ورزش جهان / شناسه خبر: 87160 / تاریخ انتشار : 1397/7/22 17:51
|
تحلیل سنگین‌ترین شکست تاریخ ژرمن‌ها برابر هلند

آلمان به کجا می‌رود؟

پیتر اسمیت / تیم ملی آلمان در گروهش در لیگ ملت‌های اروپا تیم آخر است و بعد از باخت به هلند کاملا خطر سقوط به لیگ B را احساس می‌کند؛ می‌توان گفت تیم یواخیم لوو وضعیتی بحرانی دارد. قهرمان جام جهانی 2014 در کمال شگفتی از مرحله گروهی جام جهانی 2014 حذف شد و بعد از چهار ماه، یک تساوی در خانه با فرانسه داشته و شنبه شب در زمین هلند با سه گل شکست خورد تا شانس اول سقوط به دسته پایین‌تر باشد. این اتفاق بسیار تلخی برای آلمان است که با تیم دومش قهرمان جام کنفدراسیون‌های سال 2017 شد و به‌عنوان یکی از مدعیان قهرمانی به تورنمنت روسیه رفت اما تیم آخر گروه شد و هنوز هم اوضاع بهتر نشده. آلمان به کجا می‌رود؟

ضعف تمام کنندگی

آلمان در بازی با هلند 21 ضربه به سمت دروازه این تیم زد اما فقط چهار تا از آنها در چارچوب بود و این نشان از مشکل جدی تیم در گلزنی دارد. در واقع در پنج بازی آخرشان 107 ضربه به سمت دروازه رقبا داشتند که حاصلش تنها 2 گل بود. از مقصرهای اصلی در بازی شنبه، توماس مولر بود که بعد از یک حرکت عمقی در نیمه اول، توپ را به بیرون زد و البته لروی سانه که در شش قدم و در حالی که بازی یک بر صفر به سود میزبان بود، فرصت گلزنی فوق‌العاده‌ای را از دست داد. یواخیم لوو به یک گلزن قهار نیاز دارد.

بازی منفصل

اگرچه آلمان در نیمه دوم بهتر شد اما بازی نیمه اولش در آمستردام هیچ شباهتی به آنچه از این تیم عادت کرده بودیم، نداشت. آنها تنها 69 درصد از پاس‌های‌شان در یک سوم دفاعی حریف را به مقصد رساندند و پاس عمقی تیمو ورنر به هیچ کس در اواخر نیمه اول نشانه بارزی بود از ارتباط نداشتن بازیکنان تیم میهمان. پاس اشتباه جروم بواتنگ در میانه میدان پرهزینه بود هر چند ضربه جورجینیو واینالدوم دفع شد و در تمام زمین، هلند سرحال‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسید، برای آلمان هم ارتباط موثر وجود نداشت بخصوص در 45 دقیقه اول.

بی‌نظمی دفاعی

این نقصی است که کمتر در تیم‌های آلمانی سراغ داریم اما دفاع این تیم در حال حاضر به شکلی نگران‌کننده بی‌نظم است و روی گل اول مشهود بود. مانوئل نویر روی کرنر ارسالی واکنش درستی نداشت و فقط تماشا کرد که ضربه سر رایان بابل بالاتر از همه مدافعان ناظر آلمان به تیرک دروازه خورد و در بازگشت، ویرجیل فان‌دایک گل زد. آلمان که همچنان روی ضربات شروع مجدد هلند مشکل داشت، با مداخله فوق‌العاده ماتیاس گینتر روی ضربه بابل گل دوم را نخورد هرچند ضدحملات میزبان پرمخاطره بود و در اواخر بازی زهرش را ریخت.

اعتماد به نفس پایین

بعد از انتقادات صریح میشاییل بالاک از یواخیم لوو، تونی کروس در آستانه شروع این بازی قدرتمندانه از مربی آلمان دفاع کرد اما نگرانی‌های عمیقی وجود دارد درباره اینکه آیا تیم در مسیر صحیح حرکت می‌کند و آیا لوو می‌تواند اوضاع را تغییر دهد. او در این بازی برای صد و شصت و هشتمین بار روی نیمکت آلمان نشست و رکورددار شد اما بعید است از این دیدار خاطره خوشی داشته باشد.

مشکلات او با وضعیت فعلی بایرن‌مونیخ هم بی‌ربط نیست. تیم اول آلمان در چهار بازی آخر خود برد نداشته و فشار زیادی را متحمل می‌شود، پنج تا از بازیکنان اصلی لوو در ترکیب غول به دردسر افتاده هستند. نویر، بواتنگ، متز هوملز، جاشوا کیمیش و مولر در ترکیب اصلی بودند و شاید اعتماد به نفس پایین‌شان در تیم باشگاهی را به تیم ملی هم منتقل کردند.

حالا لوو و تیمش باید برای یک سفر سخت به پاریس و بازی با فرانسه خودشان را کاملا مهیا کنند، آنها دیگر طاقت سقوط از لیگ A بعد از حذف زودهنگام از جام جهانی را ندارند.

منبع: اسکای

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر