ورزش جهان / شناسه خبر: 87264 / تاریخ انتشار : 1397/7/23 19:10
|
جنجال آقای دونده در استرالیا

دوید، گل زد، تست دوپینگ نداد!

نابغه دوومیدانی جهان پس از درخواست فدراسیون استرالیا در خصوص تست دوپینگ اظهار داشت: من هنوز فوتبالیست حرفه‌ای نیستم!

ایران ورزشی آنلاین / اوسین بولت قهرمان دوومیدانی جهان که به تازگی به بازی در دنیای حرفه‌ای فوتبال روی آورده و هنوز فوتبالیست نشده، جنجالی عجیب به پا کرد. بولت پس از چند ماه حضور تمرینی در باشگاه دورتموند، این روزها به صورت آزمایشی برای تیم استرالیایی سنترال کوست مارینرز بازی می کند، چند روز پیش توانست نخستین گل خود را برای تیمش به ثمر برساند. او در صدد است تا با سنترال کاست مارینرز، قرارداد حرفه ای امضا کند.

وی در اولین دیدار خود برای این باشگاه در دیدار دوستانه 2 گل زد و باعث شگفت‌زدگی اهالی فوتبال شد. این اتفاق باعث شد تا فدراسیون استرالیا از او درخواست کند تا تست دوپینگ را انجام دهد و همین با ناراحتی و البته امتناع گلوله سابق دوومیدانی همراه بود. وی پس از این اتفاق در فضای مجازی عکس آزمایشش را منتشر کرد و نوشت: من از دنیای دوومیدانی بازنشسته شدم تا به فوتبال حرفه‌ای روی آورم، اکنون به این عکس تست دوپینگ نگاه کنید!

بولت سپس در این خصوص مصاحبه کرد: من چرا باید تست دوپینگ بدهم وقتی که هنوز فوتبالیست حرفه‌ای نشدم، واقعا سوالم را پاسخ دهید. من از خانم متصدی، همین سوال را پرسیدم که وقتی من هنوز با باشگاهی قرارداد نبستم چرا باید تست بدهم و جواب داد که شما یک ورزشکار زبده هستید و باید تست دوپینگ بدهید!

با این وجود باشگاه مارینرز قصد دارد در ابتدای هفته آینده قراردادی حرفه‌ای با این بازیکن را منعقد کند.

راس مک کورماک بازیکن سابق لیدز یونایتد یکی از هم تیمی های بولت است که درباره شرایط او در سنترال کوست مارینرز نظرات جالبی دارد. مک کورماک که اکنون به صورت قرضی از استون ویلا برای مارینرز بازی می کند، در مورد بولت گفت: نقطه برتری بولت، سرعتش است. در واقع اولین چیزی که از او شما را تحت تاثیر قرار می دهد. واقعا سرعتش باورنکردنی است. چند تن از هم تیمی ها سعی کردند در این زمینه شانس خود را امتحان کنند اما در همان قدم اول به خودتان می گویید؛ خدای من چقدر سریع است. نقطه ضعف بولت هم استقامت بدنی اوست چرا که شیوه تمریناتش برای دوی سرعت بوده و نه مخصوص یک فوتبالیست. در این زمینه او باید بیشتر کار کند.

12

captcha
تازه ها
بیشتر