ورزش ایران / شناسه خبر: 86760 / تاریخ انتشار : 1397/7/17 15:15
|
بازی‌های پاراآسیایی - روز سوم

احمدی و اولاد طلایی های دو و میدانی/دومین طلا بر گردن جوانمردی/ هت تریک طلایی ایزدیار

سومین روز بازی‌های پاراآسیایی با رقابت نمایندگان ایران در رشته‌های دو و میدانی، تیراندازی، جودو، بسکتبال با ویلچر، تیر و کمان، وزنه برداری، گلبال و والیبال نشسته آغاز شد.

ایران ورزشی آنلاین / سومین روز بازی‌های پاراآسیایی با رقابت نمایندگان ایران در رشته‌های دو و میدانی، تیراندازی، جودو، بسکتبال با ویلچر، تیر و کمان، وزنه برداری، گلبال و والیبال نشسته آغاز شد.

شنا

سیدمهدی میردهقان که همراه با شناگرانی از ژاپن، کامبوج، کره جنوبی و تایلند در ماده 200 متر مختلط کلاس SM11 رقابت می‌کرد در نهایت به مقام پنجمی رسید.

*شاهین ایزدیار که در رشته شنا ماده 200 متر مختلط کلاس SM10 همراه با شناگرانی از کره شمالی، مالزی، قزاقستان و هند به آب پریده بود، در نهایت توانست طلای دیگری برای ایران به دست بیاورد. این سومین طلای ایزدیار در این رقابت‌ها است.

دوومیدانی

* احمد اجاقلو در کلاس T45/46/47 ماده دوی 200 متر با ثبت زمان 22:53 ثانیه به مدال برنز رسید. در این بخش هاو وانگ از چین با رکورد 21:71 ثانیه اول شد و ریزال باگاس از اندونزی با حدنصاب 22:36 ثانیه عنوان دوم و مدال نقره را به خود اختصاص داد.

* عذرا مهدوی‌کیا امروز به مصاف رقبای خود در ماده پرتاب نیزه کلاس F12/13 رفت و با ثبت رکورد 32.24 متر به مدال برنز رسید. ژائو پیوپینگ از چین با رکورد 44.96 متر اول شد و نماینده چین تایپه حدنصاب 34.26 متر را برجای گذاشت و به مدال نقره دست یافت.

* هاجر صفرزاده در دوی 200 متر بانوان کلاس T22 به مصاف حریفانش رفت که در پایان با ثبت زمان 27:94 موفق به کسب مدال نقره شد. دونده تایلندی با 27:84 به مدال طلا رسید.

* مهدی اولاد در ماده پرتاب وزنه کلاس F11 با پرتابی به طول 14 متر به مدال طلا رسید. نورمحمد آرخی در همین ماده با حدنصاب 12.64 متر موفق به کسب مدال نقره شد. پرتابگر هندی با حدنصاب 11.16 متر به مدال برنز رسید و آرین لطفی، دیگر نماینده کشورمان در این ماده با رکورد 11.16 متر به عنوان چهارمی بسنده کرد.

* سولماز بازرگان، نماینده کشورمان در ماده پرتاب دیسک بانوان کلاس ادغامی F43/44,F62/64  به مصاف حریفانش رفت که در نهایت با پرتابی به طول 29.94 متر به مدال برنز رسید. پرتابرگران چینی در این ماده با رکوردهای 39.01 و 36.95 متر طلا و نقره گرفتند. نماینده چین با پرتابی به طول 39.01 متر رکورد جهان را در این دسته شکست.

* سامان پاکباز در کلاس F12 پرتاب وزنه با رکورد 15.19 متر به مدال نقره رسید. مسعود حیدری نیز با حدنصاب 14.47 متر مدال برنز کسب کرد. در این بخش البک سلطانوف از ازبکستان با پرتابی به طول 15.67 متر اول شد.

* محمدرضا احمدی در ماده پرتاب وزنه کلاس F33 با پرتابی به طول 9.92 متر ضمن شکستن رکورد آسیا به مدال طلا رسید. مهدی علیزاده در همین ماده و با رکورد 9.34 متر موفق به کسب مدال برنز شد.

