فوتبال ایران / شناسه خبر: 87328 / تاریخ انتشار : 1397/7/24 17:37
|
آینده شماره یک در تصمیم سرنوشت‌ساز

دو راهی بزرگ اخباری

ظاهرا محمدرضا اخباری تلاش می‌کرد به تراکتورسازی تبریز برگردد تا باز هم از طریق این تیم به تیم ملی راه پیدا کند اما حضور محسن فروزان در این تیم باعث شد او شانسی برای بازگشت نداشته باشد.

ایران ورزشی آنلاین / محمدرضا اخباری دروازه‌بان سابق تیم ملی که با دردسر زیادی از سایپا جدا شد، خیلی دوست داشت به تراکتور برگردد تا از این تیم بار دیگر ملی‌پوش شود اما این شانس را از دست داد. چراکه محسن فروزان در تراکتور عملکرد خوبی داشت و نشان داد تراکتور نیازی به دروازه‌بان دیگر ندارد. با این شرایط اخباری مورد توجه ماشین‌سازی تبریز قرار گرفت و او با شروطی که داشت می‌خواست به این تیم برود اما حالا که بحث واگذاری امتیاز این تیم سبزپوش پیش آمده، شرایط برای این دروازه‌بان کاملا تغییر کرده و او حالا سر 2 راهی بزرگی قرار گرفته است.

 

محمدرضا اخباری با دردسر زیادی از سایپا جدا شد. او در تراکتورسازی تبریز به تیم ملی راه پیدا کرد و به خاطر همین دوست داشت در این تیم قرمزپوش بماند اما علی دایی با این مساله مخالفت کرد. خدمت سربازی محمدرضا اخباری تمام شده بود و او طبق قراردادش باید به سایپا برمی‌گشت. اخباری برای اینکه در تراکتورسازی بماند حتی یحیی گل‌محمدی سرمربی وقت این تیم تبریزی را واسطه کرد تا علی دایی را راضی کند اما این اتفاق نیفتاد و او برگشت. او انگار روحیه لازم را نداشت و نتوانست مثل تراکتورسازی تبریز موفق باشد. به خاطر همین بعد از اولین مصدومیت و حضور حامد فلاح‌زاده درون دروازه، محمدرضا اخباری خیلی زود نیمکت‌نشین شد. اخباری با این شرایط، تیم ملی را خیلی زود از دست داد. این مساله ناراحتی او را به دنبال داشت و فکر می‌کرد همه اتفاقات برنامه‌ریزی شده پیش رفت تا او به جام جهانی نرود. در حالی که همه می‌دانستند اخباری با آن اخباری تراکتورسازی تفاوت زیادی داشت. به هر حال وقتی فصل هفدهم تمام شد، محمدرضا اخباری تصمیم گرفت تحت هر شرایطی که شد، از سایپا جدا شود. او برای این کار دردسر زیادی کشید و البته شرایط خاصی را قبول کرد. اینکه طلب 200 میلیونی‌اش را بخشید، مبلغ دیگری هم به باشگاه پرداخت و البته در رضایتنامه‌اش بندی آمده که اخباری در 2 فصل آینده هر جا باشد، باید 20 درصد از مبلغ قراردادش را به باشگاه سایپا بپردازد. با این قرارداد، همه فکر می‌کردند تیم بعدی محمدرضا اخباری مشخص است و او خیلی زود قراردادش را امضا می‌کند. اتفاقا خود او هم بعد از جدایی از سایپا گفته بود در 2، 3 روز آینده تیم آینده‌اش را معرفی خواهد کرد. از آن 2، 3 روز بیش از 2، 3  هفته گذشته اما هنوز اتفاقی در مورد تیم آینده این دروازه‌بان بلندقامت نیفتاد. شاید دلیل این تعللش هم پدر شدنش بود و اینکه می‌خواست در این زمان حساس، کنار همسرش باشد. به هر حال انتظار می‌رفت اخباری خیلی زود تیم آینده‌اش را انتخاب کند اما هنوز این اتفاق نیفتاده.

ظاهرا محمدرضا اخباری تلاش می‌کرد به تراکتورسازی تبریز برگردد تا باز هم از طریق این تیم به تیم ملی راه پیدا کند اما حضور محسن فروزان در این تیم باعث شد او شانسی برای بازگشت نداشته باشد. اخباری حتی مذاکراتی در این زمینه انجام داد اما به نتیجه نرسید. به همین دلیل ماشین‌سازی تبریز که این روزها رضایت چندانی از فرناندو دخسوس ندارد، به سراغ او رفت. مذاکرات در ابتدا خیلی خوب پیش رفت و قرار بود اخباری به این تیم جواب بدهد اما خبری از جواب او نشد. بعد از آن، بار دیگر مذاکرات از سوی ماشین‌سازی تبریز دنبال شد تا تکلیف مشخص شود اما این بار دروازه‌بان 24 ساله، شروط عجیبی برای ماشین‌سازان داشت. او برای حضور در ماشین‌سازی بیش از یک میلیارد تومان مبلغ قرارداد و البته 20 بلیت هواپیما خواست تا هر زمان که دوست داشت به سفر برود، بدون هزینه و دردسر این کار را انجام دهد. با اینکه این شرایط خیلی سخت بود اما ماشین‌سازان خیلی با آن مخالفت نکردند. همه چیز داشت خوب پیش می‌رفت که خبر رسید مالکیت باشگاه ماشین‌سازی تبریز به شخص دیگری واگذار شود. در واقع با این شرایط اخباری می‌دانست شانس زیادی برای بازگشت به تراکتور نخواهد داشت. این دروازه‌بان تصور می‌کرد اگر در ماشین‌سازی تبریز به خوبی بدرخشد می‌تواند راهی تیم محبوبش یعنی تراکتورسازی تبریز شود اما وقتی محمدرضا زنوزی این تیم سبزپوش را واگذار کند، کار کمی سخت خواهد شد.

حالا با این شرایط، محمدرضا اخباری در 2 راهی بزرگی قرار گرفته. او می‌داند در این شرایط ماشین‌سازی تبریز گزینه خوبی برای ادامه فوتبالش است و با قراردادی خوب می‌تواند به این تیم ملحق شود تا کارش را دنبال کند اما از آن طرف واگذاری ماشین‌سازی باعث خواهد شد، اخباری شانسی که برای بازگشت به تراکتورسازی متصور بود، از دست بدهد. با این وضعیت باید منتظر ماند و دید در نهایت اخباری چه تصمیمی برای آینده فوتبالش می‌گیرد. آیا او به ماشین‌سازی تبریز می‌رود و از آنجا برای رسیدن به تیم ملی تلاش می‌کند یا اینکه قید این تیم و پیشنهاد خوب آن را می‌زند و به تیم دیگری قرارداد امضا می‌کند.

11-1

captcha
تازه ها
بیشتر