ورزش ایران / شناسه خبر: 86930 / تاریخ انتشار : 1397/7/19 13:22
|

ایران ورزشی آنلاین / محسن وظیفه - خبرنگار اعزامی به اندونزی / تیر و کمان ایران این شانس را داشت که در فینال مسابقات w1  (میکس ریکرو و کامپوند) دو نماینده داشته باشد اما مجید کاکوش در یک لحظه غفلت و با یک امتیاز کمتر به فینال نرسید. او البته به برنز رسید اما این مدال هم خیلی خوشحالش نکرد. این کماندار فقط طلا می خواسته و حالا از اینکه به این خواسته اش نرسیده، دلزده است.: «باید به فینال می‌رسیدم اما نمی‌دانم چه اتفاقی رخ داد که من شانس حضور در فینال را از دست دادم. از شانس ما در روز مسابقه مقدماتی توفان به راه افتاد. سر خط یک‌جور باد بود، ته خط جور دیگر. البته نمی‌خواهم توجیه کنم.»

کاکوش درباره برنامه‌اش برای آینده حرف قابل تاملی دارد: «آینده‌ای در کار نیست. من بعد از بازی‌های پاراآسیایی خداحافظی می‌کنم. وقتی قرار است در مسابقه‌ای به هدف نرسی چرا باید برای آن مدام تلاش کنی؟ من در پارالمپیک حضور داشتم و شاید هیچ‌کسی، دیگر نتواند به آن برسد. قبل از من هم کسی موفق به حضور در پارالمپیک در این رشته نشده بود اما واقعا این همه تلاش به کجا رسید؟ این همه زحمت می‌کشیم اما یک باد یا یک اتفاق همه چیز را به هم می‌ریزد. از همه بدتر اینکه هرگز این تلاش‌ها دیده نمی‌شود.»

کاکوش با انتقاد از تبعیض‌ها حرف‌هایش را ادامه می‌دهد: «خسته شدم از این دیده نشدن‌ها. تا چه زمانی باید تلاش کنیم و دیده نشویم؟ مگر ما چه چیزی از افراد سالم کم داریم؟ مسابقات آنها کامل و زنده پوشش داده می‌شود. همه‌جوره حمایت می‌شوند و همه‌جوره هم دیده می‌شوند اما ما چطور؟ خیلی از افراد سالم نان خود را مدیون امثال ما هستند که امروز مجبور هستند روی ویلچر بنشینند، اما ظاهرا این موارد را فراموش کرده‌اند.»

او در پاسخ به این سوال که چرا تا این اندازه مایوس شده؟ می‌گوید: «یاس زمانی به‌وجود می‌آید که آدم احساس کند کار بیهوده انجام می‌دهد. خیلی کارم بیهوده بوده که نتوانستم به مدال طلا برسم. دیگر هم قصد ندارم برای انجام این کار بیهوده خودم را به کشتن بدهم. الان قلبم تحت فشار است و نمی‌خواهم قلبم از کار بیفتد. با امید رسیدن به طلا آمدم اما حالا برای برنز باید مبارزه کنم. البته که تمام تلاشم را می‌کنم اما دیگر کافی است. نمی‌خواهم مدام بازنده باشم.»

این ملی پوش که بعد از ابراهیم رنجبر در این رشته نماینده ایران شد، می گوید:« همه سعی ام را کردم که جانشین شایسته ای برای این قهرمان بزرگ باشم اما شرایط به گونه ایست که نمی توانم بیشتر از این ادامه بدهم.» 

 

captcha
تازه ها
بیشتر