فوتبال ایران / شناسه خبر: 86899 / تاریخ انتشار : 1397/7/18 17:22
|

هرقدر هم فضای پرسپولیس تلطیف شود / جای طارمی خالی نیست

دیگر نه کسی به مناسبت بازگشتش تونل افتخار درست می‌کند و نه جای او در تیم یکدست و یکدل برانکو خالی است.

ایران ورزشی آنلاین / اینکه می‌گویند برانکو مهدی طارمی را نمی‌خواهد یک بحث است و تلطیف فضای پرسپولیس از سوی حمیدرضا گرشاسبی، سیدجلال حسینی و کریم باقری درباره طارمی بحث دیگر.

مصاحبه‌های مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، کریم باقری و مهدی طارمی در هفته اخیر را اگر مرور کنید، به یک جمله مشترک در همه آن‌ها خواهید رسید. همه به نوعی در ماجرای محرومیت پرسپولیس از حضور در پنجره نقل و انتقالاتی، از بار گناه مهدی طارمی می‌کاهند و آن را به دوش مدیریت قبل باشگاه می‌اندازند. گویا طارمی کمترین تقصیری ندارد در همه دردسرهایی که برای این باشگاه درست کرده بود.

درست است که همین حالا هم پرسپولیسی‌ها می‌توانند ادعا کنند که بارها گفته‌اند طارمی و رضاییان را نمی‌خواهند اما آن‌ها نمی‌توانند تلاش‌های زیادی را کتمان کنند که برای بازگرداندان این دو بازیکن از سوی عده‌ای صورت می‌گیرد. تلاش‌هایی که همین مصاحبه‌ها و کم کردن بار تقصیر طارمی شاید بتواند آن‌ها را به ثمر برساند.

از یک سو عده‌ای در تلاش هستند تا این دو بازیکن را به تیم برانکو بازگردانند و تلاش‌های خود را برای رسیدن به این هدف مدت‌هاست که شروع کرده‌اند. از سوی دیگر مصاحبه‌های اخیر پرسپولیسی‌ها می‌تواند فضا را برای بخشش طارمی فراهم ‌کند.

در چنین فضایی اما هیچ یک از این اقدامات باعث نمی‌شود که هواداران ذره‌ای از مشکلاتی که طارمی برای پرسپولیس درست کرده را فراموش کنند. از جریمه مالی و محرومیت سنگین نقل و انتقالاتی تا فایل صوتی او در گفت و گو با حسین هدایتی که گفته بود: «حاجی فقط به عشق خودت برمی‌گردم.»

در تک تک لحظه‌های این یک سال محرومیت، هر بار پرسپولیس با کمبود مهره مواجه می‌شد یا نگرانی نتیجه نگرفتن به سراغ هواداران می‌آمد، طارمی اولین اسمی بود که در ذهن‌شان تداعی می‌شد. کسی که اگر او را مسبب اصلی محرومیت سرخ‌ها ندانیم نمی‌توانیم سهم کمی از این تقصیر را به حسابش بنویسیم.

مهم‌تر اینکه هیچ یک از این‌ها حتی لحظه‌ای برای هواداران پرسپولیس فراموش نمی‌شود و هیچ‌کس در پرسپولیس چشم‌انتظار بازگشت مهدی طارمی و رامین رضاییان نیست.

دیگر نه کسی به مناسبت بازگشتش تونل افتخار درست می‌کند و نه جای او در تیم یکدست و یکدل برانکو خالی است.

حتی اگر همه تقصیرها را هم به گردن مدیران سابق پرسپولیس و طاهری بیندازند، باز هم کسی طارمی را در پرسپولیس پذیرا نیست. بدون شک خود او هم وقتی با آن سبک و سیاق از پرسپولیس جدا شد، می‌دانست که این جدایی دیگر بازگشتی ندارد.

 

390 – 2

captcha
تازه ها
بیشتر