فوتبال ایران / شناسه خبر: 86718 / تاریخ انتشار : 1397/7/16 17:03
|

ایران ورزشی آنلاین / زهرا اسدی/ انتشار خبر غیبت ژاوی در بازی برگشت نیمه‌نهایی و محرومیت آقای گل لیگ قهرمانان چه می‌تواند باشد جز جوسازی رسانه‌های قطری که می‌ترسند از تکرار سرنوشت الدحیل برای السد؟ آنها اتفاقا به خوبی و حتی بهتر از ما آگاهند به سختی کارشان در ورزشگاه پر از تماشاگر آزادی. برای همین هر روز خبر غیبت یکی از مهره‌های اصلی‌ السد را منتشر می‌کنند برای ضعیف جلوه دادن این تیم و آسودگی خاطر پرسپولیس. حتی آن یازده بازیکنی که از السد به تیم‌ملی قطر رفته‌اند، یک هفته پیش از سفر به تهران به اردوی السد بازمی‌گردند و به اندازه‌ی کافی فرصت دارند برای استراحت و تمرین. این پرسپولیس است که باید زرنگ باشد و گول جوسازی‌های حریف را نخورد و تا پیش از سوت پایان بازی برگشت، از فینالیست شدنش مطمئن نباشد.

یک گلِ زده در خانه‌ی حریف و هزاران تماشاگری که رویای‌شان را در بازی برگشت پرسپولیس و السد می‌جویند، صعود به فینال را حتما آسان‌تر خواهد کرد اما در مورد کافی بودنش نمی‌توانیم تردید نکنیم. برای فینالیست شدن، پرسپولیس به فاکتور مهم‌تری نیاز دارد: زیر پا گذاشتن غرورش. برای تن دادن به این غرور همان پیروزی تاریخی برابر الدحیل و یا حتی پیروزی سخت‌تر در خانه‌ی السد مگر کم است؟ آنهم برای تیمی مثل پرسپولیس که نیمه‌ی خالی وجودش را با بازیکنانی کم‌تجربه پر کرده و اگر هم می‌بینی که مقتدرانه پای فینال لیگ قهرمانان ایستاده، از جسارت و سخت‌کوشی‌اش است.

به قول برانکو اما کار این تیم وقتی با السد تمام می‌شود که به فینال برسد و این صعود ممکن نیست مگر با تکرار بازی‌های اخیر برابر الدحیل و السد که وقتی «ایران» پشتت باشد و نامت را مدام در آسمان آزادی فراد کنند، آنقدرها هم سخت به نظر نمی‌رسد. فقط کمی مراقبت می‌خواهد و چندین برابرِ آن، تلاش. خوبی‌اش این است که هم محرومیت برانکو تمام شده و هم کمال و انصاری به ترکیب برگشته‌اند.

هر چند جای ماهینی خالی خواهد بود و عالیشاه هم تقریبا شانسی برای بازی کردن ندارد. از طرفی نوراللهی این چند هفته را در اردوی تیم‌ملی می‌گذراند و نمی‌تواند در تمرینات تاکتیکی پرسپولیس حضور پیدا کند اما حتی این موضوع هم به اندازه‌ی غروری که در کمین نشسته، تیم برانکو را به خطر نمی‌اندازد. فقط کافی است پرسپولیس خودش باشد و با تمامِ جان بخواهد جام را.

این تیم از یک طرف باید مراقب خودش باشد و از سویی دیگر بی‌توجه به ترفندهایی که حریف قطری برای گمراه کردنش به آنها چنگ می‌اندازد. این ترفند چه اعلام خبر غیبت ژاوی در بازی برگشت باشد و چه شایعه‌ی محرومیت بغداد بونجاح که البته این بار دستش به دروازه‌ی پرسپولیس نرسید. درست یک روز بعد از خط خوردن ژاوی از فهرست بازی با السیلیه، از دوحه خبر آوردند که آقای گل الجزایری لیگ قهرمانان از بازی برگشت نیمه‌نهایی محروم خواهد شد.

بعد از تساوی یک - یک السد و السیلیه، بونجاح در اعتراض به داور پیراهن السد را از تن درآورد و به زمین کوبید و حالا رسانه‌های قطری ادعا کرده‌اند که باشگاه این بازیکن را محروم خواهد کرد. محرومیت پیش از بازی حیثیتی برابر پرسپولیس؟ باورش ساده‌لوحی است. درست مثل پذیرفتن غیبت ژاوی که حتی نگفتند چطور و از چه ناحیه‌ای آسیب دیده و به نظر می‌رسد برای گمراه کردن پرسپولیس و برانکو آن را مطرح کرده‌اند. 

در این میان یک موضوع دیگر هم باعث خوشحالی ایرانی‌ها شد و آن، حضور 9 بازیکن السد در تیم‌ملی قطر بود. البته برشم، میگوئل، الهاجری، سلمان، عبدالکریم، خوخی، علی، الهیدوس و عفیف به اردوی قطر رفته‌اند اما همه‌ی آنها بعد از بازی تدارکاتی جمعه برابر اکوادور به السد برمی‌گردند و بغداد بونجاح و جونگ وو یونگ هم یک هفته پیش از سفر کاروان تیم السد به تهران.

2 – 470

captcha
تازه ها
بیشتر