فوتبال ایران / شناسه خبر: 87842 / تاریخ انتشار : 1397/8/1 18:00
|
پرسپولیس یک - السد یک

حالا فینال سرخ / فتح الفتوح با دست‌های خالی

در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس ساعت 18.30 به مصاف السد رفت.

ایران ورزشی آنلاین / سه شنبه 97/8/1، دور برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، ساعت 18.30، استادیوم آزادی تهران، تماشاگر 85 هزار نفر

پرسپولیس یک

گل: سیامک نعمتی (49)

السد یک

گل: بغداد بونجاح (16)

داور: والنتین کوالنکو، کمکها: فوسنیدین شودموف، تیمور گاینولین (هر سه ازبکستان)

اخطار: کمال کامیابی نیا از پرسپولیس

بازیکن برتر: علیرضا بیرانوند

 

پرسپولیس

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، شایان مصلح، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، بشار رسن (90- محسن ربیع خواه)، گادوین منشا، علی علیپور (83- امید عالیشاه)

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

السد

مشعل عیسی، عبدالکریم حسن، بوعالم خوخی، پدرو میگوئل کوریا، حمید اسماعیل (72- حمزه صنهاجی)، گابی، جونگ وو یونگ، حسن الهیدوس، ژاوی، اکرم عفیف، بغداد بونجاح

سرمربی: اوسوالدو فریرا

 

 

*بیش از یک ساعت به بازی مانده بود که داوران ازبکستانی برای گرم کردن وارد زمین شدند و پس از حضور در زمین در استادیوم آزادی عکس یادگاری گرفتند. یک خانم که از مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا است در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کرد. زمانیکه بازیکنان تیم السد قطر وارد زمین چمن ورزشگاه آزادی شدند هواداران پرسپولیس به شدت آنها را هو کردند. برخی از بازیکنان تیم السد قطر پس از حضور در زمین چمن از تماشاگران حاضر ورزشگاه فیلمبرداری کردند. برانکو و بازیکنان پرسپولیس پس از حضور در زمین چمن به شدت از سوی هواداران پرسپولیس تشویق شدند.

*برخی از هوادارانی که بلیت VIP در اختیار داشتند به دلیل نبودن جا نتوانستند در ورزشگاه حضور پیدا کنند. برخی از تماشاگران نسبت به این موضوع که بلیت در اختیار دارند اما آنها را به استادیوم راه نمی دهند معترض شدند. بسیاری از هواداران به زور از درهای طبقه دوم عبور کرده و قصد ورود به طبقه بالای ورزشگاه آزادی را دارند این اتفاق باعث شد تا ازدحام عجیبی در ورودی ورزشگاه به وجود بیاید. حوالی ساعت 17 در حالیکه ازدحام جمعیت در بیرون ورزشگاه به اوج رسیده بود و بسیاری با بلیت بیرون ورزشگاه حضور داشتند، ناگهان درهای ورزشگاه باز شد و جمعیت وارد ورزشگاه شدند تا در استادیوم ازدحام شدیدی بوجود بیاید و حتی پله های طبقه دوم نیز لبریز از تماشاگر شود. به دلیل تکمیل شدن ظرفیت ورزشگاه، برخی از هواداران در طبقه دوم به صورت ایستاده آماده تماشای بازی بودند.

 

*باتوجه به عدم پخش برنامه نود، شایعاتی درباره عدم حضور عادل فردوسی پور در بازی نیز به گوش رسید. حتی از شب گذشته آلترناتیوهای او نیز اعلام شدند و خبرهای غیررسمی حکایت از گزارش این بازی توسط مزدک میرزایی یا محمد رضا احمدی می داد اما سرانجام این اتفاق نیفتاد و عادل گزارش این بازی را برعهده گرفت. او ساعت 17 وارد ورزشگاه شد. هنگامی که عادل فردوسی پور وارد ورزشگاه شد تماشاگرانی که پشت درها مانده بودند از وی خواستند تا وساطت کند تا آنها را به استادیوم راه دهند. تعدادی از تماشاگران هم از فردوسی پور خواستند تا برنامه 90 دوباره پخش شود! فردوسی پور پس از ورود به ورزشگاه سمت نیمکت رفت و برای دقایقی آن جا نشست. زمانی که بلندگو ورزشگاه آزادی نام عادل فردوسی‌پور را به عنوان گزارشگر دیدار پرسپولیس و السد را معرفی کرد با تشویق هواداران مواجه شد و تماشاگران حاضر در ورزشگاه عادل فردوسی‌پور را تشویق کردند. در ورزشگاه آزادی از سوی رادیو ورزشگاه موسیقی‌هایی برای تماشاگران پخش شد.

 

*از چهره‌های معروف مهمانان این دیدار می‌توان به حضور سیروان، زاینار خسروی و محسن ابراهیم‌زاده خواننده‌های پاپ کشورمان اشاره کرد که به ورزشگاه آزادی آمدند تا این دیدار را از نزدیک تماشا کنند. محمد نصرتی مدافع سال های دور پرسپولیس قصد ورود به ورزشگاه را داشت که به او اجازه حضور در ورزشگاه را نمی دادند. هدایت‌الله ممبینی از اعضای هیأت رئیسه فدراسیون و صادق درودگر به همراه حیدر بهاروند به ورزشگاه آزادی آمدند. 