تیراندازی

* رقابت‌های تپانچه بادی بانوان 10 متر کلاس Sh1 با مسابقه ساره جوانمردی، سمیرا ارم و عالیه محمودی برگزار شد که در پایان هر سه نماینده کشورمان به فینال راه یافتند و سمیرا ارم بعد از تغییر قوانین رکورددار مرحله مقدماتی این ماده در بازی‌های پاراآسیایی شد. سمیرا ارم با 569/16  امتیاز در صدر قرار گرفت. ساره جوانمردی با  561/14  امتیاز در جای دوم ایستاد و عالیه محمودی با  548/7 امتیاز هفتم شد و هر سه تیرانداز کشورمان به فینال راه یافتند.

در فینال تپانچه 10 متر بادی کلاس Sh1 تیراندازی بازی های پاراآسیایی با حضور ساره جوانمردی، سمیرا ارم و عالیه محمودی و تیراندازانی از کشورهای کره جنوبی، تایلند و چین برگزار شد ساره جوانمردی در مصافی ایرانی با کسب 237/6 امتیاز عنوان قهرمانی را کسب کرد و طلا گرفت. سمیرا ارم صاحب نشان نقره شد.عالیه محمودی نیز هشتم شد.

*مجید فلاح اردشیر، تنها نماینده مردان ایران در رقابت‌های تپانچه بادی 10 متر شرکت کرد و با کسب 554/10 امتیاز به فینال راه یافت. مجید فلاح اردشیر در فینال رقابت‌های پاراتیراندازی برابر حریفانی از هند، چین، ازبکستان، سنگاپور و هند قرار گرفت و با امتیاز 111/3 در جایگاه هشتم قرار گرفت. در این ماده نروال از هند قهرمان شد. عناوین دوم و سوم نیز به تیراندازان چین رسید.

جودو

* امید جعفری در وزن 81- کیلوگرم که در دور نخست با قرعه استراحت روبه‌رو شده بود در دور دوم با امتیاز ایپون حریف فلیپینی را شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد.وی در  این مرحله برابر نوربیگ میرزایف ازبکستانی  قرار گرفت و در نهایت با امتیاز ایپون نتیجه را به قهرمان جهان و پارالمپیک واگذار کرد. امید نوری جعفری در ادامه مسابقات امروز عصر برای کسب عنوان سوم تا پنجم به مصاف حریفان خود می‌رود.

*علی عباس‌نژاد در مبارزه نخست خود حریف هندی را مغلوب کرد و در دور دوم برابر حریف کره‌ای قرار گرفت، اما نتوانست از سد وی عبور کند.عباس‌نژاد، جودو کار نابینای وزن 73- کیلوگرم کشورمان باید در مرحله بعد برابر رقیب ژاپنی قرار گیرد و در صورت برتری به  گروه شانس مجدد خواهد رفت.

 

تیراندازی با کمان

 

*در مسابقات میکس ریکرو تیم ایران با ترکیب زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی توانست با برتری مقابل کره‌جنوبی به فینال برسد. تیم نعمتی و رحیمی در مسابقه فینال هم برای کسب مدال طلا به مصاف چین خواهد رفت.

* در میکس کامپوند تیم ایران با ترکیب هادی نوری و راضیه شیرمحمدی با غلبه بر کره‌جنوبی به فینال رسید. این تیم هم در فینال باید به مصاف چین برود.

والیبال نشسته

*تیم ملی والیبال نشسته بانوان در سومین دیدار خود برابر چین به میدان رفت و نتیجه را 3 بر صفر و با امتیازات 25-15، 25-14 و 25-12 واگذار کرد.

*تیم مردان کشورمان نیز در سه گیم متوالی و با امتیازات 25-18، 25-12 و 25-15 مقابل چین به پیروزی رسید.

گلبال

*تیم ملی بانوان ایران از ساعت 9 به وقت محلی برابر تیم چین قرار گرفت و نتیجه را 10 بر یک واگذار کرد.

*تیم ملی گلبال مردان کشورمان ظهر امروز به وقت محلی برابر تیم عراق به زمین رفت و توانست با نتیجه 14 بر 9 به پیروزی برسد.

وزنه‌برداری

وزنه برداران دسته ٦٥ کیلوگرم مردان به روى تخته رفتند که در پایان حمزه محمدى نماینده کشورمان موفق به کسب مدال برنز شد. محمدى در دو حرکت خود به ترتیب موفق به مهار وزنه‌هاى ١٨١ و ١٨٥ کیلوگرم شد. او در حرکت سوم در مهار وزنه 190 کیلوگرم ناکام ماند.

بسکتبال با ویلچر

تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان کشورمان در دیدار برابر تیم تایلند با نتیجه 89 بر 56 به پیروزی رسید.

captcha
تازه ها
بیشتر