ورزش جهان / شناسه خبر: 87052 / تاریخ انتشار : 1397/7/21 16:46
|
گلزنی بونجاح، عفیف، الهیدوس و یونگ جونگ

خط و نشان السد، از سئول تا بلیدا

السد بعد از موفقیت ملی‌پوش‌های خود، باید آماده انجام بازی برگشت مقابل پرسپولیس شود. هر چند ستاره‌های السد، یک بازی ملی دیگر را نیز تجربه خواهند کرد اما آن‌ها نشان دادند در اوج آمادگی بسر می‌برند.

ایران ورزشی آنلاین /بازیکنان ملی‌پوش السد، در روزهای فیفا- اکتبر- درخشیدند و 4 گل به ثمر رساندند. اکرم عفیف و حسن‌الهیدوس دروازه اکوادور را باز کردند، بغداد بونجاح در بلیدا به بنین گل زد و یونگ جونگ نیز موفق شد دروازه بان مشهور تیم ملی اروگوئه- موسلرا – را در سئول تسلیم کند. السد بعد از موفقیت ملی‌پوش‌های خود، باید آماده انجام بازی برگشت مقابل پرسپولیس شود. هر چند ستاره‌های السد، یک بازی ملی دیگر را نیز تجربه خواهند کرد اما آن‌ها نشان دادند در اوج آمادگی بسر می‌برند و می‌توانند حریف خطرناکی برای پرسپولیس باشند. حالا یک بار دیگر، جمله معروف جلال حسینی را به یاد می‌آوریم: «فقط یک درصد راه صعود را رفته‌ایم.»

 

امیر اسدی/ السد، حریف پرسپولیس در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا، از ستاره‌های بسیاری در ترکیب خود سود می‌برد. ستاره‌هایی که یا عضو تیم ملی قطر هستند و یا برای کشورهایی نظیر الجزایر، لیبی و کره‌جنوبی بازی می‌کنند. بازیکنان ملی‌پوش السد، در روزهای فیفا- اکتبر- درخشیدند و 4 گل به ثمر رساندند.

حسن‌الهیدوس و اکرم عفیف در ترکیب تیم ملی قطر موفق شدند دروازه اکوادور را باز کنند. دیداری که در ورزشگاه خانگی السد- جاسم بن حمد- برگزار شد و دو بازیکن ملی‌پوش و مشهور السد، الکساندر دومینگوئز، دروازه‌بان باشگاه ولزسارسفیلد آرژانتین و تیم ملی اکوادور را تسلیم کردند. معز علی، بازیکن باشگاه الدحیل نیز دو گل دیگر تیم ملی قطر را به ثمر رساند تا بازی با برد 4 بر 3 این تیم به پایان برسد.

اکرم عفیف در سی و چهارمین بازی ملی خود، دهمین گل خود را برای قطر به ثمر رساند. این آمار برای یک بازیکن 21 ساله، آمار درخشانی است. حسن‌الهیدوس 27 ساله که سال‌هاست برای تیم ملی قطر بازی می‌کند، نود و دومین بازی خود را انجام داد و بیست و سومین گل خود را ثبت کرد. حسن‌الهیدوس مهاجم خطرناکی است که با این گل برای پرسپولیس در بازی برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا خط و نشان کشیده.

در الجزایر، بغداد بونجاح یکی از بازیکنان ثابت خط حمله این تیم آفریقایی بود. السودانی – مهاجم ناتینگهام‌فارست- روی نیمکت نشست تا بونجاح، بعد از چند روز پرحاشیه در السد به ترکیب تیم ملی الجزایر برسد و برای این تیم مقابل بنین گل بزند. این بازی را الجزایر با نتیجه 2 بر صفر برد تا در صدر جدول رده‌بندی گروه D  مقدماتی جام ملت‌های آفریقا بایستد. در این گروه، بنین با 4 امتیاز دوم است و گامبیا و توگو، هر کدام با 2 امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفته‌اند.

بونجاح در این بازی، چهاردهمین تجربه ملی‌اش را پشت سر گذاشت و پنجمین گل خود را زد. او در 26 سالگی، بازی‌های ملی زیادی انجام نداده اما آمار خوبی از خود به جا گذاشته. به طور میانگین، هر 3 بازی ملی یک گل زده که برای بونجاح و در سطح قاره آفریقا، به هیچ وجه آمار ضعیفی نیست.

وو یونگ جونگ، سومین بازیکن موفق السد در بازی‌های ملی بود. مدافع-هافبک تیم ملی کره‌جنوبی که جانشین مرتضی پورعلی‌گنجی در ترکیب السد شده. یونگ جونگ مقابل اروگوئه در ورزشگاه سئول، برای سی و ششمین بار در ترکیب تیم ملی کره‌جنوبی قرار گرفت و دومین گل خود را به ثمر رساند. یونگ جونگ که پیشتر برای جوبیلو ایواتا و ویسل‌کوبه در جی‌لیگ ژاپن بازی می‌کرد، دسامبر 2017 ،نخستین گل ملی خود را برابر ژاپن به ثمر رسانده بود.

اگر از گلزن‌ها فاکتور بگیریم، چند بازیکن دیگر از السد هم توانستند در ترکیب تیم ملی قطر بازی کنند. بازیکنانی نظیر پدرو میگوئل، عبدالکریم حسن، بوعالم خوخی و طارق سلمان. این بازیکنان گل نزدند اما از دلایل برد ارزشمند تیم ملی قطر مقابل اکوادور بودند.

السد بعد از موفقیت ملی‌پوش‌های خود، باید آماده انجام بازی برگشت مقابل پرسپولیس شود. هر چند ستاره‌های السد، یک بازی ملی دیگر را نیز تجربه خواهند کرد اما آن‌ها نشان دادند در اوج آمادگی بسر می‌برند و می‌توانند حریف خطرناکی برای پرسپولیس باشند. حالا یک بار دیگر، جمله معروف جلال حسینی را به یاد می‌آوریم: «فقط یک درصد راه صعود را رفته‌ایم.»

 

2-یک

 

captcha
تازه ها
بیشتر