فوتبال ایران / شناسه خبر: 87582 / تاریخ انتشار : 1397/7/28 17:25
|
از قیمت توافقی تا بلیط یک میلیونی

بازار سیاه بلیت‌فروشی پرسپولیس و السد

با وجود فروش اینترنتی بلیت‌های بازی پرسپولیس و السد، بازار سیاه راه افتاد و بلیت‌های روبروی جایگاه به قیمت یک میلیون تومان فروخته شد.

ایران ورزشی آنلاین / بلیت‌های بازی برگشت پرسپولیس و السد اینطور قیمت گذاری شد: جایگاه 35 هزار تومان، روبروی جایگاه 30 هزار تومان و پشت دروازه و طبقه دوم هم 15 هزارتومان. بعد تاکید کردند که برای خانم‌ها بلیت‌فروشی نخواهد شد و آخرین تذکر هم این بود که همه‌ی بلیت‌ها به صورت الکترونیکی فروخته خواهد شد و از بلیت‌فروشی دستی در ورزشگاه خبری نیست. مهم‌تر از همه اما اتفاقاتی بود که با آغاز به کار سامانه‌ی بلیت‌فروشی رخ داد و کار را به بازار سیاه کشاند.

فروش بلیت‌های بازی پرسپولیس و السد از ساعت 9 صبح امروز آغاز شد و گفتند در کمتر از 10 دقیقه، بلیت‌های جایگاه به پایان رسیده است. خبر بعدی، فروخته شدن همه‌ی بلیت‌های طبقه‌اول بود که به یک ساعت نکشیده، تمام شد. تا اینجا همه چیز طبیعی به نظر می‌سید تا اینکه به یکباره سایت فروش بلیت از دسترس خارج شد و دلیل آن را هجوم هواداران پرسپولیس برای خرید بلیت عنوان کردند. از آن به بعد، هر فعالیتی برای خرید بلیت، این واکنش سایت را در پی داشت: «تمام شد.»

داستان آن یک ساعت ابتدایی بلیت‌فروشی اما خواندنی است. اولا که سایت فروش بلیت با 6 دقیقه تاخیر فعال شد و هر کاربر قادر به دریافت 5 بلیت طبق جایگاه درخواستی را داشت وکه در ازای هر بلیت درخواستی باید کد ملی جداگانه‌ای را درج می‌کرد. بعد از انجام این اقدامات که زمانی کمتر از یک دقیقه را با توجه به درج کد امنیتی می‌طلبید، ورود به سایت پرداخت آنلاین باید صورت می‌گرفت اما عجیب اینکه در فاصله کمتر از دو دقیقه بعد از بلیت‌فروشی، ورود به بخش خرید بلیت جایگاه غیرممکن و پیام «بلیت این بخش پایان یافت» نمایش داده می‌شد.

مطمئنا اولین اقدام بعد از مشاهده این پیام برای مشتاقان حضور در ورزشگاه این بود که روبروی جایگاه را به عنوان گزینه بعدی انتخاب کنند اما نتیجه‌اش دریافت همان پیام قبلی بود و بعد هم گفتند جایگاه و کلا طبقه اول (32500 صندلی از ظرفیت 78116 نفری ور زشگاه آزادی) از همین حالا پر شده است. درست مثل همان اتفاقی که در بازی برگشت پرسپولیس و الدحیل رخ داد و سایت پایان بلیت‌ها را اعلام می‌کرد اما روز بازی ۱۰ هزار سکو خالی ماند!

جالب‌تر، تناقض‌گویی‌های مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس درباره مشکل پیش‌آمده در سایت فروش بلیت بود. پندار خمارلو یک جا گفته بود: «به محض بازشدن سایت 12 هزار نفر برای خرید بلیت جایگاه هجوم آوردند در حالی که ما فقط 5 هزار بلیت جایگاه ویژه داریم. پس طبیعی است که همه نتوانند خریداری کنند وگرنه سایت نقصی ندارد و بارها آزمایش شده است.» در جایی دیگر اما از قول او خواندیم: «در پی استقبال هواداران، سایت با مشکل مواجه شده اما به زودی حل خواهد شد.» مشکل اما نه تنها برطرف نشد، بلکه حتی بلیت‌فروشی اینترنتی را هم به بازار سیاه کشاند.

گویا همزمان با هواداران پرسپولیس، دلا‌ها هم برای خید بلیت بازی با السد دست به کار شدند وگرنه چطور ممکن است که یک ساعت بعد از شروع بلیت‌فروشی اعلام کنند بلیت‌ها تمام شده اما سایت‌های فروش آنلاین، آگهی فروش بلیط بازی پرسپولیس و السد را منتشر کنند؟ بدتر از همه اینکه آنها قیمتی برای بلیت تعیین نمی‌کنند و آن را به بالاترین قیمت‌ پیشنهادی می‌فروشند. شنیدیم بلیت‌های جایگاه ویژه را تا ۸۰۰ هزار تومان هم فروخته‌اند اما ایسنا از قول یکی از این فروشندگان آورده که پیشنهاد یک میلیون تومانی برای بلیت روبروی جایگاه دارد حاضر نیست به قیمت کمتر آن را بفروشد.

البته خریداران بلیت برای ورود به ورزشگاه باید کارت ملی داشته باشند و مسئولان فروش بلیت بازی پرسپولیس و السد اعلام کرده‌اند که برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، فقط به تماشاگرانی اجازه ورود می‌دهند که اصل کارت ملی خود را ارائه بدهند. فروشنده‌ی بلیت یک میلیونی اما بدون اینکه چنین اخطاری نگرانی کرده باشد، می‌گوید که صبح روز بازی در ورزشگاه حاضر می‌شود، بلیت را به خریدار تحویل می‌دهد، همان موقع پول را از طریق کارت به کارت دریافت می‌کند و کارت ملی‌ خود را در اختیار خریدار قرار می‌دهد تا بتواند وارد ورزشگاه شود و منتظر می‌ماند تا بعد از پایان بازی کارت ملی‌اش را تحویل بگیرد.

2 – 670

 

captcha
تازه ها
بیشتر