محوطه جریمه روی علی دشتی خطا نگرفتند و همان توپ برای استقلال پنالتی شد. در نیمه دوم هم اشتباهاتی رقم خورد اما خدا را شکر که ما برنده شدیم و به حق‌مان رسیدیم. این بازی حق ما بود که برنده شویم چون هم موقعیت‌های ما بهتر از استقلال بود و هم موقعیت‌های بیشتری داشتیم. با همه این‌ها تیم من شایسته بود و بهتر از استقلال بازی کردیم.»

دلیلی نداشت تعویض سوم را انجام دهم

سرمربی سایپا راجع به اینکه چرا با وجود 10 نفره بودن تیمش حتی در وقت‌های اضافه هم دست به تعویض سوم نزد، توضیح می‌دهد: «ما بازیکنان جوانی را روی نیمکت داریم. وقتی شما در ورزشگاه آزادی مقابل تیمی مثل استقلال آن هم در جام حذفی بازی می‌کنید، حق اشتباه ندارید. در کنار این مساله، همه بازیکنان ما داشتند خوب بازی می‌کردند. من چند بار از آنها پرسیدم می‌توانید ادامه دهید و بازیکنی نگفت که کم آورده. برای همین دلیلی نداشت تعویضی انجام دهم.»

230+230-9

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر