ورزش جهان / شناسه خبر: 87105 / تاریخ انتشار : 1397/7/22 00:46
|

آلمان که حذف فاجعه‌باری از جام جهانی روسیه داشت، در آمستردام شکست سنگین دیگری تجربه کرد تا موقعیت یواخیم لوو روی نیمکت این تیم متزلزل‌تر شود. آلمان در دومین بازی‌اش در لیگ ملت‌های اروپا با نتیجه سه بر صفر مغلوب هلند شد و با این تیم آشفته سه‌شنبه، شب سختی در خانه فرانسه، قهرمان جهان خواهد داشت.

میشائیل بالاک پیش از بازی گفته بود که لوو پس از جام جهانی باید به کارش پایان می‌داد؛ انتقادی که تونی کروس، هافبک آلمان را ناراحت کرده بود، ولی عملکرد ضعیف آلمان بخصوص در دفاع نشان داد که درخواست کاپیتان سابق این تیم غیرمنطقی نبوده.

آلمان پس از تساوی روز اول مقابل فرانسه به دنبال پیروزی بود و در نیمه اول مولر و ورنر فرصت‌های خوبی را از دست دادند. ولی تنها گل این نیمه را هلند زد و فان‌دایک در دقیقه 30 ریباند یک ضربه کرنر را وارد دروازه نویر کرد.

آمار ضعیف آلمان

لوو در نیمه دوم سانه و دراکسلر را هم به زمین فرستاد، ولی خط حمله این تیم همچنان بی‌رمق بود و هلند با سه مهاجم سریع بارها با ضدحملات برق‌آسا دفاع ناهماهنگ آلمان را به دردسر انداخت. این ضدحملات سرانجام نتیجه داد و دپای در دقیقه 87 و واینالدوم در دقیقه 90 دو گل دیگر زدند تا هلند بعد از 16 سال بتواند آلمان را شکست دهد.

این تنها آمار منفی آلمان در این بازی نیست. این اولین بار در تاریخ آلمان است که این تیم در سه بازی متوالی موفق به گل زدن نمی‌شود. آلمان در 12 بازی اخیر تنها سه بار برنده شده. این همچنین پنجمین شکست آلمان در سال 2018 است.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر