فوتبال ایران / شناسه خبر: 86714 / تاریخ انتشار : 1397/7/16 16:20
|

ایران ورزشی آنلاین / سمیرا شیرمردی/ پارس جنوبی جم این فصل شرایط خوبی به لحاظ مالی ندارد. اعضای این تیم تا الان هیچ دریافتی نداشتند که این مساله روی نتایج تیم هم تاثیر منفی گذاشته است. اگرچه همه می‌دانند مشکلات اصلی پارس جنوبی جم به مسائل مالی برمی‌گردد اما این روزها خبر می‌رسد به مهدی تارتار سرمربی تیم، اولتیماتوم دادند تا در 3 بازی آینده، شرایط تیم را بهتر کند. این مساله هنوز تایید یا تکذیب نشده اما صحبت‌های مدیرعامل باشگاه که گفته از نتایج راضی نیستم، کمی عجیب به نظر می‌رسد. حالا باید منتظر ماند و دید بعد از این 3 بازی چه اتفاقاتی می‌افتد. آیا رضاییان دست از حمایت همیشگی‌اش از تارتار برمی‌دارد یا اینکه این روند را ادامه خواهد داد.

 

معمولا از تیم‌هایی که به تازگی وارد لیگ برتر می‌شوند، انتظار چندانی نمی‌رود. این تیم‌ها معمولا برای بقا در لیگ برتر تلاش می‌کنند و اینکه نهایتا به رده‌های میانی جدول برسند. اکثر تیم‌هایی هم که از لیگ یک به لیگ برتر می‌آیند معمولا در فصل اول حضورشان یا در خطر سقوط هستند یا سقوط می‌کنند اما در این میان تیمی هم بود که خود را به عنوان مدعی اول قهرمانی لیگ برتر معرفی کرد. آن تیم هم پارس جنوبی جم بود. پارسی‌ها در اولین حضورشان در لیگ برتر آنقدر خوب کار کردند که خیلی زود مدعی اصلی قهرمانی شدند. آنها هفته‌ها در رده اول جدول و بالاتر از مدعیانی مثل پرسپولیس، استقلال، ذوب‌آهن، سپاهان و... قرار گرفتند اما در نیم فصل دوم همه چیز تغییر کرد. در واقع در ابتدا شکست مقابل پرسپولیس که رقیب اصلی‌اش بود، در آن بازی عجیب که محسن فروزان پشت پنالتی رفت و آن را از دست داد و بعد هم مشکلات مالی باعث شد این تیم صدر جدول را از دست بدهد و به رده‌های پایین‌تر برود. پارس جنوبی اگرچه توقعات را بالا برده بود اما بدون شک کسب رده پنجم جدول لیگ هفدهم اتفاق بزرگی بود. به گفته اعضای تیم پارس جنوبی جم، شاید اگر مشکلات مالی نبود این تیم حداقل می‌توانست آسیایی شود اما این اتفاق نیفتاد. با توجه به اینکه خیلی‌ها از جمله مسئولان باشگاه پارس جنوبی جم، مشکلات مالی را دلیل اصلی از دست دادن صدر جدول و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا می‌دانند اما این مشکل همچنان حل نشده و ادامه دارد.

در واقع همین مشکلات مالی هم باعث شد تعداد زیادی از بازیکنان پارس جنوبی این تیم را ترک کنند و به تیم‌هایی بروند که حداقل مشکل مالی زیادی نداشته باشند. این مساله کار را سخت‌تر کرد اما مهدی تارتار به اصرار مسئولان باشگاه پارس جنوبی جم در این تیم ماند تا کارش را دنبال کند. تارتار می‌دانست انتظارات از او و تیمش بالا رفته اما فکر می‌کرد مشکلات مالی که همه از آن خبر داشتند، این توقعات را کمی پایین بیاورد اما اینطور نشد. تارتار یک بار هم در همین فصل قهر کرد و سر تمرین نرفت اما این بار هم به اصرار مسئولان باشگاه پارس جنوبی جم و به خواست بازیکنان، برگشت تا بلکه مشکلات حل شود اما خبری نشد که نشد.

