فوتبال ایران / شناسه خبر: 87314 / تاریخ انتشار : 1397/7/24 16:51
|
انتخاب ایران و خروج نام سامان از میان کاندیداها

جایزه گولدبولن به قدوس نمی‌رسد

سامان قدوس نمی‌تواند جایزه گولدبولن سوئد را تصاحب کند. او چند ماه قبل، میان تیم‌های ملی ایران و سوئد، اولی را انتخاب کرد و همین باعث شده تا بختی برای حضور میان گزینه‌ها نداشته باشد.

ایران ورزشی آنلاین /جایزه گولدبولن سوئد هر ساله توسط توسط روزنامه آفتون‌بلاد و فدراسیون فوتبال سوئد به بهترین بازیکن فوتبال این کشور تعلق می‌گیرد. زلاتان ابراهیموویچ با کسب 11 جایزه گولدبولن رکوددار است و البته سامان قدوس هم در صورتی که پیراهن تیم ملی سوئد را می‌پوشید این شانس را داشت که این عنوان را کسب کند.

در آستانه انتخاب کاندیداهای بهترین بازیکن سال سوئد، پاتریک اکوال، روزنامه‌نگار سوئدی می‌نویسد: «سامان قدوس 15 بازی برای تیم اوسترسوند در فصل جاری لیگ برتر فوتبال سوئد انجام داد اما باید روی نظر هیئت داوری جایزه گولدبولن حساب کنیم. زیرا سامان قدوس به عنوان یک بازیکن ملی برای تیم ملی فوتبال ایران بازی کرده است و این پرسش ظریف مطرح می‌شود که او در قامت یک بازیکن خارجی برای تیم امی‌ین فرانسه محسوب می‌شود یا نه؟»

این روزنامه‌نگار سوئدی در ادامه می نویسد: «هر چند سامان قدوس تصمیم گرفت برای تیم ملی فوتبال ایران بازی کند اما او بیشتر یک سوئدی به حساب می‌آید. طبق شرایط می‌بایست سامان قدوس نامزد کسب جایزه گولدبولن شود که تاکنون آن را فتح نکرده است. برخی از بازیکنان هم در سالیان اخیر همانند ریخت دارای 2 پاسپورت بودند. به نظرم سامان قدوس باید یکی از 3 کاندیدای اصلی فتح این جایزه، پس از درخشش در امی‌ین فرانسه و لوشامپیونا باشد.»

این اتفاق اما رخ نخواهد داد و سامان قدوس نمی‌تواند در میان کاندیداها قرار بگیرد. او چند ماه قبل، میان تیم‌های ملی ایران و سوئد، اولی را انتخاب کرد و همین باعث شده تا بختی برای حضور میان گزینه‌ها نداشته باشد. این جایزه به بازیکنی تعلق می‌گیرد که ابتدا سوئدی باشد و سپس در رقابت، از2 کاندادی دیگر سبقت بگیرد. اتفاقی که طبق شنیده‌ها از سوئد، هرگز رخ نخواهد داد. در میان بازیکنان سوئدی، میکل فورسبرگ، بیبشترین بخت را برای کسب این عنوان دارد. بازیکنی که برای ردبول لایپزیک در بوندس‌لیگا بازی می‌کند.

 

3-300

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر