ورزش جهان / شناسه خبر: 87176 / تاریخ انتشار : 1397/7/23 02:00
|

یوسین بولت پس از دو گلی که برای سنترال کوست مارینرز به ثمر رساند، درباره نبردی که پیش رو دارد تا فوتبالیستی حرفه‌ای شود صحبت کرد. او گفت که عاشق چالش پیش رو است و یک فصل را به‌صورت آزمایشی بازی خواهد کرد، و پس از آن تصمیم می‌گیرد که فوتبال را ادامه بدهد یا نه.

او که پیش‌تر در دو و میدانی قهرمانی‌های بسیاری کسب کرده بود، عاشق فوتبال است و حالا در تیم استرالیایی مارینرز به‌صورت آزمایشی دارد بازی می‌کند. او امیدوار است که باشگاه به او قراردادی دائمی پیشنهاد بدهد.

بولت در بازی دوستانه برابر مک‌آرتور ساوث‌وست دو گل زد و به این ترتیب بی‌تردید جایگاهش را در باشگاه مستحکم‌تر کرد اما آینده این بازیکن 32ساله همچنان نامشخص است و او گفته هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهد تا به رویایش که فوتبالیست شدن است، برسد.

بولت گفته است: «این کاری است که همیشه دوست داشتم انجام بدهم. اگر فرصتش را داشته باشم، باید این کار را انجام بدهم چون این برای من یک چالش است، و زمانی که به یک چالش برخورد می‌کنم، انرژی‌ام را افزایش می‌دهد. من نمی‌دانم که به کجا خواهم رفت اما واقعا تا زمانی که سال اول فوتبالم به پایان نرسد، نمی‌توانم هدفی برای خودم تعیین کنم.

پس از سال اول می‌توانم بگویم حس می‌کنم اگر سخت‌تر تمرین کنم یا روی مهارت‌هایم بیشتر کار کنم، می‌توانم بهتر از این باشم. یا اینکه می‌توانم بگویم نه، به نتیجه‌ای نمی‌رسم. این فصل تنها یک آزمون خواهد بود که در آن یا قبول خواهم شد و یا رد.

من اینجا هستم که نهایت تلاش خود را کنم، تا جای ممکن درس بیاموزم، و تلاش کنم که در سریع‌ترین زمان ممکن به سطح بالا برسم. این چالش شخصی من است.

من همیشه دوست داشتم در استرالیا زندگی کنم. من هر سال برای تعطیلات به اینجا می‌آمدم و خوش می‌گذراندم. مردم اینجا واقعا با من خوب رفتار می‌کنند و از طرفداران دیوانه خبری نیست. اینجا طرفداران بسیاری هستند اما همه باادب‌اند. اینجا شبیه به جاماییکا است و حس خوبی دارم.»

بولت که دارنده رکورد دو 100 متر و 200 متر دنیا است، در تابستان 2017 تصمیم گرفت به دوران ورزشی فوق‌العاده پرافتخارش خاتمه بدهد. او درباره تصمیمش می‌گوید که دیگر عاشق دو و میدانی نبود: «در اواخر کار، آن‌ لذتی را که در هنگام کسب نخستین و دومین طلای خود داشتم دیگر حس نمی‌کردم. می‌دانستم که اگر برای چهارمین بار در المپیک شرکت کنم، به این مسابقات نمی‌رسم چون صبح‌ها از خواب بیدار می‌شدم و به این نتیجه می‌رسیدم که به تمرینات نروم. بارها شد که روی زمین دراز می‌کشیدم و از خود می‌پرسیدم، من چرا دارم همچنان این کار را انجام می‌دهم؟ زمانی که از خودم چنین پرسش‌هایی می‌پرسیدم، می‌دانستم که دیگر کار تمام شده و باید دست بردارم.»

captcha
تازه ها
بیشتر