ورزش جهان / شناسه خبر: 87103 / تاریخ انتشار : 1397/7/21 20:28
|

مائوریتزیو ساری می‌گوید از این که به سرعت بین طرفداران چلسی محبوب شده و هواداران از نوع بازی تیمش استقبال می‌کنند، بسیار خوشحال است.

سرمربی چلسی گفت: «هوادارهای چلسی الان شیوه بازی چلسی را دوست دارند و این خیلی مهم است. آنها به بازی مالکانه و پاسکاری چلسی علاقه زیادی پیدا کرده‌اند. الان طرفدارهای چلسی اصطلاحی برای خودشان درست کرده‌اند به نام «ساری‌بال». این اصطلاح را به خاطر شیوه بازی ما استفاده می‌کنند. راستش وقتی می‌بینم در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی فیلم‌ کارهای تیمی و پاسکاری چلسی را به هم نشان می‌دهند، خیلی خوشحال می‌شوم. راستش برای من الان مثل یک رؤیاست که به اینجا رسیده‌ام و تا به این حد موفق بوده‌ام. وقتی برای شروع بازی به ورزشگاه می‌روم و می‌شنوم تماشاگرها با صدای بلند اسم من را می‌خوانند و اسم مائوریتزیو را به صورت کشیده و بامزه‌ای فریاد می‌زنند، لذت می‌برم. راستش طرفدارهای یک باشگاه این تشویق‌ها را برای مربی‌ای انجام می‌دهند که برایشان جام‌های زیادی برده، نه کسی مثل من که تازه به باشگاه آنها آمده. برای همین بیشتر لذت می‌برم.»

 

کلوپ هم از بازی ما لذت برد

ساری که با نشریه ایتالیایی کوردیره دلو اسپورت مصاحبه می‌کرد، در عین حال گفت لیورپول و منچسترسیتی از چلسی جلوتر هستند، چون مربیان این دو چند سال زودتر از او در این تیم‌ها مشغول به کار شده‌اند و برنامه‌هایشان را پیش برده‌اند: «به نظرم الان تیم چلسی فقط شصت هفتاد درصد آماده است. اما راستش لحظاتی هست که شما با وجود ناکامی از بازی تیم‌تان لذت می‌برید. مثل مسابقه با لیورپول که در لحظات آخر گل مساوی را خوردیم و پیروزی را از دست دادیم، اما با وجود این تساوی تلخ از نوع بازی تیم لذت بردیم. حتی یورگن کلوپ داشت از بازی چلسی لذت می‌برد. ده دقیقه قبل از گل مساوی لیورپول یورگن کلوپ را دیدم که کنار زمین داشت به من لبخند می‌زد، در حالی که ما توپ و میدان را در اختیار داشتیم. به کلوپ گفتم چرا داری می‌خندی؟ جواب داد: داری از بازی کیف می‌کنی نه؟ من هم گفتم: بله خیلی زیاد. کلوپ هم گفت: اتفاقاً من هم همینطور! بعد از مسابقه هم آمد سراغم و مثل یک دوست قدیمی من را بغل کرد.»

 

با هازار رابطه گرمی دارم

ساری درباره ادن هازار و پتانسیل نهفته او هم صحبت کرد و معتقد است ستاره چلسی هنوز هم می‌تواند رشد کند و در حلقه بسته سه بازیکن برتر جهان قرار بگیرد.

مربی ایتالیایی گفت: «نگاه هازارد به بازی خیلی مثبت است، اما همین نگاه او می‌تواند مانع پیشرفت‌اش هم باشد. چون الان بیشتر از همه به فکر لذت بردن از بازی است که این خیلی هم خوب است. اما با کمی تغییر در این نگرش می‌تواند باعث شود که تیمش جام‌های بیشتری ببرد و خودش جزو سه بازیکن برتر دنیا قرار بگیرد. فقط کافی است کمی سرش را بالا بگیرد و کل جهان را ببیند. متوجه می‌شود با کمی اصلاح در نوع بازی‌اش، می‌تواند دنیای فوتبال را تسخیر کند. هازارد احتیاج به این دارد که بیشتر در کارهای تیمی و جمعی شرکت کند، نه این که بخواهد یک‌ نفره مشکل را حل کند. خوشبختانه رابطه ما با هم خیلی خوب است. به تازگی حرف‌های بسیار قشنگی درباره کار من زده که بابتش متشکرم. راستش بعضی وقت‌ها وسوسه می‌شوم که از او به عنوان تک‌مهاجم نوک استفاده کنم، اما منصرف می‌شوم، چون الان فرصتش نیست. الان وقت این است که به مهاجمان نوکی که دارم مثل ژیرو و موراتا بیشتر وقت بدهم و از  آنها بیشتر استفاده کنم.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر