فوتبال ایران / شناسه خبر: 86872 / تاریخ انتشار : 1397/7/18 15:58
|
شوک بزرگ و فساد مالی در فوتبال بلژیک

موجی بیات دستگیر شد / نام کاوه و امید و بقیه در میان است

دو ماه قبل انتقال گرانقیمت کاوه رضایی از شارلروا به کلوب بروژ توسط موجی بیات انجام شد که شوک بزرگی در تاریخ انتقالات داخلی فوتبال بلژیک بود و به همین دلیل حساسیت‌ها به حداکثر رسیده است.

ایران ورزشی آنلاین / چهارشنبه صبح پلیس فدرال بلژیک با دستگیری یک ایجنت‌ معروف، فوتبال اروپا و بلژیک را تحت تاثیر قرار داد.

به نقل از روزنامه معتبر لو سوار بلژیک، پلیس بعد از مدت‌ها تحقیق و بازرسی، به این نتیجه رسید که شماری از داوران، مدیران، دو ایجنت و مربیانی را به اداره فدرال فرابخواند تا بازجویی‌های خود را به طور جدی و سختگیرانه در مورد پولشویی، فرارمالیاتی، پول‌های غیر قانونی و غیر شفاف در مورد چندین انتقال و البته با تمرکز روی دو باشگاه بزرگ اندرلشت و بروژ، ادامه دهد.
در گزارش اولیه روزنامه‌ها و سایت‌های بلژیک این خبر به صورت ویژه آمده است که موجی بیات یکی از فعالان برجسته نقل و انتقالات بعد از بازرسی منزلش بازداشت شده است.
موجی بیات قبل از این، مدیر باشگاه شارلروا بود و بسیاری از انتقال‌های بررگ توسط او انجام شده بود، او رابطه خوبی با سرمربی اندرلشت، سرمربی فعلی استاندارد لیژ پرودوم  و ایوان لکو مربی بروژ دارد و بسیاری از انتقال‌ها در اندرلشت فقط از کانال او انجام می‌شد.
دژان ولکوویچ، دیگر ایجنت فعال در بلژیک هم توسط پلیس دستگیر شده ولی در مورد او گمانه‌های مشکوک کمتری وجود دارد. دو داور هم تحت بازجویی پلیس قرار دارند.
باشگاه کلوب بروژ بعد از غیبت ایوان لکو در تمرین صبح چهارشنبه رسما اعلام کرد: ما نهایت همکاری را با پلیس  برای تحقیقات خواهیم کرد و هیچ چیزی برای پنهان کردن نداریم.
 
---
 
دو ماه قبل انتقال گرانقیمت کاوه رضایی از شارلروا به کلوب بروژ توسط موجی بیات انجام شد که شوک بزرگی در تاریخ انتقالات داخلی فوتبال بلژیک بود و به همین دلیل حساسیت‌ها به حداکثر رسیده است. موجی بیات حالا مجبور است در مورد تمام کارهای خود توضیح دهد  که در این میان انتقال نورافکن و قلی‌زاده به شارلروا و محمد نادری به کورتریک توسط او و مستقیم انجام شده است.
 
 
افشاگری نناد پتروویچ، مدیربرنامه معروف بسیاری بازیکنان در لیگ بلژیک درباره موجی بیات را اینجا بخوانید:
 

 

 
12
captcha
تازه ها
بیشتر