ورزش ایران / شناسه خبر: 86938 / تاریخ انتشار : 1397/7/20 11:51
|

رکورد شکنی کاروان پاراآسیایی ایران /رویای دومی

کاروان ورزشی ایران برای بازیهای پاراآسیایی با هدف رسیدن به سومی به این بازی ها اعزام شد اما حالا در یک قدمی رسیدن به رده دوم است.

ایران ورزشی آنلاین / محسن وظیفه - خبرنگار اعزامی به اندونزی-کاروان ورزشی ایران در سومین دوره بازی های پاراآسیایی با رویای رسیدن به رده سوم راهی این بازی ها شد اما درخشش ورزشکاران جانباز و معلول این کاروان را در یک قدمی رسیدن به یک موفقیت بزرگ یعنی ایستادن در رده دوم قرار داده است.

چهار سال پیش کاوران ورزشی ایران در یک قدمی ایستادن در رده سوم بود آن هم با 37 مدال طلا اما ژاپنی ها آن موقع با کسب یک مدال طلا بیشتر یعنی با 31 مدال طلا این رویای ایران را از بین بردند اما حالا در جاکارتا ورق برگشته است و در پایان روز پنجم، ایران جایگاهی شگفت انگیز را برای خود رقم زده و حتی می تواند با موفقیت ورزشکاران در روز ششم این جایگاه را بهبود ببخشد.

در بازی های اینچئون 2014 کاروان ورزشی ایران با 200 ورزشکار و در 16 رشته حضور داشت اما در این دوره ایران فقط در 13 رشته و با 208 ورزشکار حضور دارد. یعنی رشته های شرکت کننده کاهش یافته که در بین آنها فوتبال 5 نفره و 7 نفره دیده می شود که ایران می توانست در این دو رشته به طلا برسد اما مسولان برگزاری مسابقات قید این دو رشته را زدند. نعداد ورزشکاران هم نسبت به چهار سال پیش رشد زیادی نداشته و فقط 8 نفر به جمع کاروان قبلی اضافه شدند.

با این وجود در نتایج کاروان ایران با پایان روز پنجم پیشرفتی شگفت انگیز دیده می شود. کسب 40 مدال طلا یعنی شکست رکوردی که چهار سال پیش در بازی های اینچئون ثبت شده بود. در بازی های 2014 اینچئون کاروان ورزشی ایران با 37 طلا رکرود بازی های 2010 گوانگ ژو را که 27 مدال طلا کسب کرده بود را شکست و حالا هم با 40 مدال طلا در پایان روز پنجم رکورد  اینچئون را شکست. پیشرفتی چشمگیر در چهار سال اخیر که نشان از حرکت صحیح و اصولی ورزش های پارالمپیکی ایران دارد. در روزهای ابتدایی که کاروان اعزام شد و یا حتی در پیش بینی های قبل از آن هدف فقط حفظ چهارمی و رویا رسیدن به رده دومی بود اما این پیش بینی ها در حین مسابقات تغییر کرد و با توجه به موفقیت هایی که نصیب کاروان ورزشی ایثار و امید شد؛ حفظ رده سومی که از روز سوم نصیب ایران شده بود قبل از پایان مسابقات تقریبا قطغی است و صعود به رده دوم رویای دست یافتنی است و با اندکی خوش شانسی می توان به یک موفقیت کم نظیر رسید.

حال باید منتظر ماند و دید آیا دومین رویای ایران یعنی دومی در جاکارتا محقق می شود و یا اینکه همانند چهار سال پیش باید منتظر ماند و چهار سال دیگر رسیدن به این عنوان مهم را جشن گرفت. 

4

captcha
تازه ها
بیشتر