مشکلات نه تنها حل نشد، بلکه بازیکنان معترض شدند و دیگر انگیزه زیادی برای بازی کردن ندارند. آنها 4 ماه است که هیچ دریافتی ندارند که این مساله برایشان نگران‌کننده شده. چراکه فکر می‌کردند با قهر تارتار و البته تلاش باشگاه، مشکلات خیلی زود حل شود اما خبری از پول نشد. این مسائل باعث شد پارس جنوبی جم افت عجیبی داشته باشد. آنها اگرچه توانستند استقلال را شکست دهند اما بعد از آن، در مقابل سایپا و ماشین‌سازی شکست خوردند و برابر سپاهان و پدیده به تساوی رضایت دادند. در واقع این تیم از 4 بازی گذشته خود تنها 2 امتیاز کسب کرد و در جام حذفی مقابل ماشین‌سازی تبریز باز هم شکست خورد و در خانه خود از دور رقابت‌ها کنار رفت. این شکست در جام حذفی حالا باعث شد شایعه‌های عجیبی از این تیم به  گوش برسد.

گفته می‌شود مسئولان باشگاه پارس جنوبی جم از نتایج راضی نیستند و قصد دارند تنها 3 بازی دیگر به مهدی تارتار فرصت بدهند. بهرام رضاییان مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم که همیشه حامی تارتار بوده، این بار در مصاحبه‌هایش به مشکلات فنی تیم اشاره می‌کند: «ما قطعاً مشکلات مالی داریم وقتی بازیکن دریافتی ندارد این مسائل به حوزه فنی هم کشیده می‌شود و هر صحبتی بکنیم می‌گویند بازیکن پول نگرفته‌ و این مساله در نتیجه‌گیری تأثیرگذار است اما در کنار مشکلات مالی برخی با اشتباهات فردی نتیجه‌ را واگذار کردیم. ما در کنار مشکلات مالی مشکلات فنی هم داریم و باید بیشتر تلاش کنیم و روحیه مبارزه‌طلبی و شجاعت تیم را بالاتر ببریم و مثل فصل گذشته نتایج لازم را کسب کنیم.» رضاییان در مصاحبه‌هایش هیچ صحبتی در مورد اولتیماتوم به تارتار نداشته اما خبر می‌رسد ۳ بازی بعدی پارسی‌ها با تیم‌های استقلال خوزستان، صنعت‌نفت آبادان (در جم) و سپیدرود رشت، فرصت نهایی تارتار است تا این تیم را به شرایط بهتری برساند. البته این بازی‌ها ساده به نظر می‌رسد اما بحث اولتیماتوم بدون شک در روحیه کادرفنی تاثیرگذار خواهد بود.

با این شرایط، این روزها حال پارس جنوبی جم خوب به نظر نمی‌رسد چون ظاهرا دیگر خبری از آن اتحاد و همدلی همیشگی در تیم نیست. اتحادی که فصل گذشته باعث شد پارس جنوبی به رده‌های بالای برسد. نکته جالب‌تر این است که در روزهای اخیر نامه‌ای در بین مردم جم دست به دست می‌شود که خبر از انحلال تیم می‌دهد اما با وجود اینکه این خبر به اوایل فصل مرتبط است اما مسئولان باشگاه هیچ واکنشی به آن نداشتند تا حداقل خیال هواداران را راحت کنند و به حمایت از تیم بپردازند. با این اتفاقات باید منتظر ماند و دید در نهایت حال و روز پارس جنوبی جم در ادامه به چه صورت خواهد شد. مشکلات مالی حل می‌شود و اتحاد برمی‌گردد تا این تیم به رده‌های بالای جدول برسد یا اینکه شرایط به همین صورت می‌ماند و این بار بازیکنان در نیم فصل ساز جدایی کوک می‌کنند تا شرایط بدتر از همیشه شود. همه این اتفاقات به مدیریت باشگاه ارتباط دارد. اینکه آنها می‌توانند مشکلات را حل کنند یا اینکه به فکر تغییرات هستند تا شاید به این صورت به تیم شوک بدهند.

9-1

captcha
تازه ها
بیشتر