فوتبال ایران / شناسه خبر: 87077 / تاریخ انتشار : 1397/7/21 18:07
|
وقتی هیچ اولویتی برای رسیدگی به پرونده‌ها در کمیته‌های فدراسیون نیست

پرونده‌هایی که در کمیته‌ها خاک می‌خورند / از شجاعیان تا پیروانی و جباری

این موضوع قابل تأمل است که هیچ ساز و کاری برای اولویت بندی و شیوه رسیدگی به این پرونده‌ها وجود ندارد.

ایران ورزشی آنلاین / اولویت بندی‌ کمیته‌های انضباطی، استیناف، اخلاق و تعیین وضعیت در بررسی پرونده‌ها، یکی از مورد بحث‌ترین مسائلی است که شاید در نقد عملکرد کمیته‌های فدراسیون فوتبال بتوان مطرح کرد.

درست است که پرونده‌های بسیاری برای رسیدگی به این کمیته‌ها می‌رسند اما این موضوع قابل تأمل است که هیچ ساز و کاری برای اولویت بندی و شیوه رسیدگی به این پرونده‌ها وجود ندارد. همین باعث شده که پرونده‌ها برای رسیدگی، کاملاً براساس سلیقه انتخاب شوند و هرچه هیاهو درباره‌شان بیشتر باشد، زودتر به نتیجه می‌رسند.

آخرین نمونه‌ این انتخاب سلیقه‌ای را می‌توان در اعلام حکم قرارداد مهدی ترابی با تراکتورسازی و ماجرای سربازی آن دانست. در حالی که هنوز تکلیف شکایت باشگاه ماشین‌سازی بابت نقد شدن چک انتقال استقلالی‌ها، مشخص نشده است.

همین موضوع اعتراض هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی را بابت این تبعیض‌ها در پی داشته است. نصیرزاده بابت نقد نشدن چک‌های استقلال بارها با این باشگاه راه آمد و در نهایت مجبور شد پیگیری این ماجرا را برعهده کمیته تعیین وضعیت بگذارد و از باشگاه استقلال به این کمیته شکایت کند. با گذشت مدت‌ها از اعلام این شکایت اما هنوز رأیی برای این پرونده صادر نشده است. مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی تبریز در همین رابطه گفته: « چک آخری که باشگاه استقلال به ما ارائه کرده به مبلغ 300 میلیون تومان بوده که هنوز پرداخت نشده است. جالب است که کمیته تعیین وضعیت موضوع مهدی ترابی را به فوریت بررسی کرد اما در مورد پرونده شجاعیان هنوز رسیدگی صورت نگرفته است. کمیته تعیین وضعیت بالغ بر 1500 پرونده در دست بررسی دارد که برخی ها را به فوریت رسیدگی کرده درست مثل پرونده مهدی ترابی ولی با وجود اینکه ما در مورد شجاعیان اقدامات لازم را انجام داده و حتی هزینه رسیدگی هم پرداخت کردیم هنوز جوابی به ما داده نشده است.»

نکته جالب اینکه موارد مشابه پرونده شکایت باشگاه ماشین‌سازی از داریوش شجاعیان، خیلی زودتر مورد بررسی قرار گرفته‌اند و حکم متناسب با آن ها اعلام شده است اما پرونده شجاعیان هنوز در کمیته تعیین وضعیت خاک می‌خورد. از این نمونه‌ پرونده در فدراسیون فوتبال کم نیستند و پرونده‌های مجتبی جباری و افشین پیروانی، مدت‌هاست که بی‌نتیجه مانده است.

 

310 - 11

captcha
تازه ها
بیشتر