ورزش جهان / شناسه خبر: 86906 / تاریخ انتشار : 1397/7/18 17:42
|

در لیگ‌های انگلیس، ایتالیا، اسپانیا و بوندس‌لیگا بازیکنانی در صدر جدول گلزنان قرار دارند که در شروع فصل کمتر کسی تصور می‌کرد در این جایگاه حضور داشته باشند.

کریستف استوانی، کریستین پیاتک، پاکو آلکاسر و ادن هازار به ترتیب بهترین گلزنان لیگ‌های اسپانیا، سری A ایتالیا، بوندسلیگا و لیگ برتر انگلیس هستند و توانسته‌اند نام‌های همیشگی را کنار بزنند.

ذخیره کاوانی، بالاتر از مسی

در لیگی که لیونل مسی، آنتوان گریزمان، لوییس سوارس، گرت بیل، دیه‌گو کاستا، کریم بنزما و ... قرار دارند کریستین استوانی، ذخیره کاوانی در تیم ملی اروگوئه بهترین گلزن است.

استوانی با پیراهن خیرونا در هشت بازی، هشت گل به ثمر رسانده است. او در فصل گذشته با ۲۱ گل در میان پنج گلزن برتر لالیگا قرار گرفت. مهاجم اروگوئه‌ای در این فصل موفق شده مقابل سلتاویگو، بارسلونا و ایبار دبل کند و همچنین دروازه ویارئال و اوئسکا را باز کرده است.

استوانی در سال ۲۰۰۹ وقتی بیشتر به خاطر دوستی‌اش با کاوانی مشهور بود به آلباسته در دسته دوم اسپانیا رفت، ولی به تدریج توانست نام خودش را مطرح کند.

آندره سیلوا با هفت گل زده در جایگاه دوم گلزنان لالیگا قرار دارد. مهاجم پرتغالی سویا در شروع مقابل رایو وایکانو هت‌تریک کرد، سپس برابر رئال مادرید دو گل به ثمر رساند. او مقابل لوانته و ایبار نیز گلزنی کرد تا رکورد خود را به هفت گل برساند. او فصل گذشته برای میلان در ۲۴ بازی تنها دو گل زده بود. مسی با 6 گل در رده سوم است.

---

پیچیچی ۴ میلیون یورویی

کریستف پیاتک که سال گذشته با قراردادی ۴ میلیون یورویی به جنوا پیوست، در هفت بازی این فصل توانسته ۹ گل بزند. او در حالی بهترین گلزن سری A محسوب می‌شود که بالاتر از مهاجمانی همچون کریستیانو رونالدو (۴ گل) و اینسینیه (۶ گل) قرار دارد.

---

آلکاسر، هر ۱۳ دقیقه یک گل!

پاکو آلکاسر به دوران اوج خود برگشته و حالا بهترین گلزن بوندس‌لیگا محسوب می‌شود. او بهترین رکورد گلزنی در یک مدت کوتاه را به ثبت رسانده است. مهاجم دورتموند ۶ گل در ۸۱ دقیقه به ثمر رسانده است یعنی هر ۱۳ دقیقه یک گل. بازیکن اسپانیایی مقابل آگزبورگ هت‌تریک کرد، دو گل برابر بایر لورکوزن به ثمر رساند و یک بار مقابل اینتراخت فرانکفورت گلزنی کرد. روبرت لواندوفسکی برترین گلزن فصل قبل تنها نصف بازیکن اسپانیایی گلزنی کرده است. آلکاسر درحالی بارسلونا را در فصل گذشته ترک کرد که در ۶۹۴ دقیقه تنها ۴ گل به ثمر رسانده بود.

 

---

پاسوری که آقای گل شد

ادن هازار که در چلسی معمولا به عنوان گلساز شناخته می‌شود این فصل در نقش گلزن ظاهر شده و با 7 گل زده بالاتر از مهاجمانی همچون آگرو و کین قرار دارد. آنها دو گل کمتر از ستاره بلژیکی چلسی زده‌اند. محمد صلاح بهترین گلزن فصل گذشته این لیگ تنها سه گل به ثمر رسانده است.

هازار در مجموع فصل گذشته ۱۲ گل به ثمر رساند و بهترین رکوردش را در فصل ۱۷ -۲۰۱۶ به ثبت رساند که توانست در ۳۶ بازی ۱۶ بار گلزنی کند.

 

 
 
12

 

captcha
تازه ها
بیشتر