 

*هنگامی که بازیکنان پرسپولیس برای گرم کردن وارد زمین شدند، هواداران تیم پرسپولیس درگذشت مادر رسن را به شکلی جالب تسلیت گفتند. سکوهای روبروی جایگاه جمله عربی «تعزیک یا بشار» را به صورت موزاییکی به نمایش درآوردند تا این چنین با ستاره عراقی تیمشان ابراز همدردی کرده باشند. آن ها همچنین به صورت اختصاصی چند بار رسن را مورد تشویق قرار دادند تا پیش از بازی السد حسابی به او روحیه داده باشند.

 

*دقیقه 2: شوت احمد نورالهی از میانه میدان با اختلاف اندکی از روی دروازه به اوت رفت تا نخستین خطر جدی روی دروازه ها خلق شود.

 

*دقیقه 3: روی یک حرکت ترکیبی توپ پشت محوطه جریمه پرسپولیس به اکرم عفیف رسید و ضربه خطرناک او را بیرانوند با یک شیرجه بلند مهار کرد.

 

*دقیقه 13: روی حرکت انفرادی احمد نوراللهی پرسپولیس صاحب یک ضربه کرنر شد. ضربه کرنر را خود نوراللهی نواخت اما ضربه سر منشا در شش قدم از عرض محوطه جریمه را پیمود و به اوت رفت.

 

*دقیقه 16 (پرسپولیس صفر - السد 1): حرکت حسن الهیدوس از سمت چپ و ارسال زمینی و تند و تیز او درون محوطه جریمه به بغداد بونجاح رسید و ضربه خشک و سرضرب او به درون دروازه غلتید تا السد در عین ناباوری از پرسپولیس پیش بیفتد.

 

*دقیقه 39: حرکت پا به توپ سیامک نعمتی پشت محوطه جریمه السد و پاس پشت پای او به منشا رسید و ضربه منشا درست به همانجایی رفت که گلر السد ایستاده بود.

 

*دقیقه 44: پاس عمقی ژاوی به بغداد بونجاح رسید و او با بیرانوند تک تک می شد اما ضربه او را بیرانوند مهار کرد.

---

 

*در پایان نیمه نخست درهای ورزشگاه کاملا بسته شد و به هیچ هواداری دیگر اجازه ورود به استادیوم آزادی را ندادند. به دلیل ازدحام جمعیت تمامی تونل‌های ورزشگاه آزادی پر از تماشاگران بود. درحالی‌که هواداران پرسپولیس می‌خواستند طرح موزائیکی پرسپولیس را در سکوها به نمایش بگذارند اما با پاره شدن این طرح موزائیکی نیمه‌کاره ماند.

 

*در پایان نیمه اول ژاوی بازیکن اسپانیایی السد قطر به سمت داور بازی رفت تا با او صحبت کند اما داور ازبکستانی به او اجازه صحبت نداد.

 

*محمود خوردبین، سرپرست سابق پرسپولیس و رویانیان مدیرعامل سابق در ورزشگاه آزادی حاضر شدند. همچنین تعدادی از بازیگران سینما و تلویزیون به ورزشگاه آزادی آمدند تا بتوانند بازی را تماشا کنند. احسان حدادی قهرمان المپیکی کشورمان در رشته پرتاب دیسک به استادیوم آزادی آمد تا تماشاگر این دیدار باشد.

 

 

*دقیقه 49 (پرسپولیس 1 - السد 1): نخستین حمله پرسپولیس در نیمه دوم به نتیجه رسید. حرکت منشا از سمت چپ و پاس زمینی او درون محوطه جریمه به سیامک نعمتی رسید و ضربه سرضرب او به قعر دروازه رفت.

 

*دقیقه 63: گادوین منشا از سمت چپ گریخت و تا نزدیک خط کنار دروازه جلو آمد و با یک پاس کات بک علیپور را در دهانه دروازه صاحب توپ کرد اما علیپور ضربه اش درست به همان جایی زد که مشعل عیسی ایستاده بود.

 

*دقیقه 65: یک حمله برق آسا از سوی پرسپولیس و یک و دوی علیپور و منشا پشت محوطه جریمه السد با ضربه منشا با اختلاف اندک از کنار دروازه السد بیرون رفت.

 

*دقیقه 72 (تعویض السد): حمزه صنهاجی به جای حمید اسماعیل

 

*دقیقه 73 (کارت زرد پرسپولیس): کمال کامیابی نیا
 

*دقیقه 79: ضربه ناگهانی ژاوی هزناندز از پشت محوطه جریمه با اختلاف اندک از کنار دروازه به اوت رفت.

 

*دقیقه 83 (تعویض پرسپولیس): امید عالیشاه به جای علی علیپور

 

*دقیقه 86: ارسال مواج اکرم عفیف از سمت چپ درون محوطه جریمه به ژاوی که یکه و تنها پشت مدافعان پرسپولیس ایستاده بود، رسید و ضربه سر او را بیرانوند با یک سوپرسیو استثنایی از زیر طاق دروازه بیرون کشید.

 

*دقیقه 90 (تعویض پرسپولیس): محسن ربیع خواه به جای بشار رسن

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر