فوتبال ایران / شناسه خبر: 87794 / تاریخ انتشار : 1397/8/1 13:01
|
به عملکردمان در نیمه اول افتخار می‌کنم

قدوس: شکست مقابل پاری‌سن‌ژرمن یک کابوس بود

دریافت 5 گل یک کابوس است. کابوسی که تا روزهای بعد هم از ذهن شما پاک نخواهد شد. البته پاری‌سن‌ژرمن بهترین باشگاه لوشامپیونا است و قدرت این تیم را با تیم‌های دیگر نباید مقایسه کنید.

ایران ورزشی آنلاین /سامان قدوس حضور در لوشامپیونا را به لالیگا ترجیح داد و در هیاهوی نقل و انتقالات و ساعات پایانی آن در فوتبال اروپا تصمیم گرفت پیراهن امی‌ین را بپوشد. باشگاهی کوچک اما با رویاهای بزرگ در فرانسه. قدوس از همان روز اول به یکی از بازیکنان کلیدی امی‌ین تبدیل شد. 3 گل زد و 3 پاس گل داد تا محبوب هواداران این تیم شود. او اما مقابل ستاره‌های پاری‌سن‌ژرمن نتوانست عملکرد ویژه‌ای ارائه بدهد. سامان در گفت و گو با سایت 11 امی‌ین فرانسه، صحبت‌های جالبی درباره تقابل با بهترین تیم فرانسه و ستاره‌های آن انجام داده است.

 

_ ارزیابی شما از این باخت سنگین چیست، فکر می‌کردید با این اختلاف گل مقابل پاری‌سن‌ژرمن شکست بخورید؟

به طور معمول هنگام نتیجه تساوی بدون گل، تیم‌هایی همانند پاری‌سن‌ژرمن در سطح بالایی حمله می‌کنند و فضاهای عقب‌زمین را خالی می‌گذارند. البته این اتفاق در بازی شنبه شب رخ نداد و تلاش کردیم تا با استفاده از این فضا به گل برسیم اما روز، روز ما نبود. زمانی هم که روز شما نباشد 5 گل را دریافت می‌کنید و از زمین بدون کسب امتیاز خارج می‌شوید.

_این یک کابوس بود، درست است؟

البته، دریافت 5 گل یک کابوس است. کابوسی که تا روزهای بعد هم از ذهن شما پاک نخواهد شد. البته پاری‌سن‌ژرمن بهترین باشگاه لوشامپیونا است و قدرت این تیم را با تیم‌های دیگر نباید مقایسه کنید.

_ یک فرصت کوچک هم داشتید اما گل نزدید؟

همواره تلاش می‌کنم تا به تیمم با گلزنی و پاس گل کمک کنم. نزدیک به گلزنی برابر پاری‌سن‌ژرمن قرار داشتم اما روز من نبود. می توانستم ضربه بهتری بزنم اما نشد یا بهتر بگویم نتوانستم.

_ در بیشتر زمان بازی نتیجه 2 بر صفر به سود پاری‌سن‌ژرمن بود. پس از آن چه اتفاقی رخ داد که 3 گل دیگر دریافت کردید؟

زمانی که حتی برای هر دقیقه‌ای تلاش خود را به کار نبندید چنین اتفاقی رخ می‌دهد و خیلی آسان هم تیمی همانند پاری‌سن‌ژرمن می تواند از این شرایط استفاده کند و گل های زیادی بزند.

_ احساس می‌کنیم بازی برابر پاری‌سن‌ژرمن نیروی زیادی از شما گرفت؟

همانند تیم امی‌ین، من هم  خیلی خسته بودم. بازی برابر چنین تیمی بسیار پیچیده است. آنها بهترین بازیکنان جهان هستند. خیلی خسته بودم و تیم امی‌ین هم همین‌طور اما حالا که چند روز از این شکست گذشته، ریکاوری کرده و آماده بازی بعد هستیم.

_ آیا می‌توانید با عبور از این شکست سنگین مهیای نبرد بعدی با تیم نانت شوید؟

البته، همانطور که گفتم خیلی زود و تحت‌هر شرایطی شکست برابر پاری‌سن‌ژرمن را فراموش کردیم. بازی جدیدی فرا می‌رسد و باید پیروز شویم.3 امتیاز بازی با نانت برای ما اهمیت فراوانی دارد. چون می خواهیم به روند بردهایمان برگردیم.

_ به نظر شما می‌توانیم واکنش مثبتی  به برخی نکته‌های بازی امی‌ین برابر پاری‌سن‌ژرمن داشته باشیم؟

در نیمه‌اول این بازی در جایگاه خودمان قرار داشتیم و 2 گل پاری‌سن‌ژرمن از خطوط کناری به ثمر رسیدند. به عملکردی که در نیمه‌اول ارائه دادیم افتخار می‌کنم. ما هم می‌توانستیم 2 گل از خطوط کناری بزنیم اما این سبک از بازی حریف را هم یاد می‌گیریم. امیدوارم در بازی بعدی چنین گل‌هایی نخوریم.

_ به نظر می‌رسد شکست دادن تیمی همانند پاری‌سن‌ژرمن ممکن نیست؟

ممکن نبودن در کار نیست اما شاید برابر تیمی فعلی پاری‌سن‌ژرمن این‌گونه باشد. نمی‌شود همیشه این‌گونه فکر کرد و باید همیشه به خاطر داشته باشید می‌توانید برنده شوید. این هدف من در طول هفته اخیر بود. ابتدا با تیم ملی فوتبال ایران برابر بولیوی آغاز شد و تا پاریس ادامه داشت.

_ خیلی سخت است این شکست با 5 گل را فراموش بکنید؟

البته در دوران حرفه‌ای فوتبالم یک بار در گذشته دو شکست 5 بر صفر را تجربه کردم. آن را به خاطر دارم اما این شکست ها به ما اجازه می‌دهد تا درس بگیریم و از تجارب آنها در بازی های بعد استفاده کنیم.

_ به نظر می رسد باید واکنشی در بازی بعدی با تیم نانت نشان بدهید؟

صد در صد. امی‌ین این شکست را فراموش کرده و برای بازی با تیم نانت و موفقیت در این دیدار تمرین کند.

 

670-3

captcha
تازه ها
بیشتر